Bayern vyhral MS klubov, tento rok má už piatu trofej

Bayern pokojne udržal dvojgólové víťazstvo. V červenom Fanck Ribéry.
Bayern pokojne udržal dvojgólové víťazstvo. V červenom Fanck Ribéry. (Autor: TASR / AP)
SITA|21. dec 2013 o 22:23

Nemecké mužstvo už v prvom polčase poslali do vedenia brazílsky stopér Dante a španielsky stredopoliar Thiago Alcantara. Bayern tak získal tento rok už piatu trofej.

MARRÁKEŠ. Futbalisti Bayernu Mníchov sa stali víťazmi majstrovstiev sveta klubov v Maroku.

Zvíťazili v sobotňajšom finále podujatia, na ktorom štartujú kontinentálni šampióni, nad domácim tímom Raja Casablanca 2:0.

Góly zverencov Pepa Guardiolu dali už v prvom polčase brazílsky stopér Dante a španielsky stredopoliar Thiago Alcantara. Mníchovčania získali tento rok už piatu trofej.

Nevyhrali iba pohár

Okrem MS klubov triumfovali aj v I. bundeslige, národnom pohári (DFB Pokal), Lige majstrov i Európskom superpohári.

Jediný neúspech v súboji o trofej si pripísali v Nemeckom superpohári, keď nestačili na Borussiu Dortmund.

Prvý gól strelil Dante

Zverenci trénera Pepa Guardiolu na vypredanom štadióne v Marakeši rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej polhodine.

V 7. minúte využil veľké zaváhanie obrany marockého tímu Brazílčan Dante a o štvrťhodinu neskôr sa po peknej individuálnej akcii Alabu strelou k žrdi presadil Thiago.

Udržali výhru

V závere úvodného dejstva Casablanca nedokázala potrestať zlú rozohrávku brankára Neuera.

V druhom polčase sa nemecký majster nehrnul do útočenia, hráčom chýbal lepší pohyb. Za pasivitu mohol pykať, no hlavička Yajoura mierila iba do stredu bránky a Mabide zblízka neprestrelil Neuera. Bayern však napokon vedenie 2:0 udržal.

"Je to neuveriteľný pocit, získať titul na konci takého úžasného roka," uviedol kapitán FC Bayern Philipp Lahm. "V niektorých chvíľach sme si pobyt na trávniku sami sťažili, v závere sme sa uspokojili s výsledkom," dodal nemecký reprezentant.

Druhý gól strelil Thiago Alcantara

Výsledok sobotňajšieho finále na futbalových MS klubov

Bayern Mníchov (Nem.) - Raja Casablanca (Mar.) 2:0 (2:0)

Góly: 7. Dante, 22. Thiago Alcantara, ŽK: 22. Oulhaj, 79. Soulaimani (obaja Casablanca)

Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri (80. Götze), Thiago Alcantara, T. Kroos (60. Javi Martínez), Ribéry - Th. Müller (76. Mandžukič)

Raja: Askri - El Hachimi, Belmaalem, Oulhaj, Karrouchy - Guéhi, Raki - Chtibi (50. Mabidé), Moutouali, Hafidi - Iajour (78. Soulaimani)

Prehľad doterajších víťazov futbalových MS klubov

2000: Corinthians (Braz.), 2005: FC Sao Paulo (Braz.), 2006: Internacional (Braz.), 2007: AC Miláno (Tal.), 2008: Manchester United (Angl.), 2009: FC Barcelona (Šp.), 2010: Inter Miláno (Tal.), 2011: FC Barcelona (Šp.), 2012: Corinthians (Braz.), 2013: Bayern Mníchov (Nem.)

* Pozn.: V rokoch 2001 - 2004 sa MS klubov neuskutočnili.

Ronaldinho zakrútil loptu do siete a nechal sa vylúčiť

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Bayern vyhral MS klubov, tento rok má už piatu trofej