MS do 20 rokov v hokeji: Program, tabuľky, pravidlá

Vydané 25. 12. 2013 o 11:44

Juniorský hokejový šampionát 2014 sa uskutočnil vo švédskom Malmö od 26. decembra do 5. januára.

Slovenská dvadsiatka na poslednom šampionáte nepostúpila do štvrťfinále a hrala o záchranu.

Play off

Všetky štvrťfinálové zápasy sa hrajú vo štvrtok 2. januára. Štyri najlepšie tímy z oboch skupín budú hrať proti sebe systémom 1A vs. 4B, 1B vs. 4A, 2A vs. 3B, 2B vs. 3A.

Semifinále je na programe o dva dni neskôr, 4. januára; finále a zápas o tretie miesto 5. januára.

Štvrťfinále

Semifinále

O 3. miesto

Finále

O udržanie

Posledné tímy zo základných skupín A a B budú hrať proti sebe o udržanie v najvyššej divízii. Víťaz zostáva, porazený vypadáva. Budúci rok ho nahradí Dánsko, ktoré vyhralo turnaj nižšej divízie.

Séria sa hrá na dva víťazné zápasy. Tretí zápas sa bude hrať iba v prípade, že po prvých dvoch zápasoch bude stav nerozhodný. Duely sa hrajú 2., 3., prípadne v záverečný deň šampionátu 5. januára.

Čo potrebujete vedieť

Juniorský šampionát má nový formát, z oboch základných skupín postúpia do štvrťfinále 4 tímy a nie 3 ako doteraz. Posledné tímy z oboch skupín hrajú o udržanie.

Zápasy Slovenska vysiela RTVS na Dvojke, zápasy Česka vysiela ČT Sport.

Všetky zápasy sa hrajú vo švédskom Malmö na dvoch štadiónochMalmö Arena (kapacita 13 000 divákov) a Malmö Isstadion (kapacita 5800 divákov). Ide o štvrtý šampionát za posledných 10 rokov, ktorý sa hrá v Európe. Budúci rok sa MS vracajú do Kanady.

Víťazstvo obhajujú USA, ktoré vo finále zdolali Švédsko. Slovensko nepostúpilo zo skupiny, zvládlo však boj o záchranu a obsadilo konečné ôsme miesto.

Za víťazstvo sú 3 body; za víťazstvo po predĺžení/po nájazdoch 2 body; za prehru po predĺžení/po nájazdoch 1 bod; za prehru 0 bodov.

Prípadné predĺženie sa v skupinách hrá 5 minút, v play off 10 minút, vo finále 20 minút; gólom sa predĺženie končí. Ak je aj po ňom výsledok nerozhodný, nasledujú nájazdy.

Ak majú 2 mužstvá po zápasoch v základnej skupine rovnaký počet bodov, o ich postavení rozhoduje vzájomný zápas. Ak má 3 a viac mužstiev rovnaký počet bodov, rozhoduje počet bodov zo vzájomných zápasov. Viac o pravidlách na webe šampionátu

Ďalšie novinky

Hamšík dal gól, Neapol prehral 1:3. Arsenal postúpil

Magnus Eriksson z Malmö strelil krásny gól z 30 metrov. Neapol sa lúči s Ligou majstrov.

Kližan prvý raz v živote otočil zápas z 0:2 na 3:2 a postúpil

Hantuchová neobháji vlaňajšie štvrťfinále na US Open. Všetky naše ženy sa už lúčia.