Slovan za pár minút s Nižnekamskom otočil a vyhral 4:2

Pred brankárom Jaroslavom Janusom v tmavom nová posila Slovana Bratislava, český obranca Marek Trončinský. (Autor: SITA)
Sportnet|27. dec 2013 o 11:49

Najlepším hráčom bol Michal Vondrka. Bratislavčania majú ešte 17 zápasov, aby zmazali 10-bodovú stratu na play off.

• Slovanu pomohla po prehre 0:7 s Levom Praha 12-dňová prestávka.
  • Víťazstvo zariadil obratom z 0:2 na 3:2 v druhej tretine. Stratu na play off znížil na 10 bodov.
  • V domácej zostave nastúpila nová posila, český obranca Marek Trončinský.
  • Slovanistov teraz čaká päťzápasová séria na klziskách súperov, prvý duel odohrajú v nedeľu 29. decembra o 16.00 na ľade Dinama Riga.

Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Góly: 21. Bartovič (Ölvecký), 30. Vondrka (Bližňák, Trončinský), 33. T. Mikúš (B. Mráz, Šťastný), 45. Vondrka (Bližňák, Miklík) - 3. Kulikov (J. Aľševskij, Jarullin), 13. Tolpeko (Jarullin, Ľudučin)

Slovan Bratislava: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký - Šatan, Radivojevič, Hudáček B. Mráz, Šťastný, T. Mikúš

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin Berezin, Kosmačov, Belov, Jarullin, Mamašev, Beľakov, S. Aľševskij, Kulikov, J. Aľševskij Ľudučin, Cibák, Tolpeko Truňov, Taratuchin, Belousov - Chochrjakov, Polygalov, Rybin

((fotogaleria))

Druhý gól Slovana, prvý Michala Vondrku

BRATISLAVA. Slovan si chcel vylepšiť povesť po zdrvujúcej prehre v Prahe s Levom (0:7) a s Nižnekamskom mu to vyšlo.

Najlepším hráčom zápasu bol strelec dvoch gólov Michal Vondrka, a to ešte v prvej tretine nepremenil tresné strieľanie.

Vypredané hľadisko skandovalo aj meno brankára Jaroslava Janusa. Mužstvo z Bratislavy si pripísalo tri body a stále si udržiava aké-také nádeje na postup do play off.

Hrali ako vymenení

Slovenský tím sa po takmer dvojtýždňovej prestávke dlho nevedel dostať do tempa. Naopak hostia v prvej tretine využili svoje šance a v 13. minúte viedli 2:0.

"Nehrali sme až tak zle, ale nepremenili sme príležitosti a oni áno," povedal obranca Marek Trončinský, ktorý mal v domácom tíme premiéru.

"Myslel som si, že prvý gól rozhodca neuzná, lebo sme s ruským útočníkom v bránkovisku bránili Janusovi v pohybe. Pri druhom inkasovanom góle sme zle striedali. Tréner Čada v šatni po prvej tretine zvyšoval hlas. Zabralo to."

V druhej tretine akoby nastúpil vymenený Slovan. Pridal rýchlosť, nasadenie, dôraz pred bránkou. Už 39 sekúnd po buly ho naštartoval gólom kapitán Bartovič, brankárovi Sudnicinovi zakrýval výhľad J. Mikúš.

V polovici zápasu Vodrka v presilovke vyrovnal, no zdalo sa, že puku sa pred bránkou dotkol ešte Mihálik.

V najlepšej druhej tretine domáci stihli aj obrátiť vývoj vo svoj prospech, v 33. minúte T. Mikúš trafil spomedzi kruhov švihom presne do vinkla.

Vondrka poistil víťazstvo

V tretej tretine Slovan už nepustil víťazstvo a Vondrka ho v 45. minúte poistil gólom zblízka.

"Po nepremenenom tresnom strieľaní som si vravel, že som drevák," smial sa po zápase český hokejista.

"Bál som sa, aby to nedopadlo zle. Našťastie v druhej tretine prišiel obrat. Na hetrik som nemyslel, lebo môj prvý gól mali podľa správnosti pripísať Mihálikovi, ktorý tečoval puk pred bránkou."

Povedali po zápase

Rostislav Čada, trénera Slovana: "Hoci sme po úvodnej tretine prehrávali 0:2, na strely sme viedli 12:4 a súpera sme tlačili. V ďalšom priebehu sme náš tlak ešte vystupňovali, vytvárali si šance a využívali ich. V tretej tretine sme pokračovali v dobrej fyzickej práci. Mrzieť nás môžu len nevyužité šance pri prečísleniach a presilovkách. Mohli a mali sme streliť viac gólov."

Dmitrij Balmin, tréner Neftechimiku: "Začali sme veľmi dobre, strelili sme dva góly. Druhá časť bola z našej strany oveľa horšia. Slovan sa na zápas veľmi dobre pripravil. Prehrali sme, ale dúfame, že neúspechy zostanú za nami a v novom roku sa nám bude viac dariť. Netík nehral pre traumatické zranenie, nechali sme ho dnes radšej oddychovať."

Marek Trončinský (obranca Slovana): "Moja premiéra sa nezačala pre mňa práve najlepšie, keďže sme dostali v úvode dva góly. Našťastie sme potom otočili vývoj a vyhrali sme. Som rád, že to chlapci vybojovali. Dlhšie som nehral, na začiatku to bolo trocha cítiť. Netušil som, že mám číslo po Višňovskom. So sedemnástkou som začínal v Kladne. Štrnástka bola obsadená, tak som si vzal sedemnástku. Tešil som sa na skvelú bratislavskú atmosféru a očakávania sa naplnili."

Michal Vondrka (útočník Slovana): "Po nepremenenom trestnom strieľaní som si povedal, že som drevák. Veril som si, cítil som sa pred zápasom dobre. Nájazdy mi v poslednom čase nejdú, trafil som to kúsok od žŕdky, aj to sa stáva. Som rád, že sme mojou nepremenenou šancou neprehrali zápas ako v Prahe proti Levu, kde som mal tiež príležitosť a trafil som len žŕdku. Ak by som dal vtedy na 1:1, stretnutie by sa vyvíjalo asi inak. Som rád, že to dnes vyšlo a podarilo sa nám bodovať. Nakopol nás prvý gól. Hrali sme síce aktívne od začiatku, ale ten gól nám pomohol psychicky. Potom sme pridali druhý a dokázali otočiť. Prvý gól by mi nemali pripísať, keďže som pri ňom trafil Vlada Mihálika do nôh.“

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "V prvej tretine sme mali kopec šancí, viselo to na vlásku, no nechcelo nám to padnúť. Stále sme však verili, že to môžeme otočiť. Mali sme viac síl ako súper a v druhej tretine sa rozsypalo vrece s gólmi."

Tomáš Mikúš, útočník a autor tretieho gólu Slovana: "Je to super pocit, čakal som na prvý gól v sezóne veľmi dlho. Som rád, že padol v takom dôležitom zápase a že bol nakoniec víťazný. Verím, že ma Mišo Sersen ako pokladník v šatni príliš neskasíruje. Keby som mal dávať góly v každom zápase, tak rád zaplatím. Po prehre v Prahe a vianočnej prestávke sme sa potrebovali nakopnúť, snáď sme týmto víťazstvom potešili našich fanúšikov."

Online

Zápas sa skončil, Slovan vyhral 4:2.

60. min. Sám na brankára hostí korčuľoval Ölvecký, ale Dalton jeho šancu zneškodnil.

56. min. Na trestnú lavicu odišiel Mikúš a hostia tak dostali možno poslednú šancu urobiť čosi s výsledkom. Slovan sa ubránil.

52. min. Slovan hrá ďalšiu presilovku, súpera rozhodcovia potrestali za veľa hráčov na ľade. Nepodarilo sa mu ju využiť.

48. min. Veľkú šancu súpera mal Tolpenko, strelec druhého gólu hostí. Jeho šancu však Janus zlikvidoval.

45. min. Slovan zvyšuje na 4:2. Svoj druhý gól večera strelil Michal Vondrka po skvelej prihrávke od Mária Bližňáka.

41. min. Začala tretia tretina, prvé buly vyhral Slovan.

Druhá tretina sa skončila. Slovan skvele otočil a vyhráva 3:2. Na strely podľa khl.com Slovan vedie 26:15.

40. min. Janus si za dve tretiny poradil s 13 strelami súpera, celkovo ich súper vystrelil na bránku 15.

37. min. Slovan hrá presilovku, Šatan nahodil puk pred bránku a Radivojevič mal priestor, ale nepodarilo sa mu streliť gól.

33. min. Slovan za trinásť minút druhej tretiny zápas otočil z 0:2 na 3:2. Nižnekamsk dokonca preto vystriedal brankára, Sudnicina nahradil Dalton.

30. min. Sekundu pred polovicou zápasu vyrovnal Michal Vondrka. Slovan tak využil presilovku a vyrovnal na 2:2.

29. min. Kulikov fauloval Šatana a Slovan bude hrať presilovku. Takmer ju nehral, v čase keď presilovku signalizoval rozhodca nebezpečne vystrelil Radivojevič.

24. min. Slovan tesne po strelenom góle ubránil presilovku súpera, Miklík s Vondrkom dokonca išli v prečíslení dvaja na jedného. Stav je stále 1:2.

21. min. Slovan výborne začal druhú tretinu. Bartovič vystrelil a Mikuš clonil pred brankárom hostí, puk sa tak dostal do bránky. Slovan tak znížil na 1:2.

Skončila sa prvá tretina, Slovan ju prehral 0:2. Slovák Martin Cibák korčuluje v drese Nižnekamsku s kapitánskym céčkom.

17. min. Slovan sa snaží znížiť a má aj šance, ale ani Vondrka ani Bližňák sa pred brankárom Sudnicinom nepresadili.

13. min. Slovan zle vystriedal a Tolpeko išiel sám na bránku domácich. Puk trafil priamo pod Janusovu vyrážačku. Nižnekamsk v Bratislave vyhráva 2:0.

10. min. Po faule na Vondrku nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Sám Vondrka však napokon netrafil bránku.

9. min. Veľkú šancu mal pri svojej premiére Mráz, puk mu však preskočil ponad hokejku.

6. min. Slovan hrá prvú presilovku, ohroziť brankára sa im však nedarí. Gól v nej napokon nestrelil.

3. min. Hostia išli rýchlo do vedenia. Jeden z obrancov Slovana zaľahol Janusa a hostia tak strelili gól do odkrytej brány. Slovan prehráva 0:1.

0. min. Zápas v Bratislave sa začal. V slovanistickom už prvýkrát nastúpil český obranca Marek Trončinský.

Slovák v drese Nižnekamsku Martin Cibák.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nastúpia v piatkovom domácom zápase KHL proti Neftechimiku Nižnekamsk aj s novou posilou - českým obrancom Marekom Trončinským.

Prvý útok Vondrka, Bližňák, Miklík

V zostave trénera Rostislava Čadu nebude chýbať ani uzdravený reprezentačný útočník Juraj Mikúš. Informuje o tom klubová internetová stránka hcslovan.sk.

Slovanisti vykorčuľujú na ľad Slovnaft Arény s prvou formáciou v zložení Jonathan Sigalet, Martin Škoula, Michal Vondrka, Mário Bližňák, Michel Miklík.

Do bránky sa postaví Jaroslav Janus, ktorému bude kryť chrbát Miroslav Kopřiva. Nováčik v tíme Marek Trončinský by mal nastúpiť v druhej obrane po boku Vladimíra Mihálika.

Do druhej útočnej formácie sa medzi Petra Ölveckého a kapitána Milana Bartoviča vráti center Juraj Mikúš, ktorý pre zranenie v hornej časti tela pauzoval v predchádzajúcich siedmich zápasoch.

Tretí útok so Šatanom

Do tretieho útoku sa k Miroslavovi Šatanovi a Liborovi Hudáčkovi na centra posunie Branko Radivojevič. Vo štvrtom útoku sa predstaví trojica Bakoš, Šťastný, Bruno Mráz. V prípade Mráza pôjde vôbec o jeho prvý duel v drese A-tímu Slovana.

V zostave belasých budú chýbať zranený Roman Kukumberg a Marko Daňo, ktorý si plní reprezentačné povinnosti na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov.

Domov»Hokej»KHL»Slovan za pár minút s Nižnekamskom otočil a vyhral 4:2