Slováci s Českom prehrali 1:4, štvrťfinále hrajú so Švédskom

V druhej tretine sa do bránky dostal aj Richard Sabol.
V druhej tretine sa do bránky dostal aj Richard Sabol. (Autor: TASR / AP)
Sportnet|31. dec 2013 o 13:11

Posledný zápas v skupine MS do 20 rokov prehrali Slováci s Českom 1:4. Vo štvrťfinále hrajú so silným Švédskom.

• Slováci prehrali v poslednom zápase skupiny MS do 20 rokov v zápase s Českom 1:4. V 23. minúte prehrávali už 0:3.
  • Naši mali už pred zápasom s Českom istotu postupu do štvrťfinále, prehra ich však odsúva na štvrté miesto v tabuľke.
  • Naši podali najhorší výkon na šampionáte, zhodnotil zápas v štúdiu RTVS tréner Ivan Dornič.
  • Vo štvrťfinále tak budú hrať proti víťazovi skupiny B. Stalo sa ním silné Švédsko.

Slovensko - Česko 1:4

Góly: 40. Kolena (Gríger, Réway) - 1. Pastrňák (Procházka), 4. Kaše (Košťálek), 23. Procházka (Simon), 27. Šidlík (Procházka, Pastrňák)

Vylúčení: 4:5 navyše Marcel (ČR) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 23. min Sabol za Baroša (SR), rozhodovali: Boman (Fín.), Linde Pihlbad (obaja Švéd.), Saha (Fín.)

Slovensko: Baroš (23. Sabol) Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, Černák, Kečkeš, Dinda Kolena, Réway, Gríger Lunter, Daňo, Cehlárik Minárik, Horanský, Mlynčár Šimun, Tibenský, Skalický

Česko: Langhammer Knot, Šidlík, Marcel, Plutnar, Košťálek, Šulík, Němeček Pastrňák, Simon, M. Procházka Kämpf, Vrána, Kaše Faksa, Tomeček, Volek Sedláček, Macháč, Zdráhal - Zácha

Skončili štvrtí v skupine

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali na svetovom šampionáte vo svojom poslednom vystúpení v základnej A-skupine s Českom 1:4 a obsadili postupovú štvrtú priečku.

Ich štvrťfinálovým súperom tak bude víťaz B-skupiny, s ktorým v boji o semifinálovú miestenku stretnú vo štvrtok o 19.30 h.

Zverenci Ernesta Bokroša nezvládli úvod stretnutia a už po 18 sekundách prehrávali po góle Pastrňáka, druhý presný zásah pridal v 4. minúte Kaše.

Jediný náš gól dal Kolena

Tretí úspech zaznamenali Česi v 23. minúte z hokejky Procházku a výbornú prvú polovicu stretnutia z ich strany potvrdil v 27. minúte presnou strelou od modrej v presilovke Šidlík.

Jediný slovenský gól zaznamenal štyri sekundy pred koncom druhej tretiny kapitán Milan Kolena, jeho presný zásah však vzhľadom na priebeh duelu prišiel neskoro.

Českí juniori si ziskom troch bodov vybojovali účasť medzi najlepšou osmičkou turnaja, do boja o zostup s Nórmi tak poslali Nemecko.

Švédsko sa po výhre 3:2 s Ruskom stalo víťazom skupiny B a v štvrťfinále si tak zahrá so Slovenskom.

Povedal po zápase

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Dnešné stretnutie sme nezvládli, keď sme vôbec nezachytili úvod, a to sa potom prejavilo v celom zápase. Už po pár minútach sme prehrávali 0:2 a nedokázali sme premeniť ani ojedinelé šance, ktoré sa nám vtedy naskytli. Keď v druhej tretine po našich chybách českí hráči pridali ďalšie dva góly, bolo jasné, že tento zápas udržia. Nás dnes zradili presilovky, ktoré boli našou výraznou zbraňou v predošlých zápasoch. Sme veľmi sklamaní zo zápasu aj s výsledku, ale pokúsime sa čo najlepšie pripraviť na štvrťfinále." (zdroj: www.hockeyslovakia.sk)

Online prenos

Zápas sa skončil, Slováci s Českom prehrali 1:4. Najlepším hráčom našich vyhlásili obrancu Jakuba Predajnianskeho.

57. min. Na trestnú lavicu po faule po na Kašeho odchádza Marko Daňo. V českej televízia sa diváci dozvedajú aj jeho hmotnosť, Slovák váži 96 kilogramov.

55. min. Po peknej strele strele trafil Čech Vrána len tyč. Už tretiu v zápase.

53. min. "Teraz je to na oboch stranách trošku hurá hokej," hovoria českí komentátori. Obrany momentálne veľmi nefungujú.

50. min. České mužstvo malo teraz zopár gólových príležitostí, nejaký zdrvujúci tlak našich sa asi nekoná.

46. min. Slováci hrajú tretiu tretinu zatiaľ najlepšie a moentálne obraz hry nepripomína stav 1:4.

45. min. Po Lužovej strele sa do brejku dostal Vrána. TRafil však tyč a tak pokračuje zápas za stavu 1:4 z pohľadu našich.

43. min. Na trestnú lavicu opäť odchádza náš kapitán Milan Kolena. Presilovku zakončil faulom na Luntera Čech Šidlík.

41. min. Začala sa tretia tretina. Naši sa snažia útočiť, strieľal Lunter.

15:10 Tréner Igor Tóth na Dvojke podrobne rozoberá chybu najmladšieho Slováka na turnaji Erika Černáka. Šesťnásťročného hokejistu už kritizoval aj jeho spoluhráč Marko Daňo. Tréner Ernest Bokroš ho po chybe stiahol a sedí už len na lavičke.

Slováci pár sekúnd pred koncom roku znížili na 1:4, na strely vyhrávame 22:19. Slovenskí brankári majú úspešnosť len 78,95 percenta. Český brankár je na čísle 95.

40. min. Milan Kolena si len pár sekúnd pred koncom tretiny spracoval puk a našiel nekryté miesto v českej bránke. Znižujeme na 1:4.

36. min. Ani ďalšiu presilovku naši nevyužili a svoju šancu nepremenil ani Horanský.

35. min. V paralelne hranom zápase Švédsko - Rusko sa zrejme rozhodne o našom súperovi. Švédsko momentálne vyhráva 2:0 a vyhrá skupinu B. Ak Slováci prehrajú a skončia v skupine na štvrtom mieste, bude sa hrať zápas Slovensko - Švédsko.

33. min. Slováci síce nevyužili ani päťminútové vylúčenie, v hre s výhodou o jedného hráča však budú pokračovať. Ďalší z Čechov opäť sedí na trestnej lavici.

32. min. Zatiaľ sme si v druhej tretine vlastne nevypracovali gólovú šancu, prvú nebezpečnú strelu vypálil až v 32. minúte Luža.

29. min. Český obranca Patrik Marcel dostal za faul trest na päť minút plus do konca zápasu. Našu presilovku však skrátil faulom Cehlárik.

27. min. České družstvo využilo presilovú hru a zvyšuje už na 0:4.

26. min. Za vrazenie na mantinel pôjde na trestnú lavicu náš kapitán Milan Kolena. "Zatiaľ sa nám presilovky moc nedaria, tak dúfajme, že teraz to vylepšíme," hovoria českí komentátori.

25. min. České mužstvo pokračuje v dobrom výkone a vytvára si ďalšie šance. Sabol za prvých pár minút ukázal už viacero dobrých zákrokov.

22. min. Slováci dostali tretí gól dve minúty po začiatku druhej tretiny a menia brankárov. Po Černákovej chybe parádne trafil Procházka. Baroša v našej bránke vymenil Sabol.

21. min. "Dnes to z našej strany nie je bohviečo," hovorí pár sekúnd po začiatku druhej tretiny komentátor RTVS. Zápas Slovensko - Česko pokračuje za stavu 0:2.

Po prvej tretine prehrávame 0:2 na góly a 9:9 remizujeme na strely.

18.min. Zatiaľ hráme skvele, tešia sa českí komentátori. Veľkú šancu tesne pred koncom presilovky nepremenil ani Lunter. Slováci však posledné minúty hrajú oveľa nebezpečnejšie ako v úvode zápasu.

17. min. Langhammer v českej bránke pohodlne chytil Réwayovu strelu a české mužstvo presilovku 5:3 ubránilo.

16. min. Presilovku si zahrajú aj naši. Náš prvý útok sa snaží opäť využiť presilovku, na šampionáte našu veľkú zbraň. Naši si dokonca zahrajú presilovku 5:3.

10. min. Českí hokejisti odohrali prvých desať minút oveľa lepšie ako naši, naši začali slabšie. Do nebezpečnej strely sa dostal Valjent.

8. min. Prvým vylúčeným hokejistom v zápase je Martin Réway. "Nebol to nijaký faul," hovoria dokonca českí komentátori. Spomínali na Réwayove začiatky v Prahe, kde sa kedysi učil hrať hokej.

4. min. Slováci po pár minútach prehrávajú už 0:2. Sám na Baroša išiel Kaše a nepomýlil sa.

4. min. Prvú veľkú šancu našich mal Cehlárik, Langhamer však jeho strelu chytil.

1. min. Zápas sa začal. Už v prvej minúte otvoril skóre Čech Pastrňák. Naši začali trošku nekoncentrovane.

0. min. V bránke nastupuje opäť Samuel Baroš. Prvá päťka hrá v zložení Luža, Predajniansky a Réway, Kolena, Gríger.

13:32 Zápas opäť ako vždy začne o pár minút neskôr. Momentálne čakáme na príchod hráčov na ľad. "Chceli by sme ľuďom na Slovensku urobiť radosť aj na Silvestra," povedal pre RTVS tréner Ernest Bokroš.

13:25 Správa od našich súperov v skupine. Kanadský hokejový útočník Nic Petan podpísal nováčikovský kontrakt na tri roky s klubom zámorskej NHL Winnipeg Jets. Petan v pondelkovom zápase Kanady na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov vo Švédsku proti Slovensku strelil dve minúty pred koncom víťazný gól a do prázdnej bránky spečatil výhru "javorových listov" 5:3.

Winnipeg získal práva na 18-ročného hráča v druhom kole tohtoročného draftu zo 43. miesta. Petan dosiaľ pôsobil v tíme účastníka Western Hockey League (WHL) Portland Winterhawks.

13:07 "Slováci mali ešte menej času na regeneráciu a prípravu a v tom by mohla byť naša výhoda," povedal krátko po prehre s Nemeckom český kapitán Petr Šidlík. Viac si prečítajte na idnes.cz.

12:51 "Čaká nás dôležitý zápas, na ktorý sa musíme dobre pripraviť. Musíme zregenerovať, pretože sme v zápase opäť nechali všetko. Treba na nich vyletieť a zápas vyhrať," povedal po prehre s Kanadou náš najproduktívnejší hráč Martin Réway. Viac si prečítajte tu.

Réwayov gól Kanade

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci s Českom prehrali 1:4, štvrťfinále hrajú so Švédskom