Toto musíme vyhrať, hneval sa doteraz pokojný tréner United

Smutní hráči Manchesteru United odchádzajú z ihriska po prehre 1:2 doma so Swansea City v 3. kole FA Cupu. (Autor: TASR / AP)
SITA|6. jan 2014 o 17:29

Návrat k nedeľňajšiemu zápasu 3. kola Anglického futbalového pohára (FA Cup) Manchester United - Swansea City (1:2).

MANCHESTER. Senzáciou víkendových stretnutí 3. kola Anglického futbalového pohára (FA Cup) je vyradenie Manchestru United. Zverenci trénera Davida Moyesa prekvapujúco podľahli v nedeľu na domácom trávniku pred 73 190 divákmi waleskému tímu a tiež účastníkovi anglickej Premier League Swansea City 1:2 (1:1).

Vedúci gól hostí strelil v 12. min Wayne Routledge a hoci o štyri minúty neskôr vyrovnal mexický útočník Javier Hernández, v záverečnej minúte stretnutia šokoval Old Trafford rozhodujúcim presným zásahom 25-ročný reprezentant Pobrežia Slonoviny a bývalý hráč Sparty Praha Bony Guemiand Wilfried.

Opäť doma prehrali

Swansea dohrávala duel v početnej výhode, v 80. min iba po štyroch minútach pobytu na trávniku sa z neho porúčal s červenou kartou Brazílčan Fábio Pereira da Silva.

Manchester United po novoročnej ligovej prehre s Tottenhamom (1:2) opäť neuspel. V ostatných šiestich domácich vystúpeniach ťahal až štyrikrát za kratší koniec a iba druhýkrát za ostatných 29 rokov skončil v FA Cupe svoje účinkovanie už v 3. kole.

"Nezáleží na tom, v akej zostave hráme, takýto duel musíme jednoznačne vyhrať," reagoval po stretnutí nespokojný kouč ManUtd David Moyes, reagujúc na otázku, že mu chýbalo viacero opôr.

Útočník Wayne Rooney laboruje so slabinami, holandský bombardér Robin van Persie má problémy so stehenným svalom, s ramenom musí nútene pauzovať krídelník Ashley Young.

Máme kvalitných hráčov

"To nemôže byť pre nás ospravedlnenie. K dispozícii je kvalitný káder. Taký zápas, ako bol v nedeľu, musíme zvládnuť k spokojnosti napriek absenciám stabilných členov základnej jedenástky. Som veľmi sklamaný, mali sme nájsť recept na víťazstvo," zdôraznil 50-ročný rodák zo škótskeho Glasgowa Moyes.

Pre Swansea City je to na 11. pokus vôbec premiérový triumf na štadióne Old Trafford. Dánsky kormidelník mužstva Michael Laudrup chválil prístup hráčov i skutočnosť, že po siedmich zápasoch bez víťazstva prišiel nečakaný úspech.

Je to niečo špeciálne vyhrať nad Manchestrom United, navyše na jeho pôde. V nedeľu to bol skvelý deň pre hráčov i fanúšikov nášho klubu. Víťazstvo sme už nutne potrebovali. Uspieť na takom štadióne ako Old Trafford je však o to cennejšie," vyjadril sa spokojný 49-ročný kormidelník a bývalý vynikajúci útočník Dánska.

Manchester United - Swansea City 1:2

(Hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa stretnutie opakuje na ihrisku tímu, ktorý nemal v prvom dueli výhodu domáceho prostredia.)

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Toto musíme vyhrať, hneval sa doteraz pokojný tréner United