Slaničková zabehla slovenské halové rekordy na 300 a 500 metrov

Lucia Slaničková počas pretekov na Štiavničkách v Banskej Bystrici na 400 metrov cez prekážky. (Autor: TASR)
SITA|18. jan 2014 o 00:08

Slovenské historické maximum na 500 m atakoval v Prahe časom 1:04:01 aj Denis Danáč z AC Stavbár Nitra.

PRAHA. Na piatkových verejných atletických pretekoch v pražskej hale na Strahove si výborne počínali aj slovenskí pretekári. Lucia Slaničková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) utvorila dva najlepšie slovenské halové výkony histórie - na 300 m časom 39,01 a na 500 m časom 1:12,99.

V prvom prípade zlepšila doterajšie maximum Miriam Hrdličkovej z roku 2003 v Bratislave o 28 stotín, v druhom Štukovej najlepší historický čas spred šiestich rokov až o 7,23 sekundy.

Dobehla tretia

V Česku žijúca a študujúca Slaničková obsadila na 300 m tretiu priečku za kolegyňami z tréningovej skupiny Martiny Blažkovej "Rychlý holky" Rosolovou a Bartoníčkovou, na 500 m zvíťazila.

Slovenské historické maximum na 500 m atakoval v Prahe Denis Danáč, ktorého trénuje otec Tibor. Pretekár AC Stavbár Nitra sa v tejto netradičnej disciplíne časom 1:04,01 min zaradil na druhú priečku v historických tabuľkách SR a za najlepším výkonom Marcela Lopuchovského z roku 2001 zaostal iba o 73 stotín. Dvadsaťročný Danáč v historických tabuľkách predstihol Páleníka (1:05,40), Pitoňáka (1:05,43) i Privalinca (1:05,91).

V piatkových pražských pretekoch obsadil nitriansky strednotratiar tretiu priečku za Musilom (1:03,76) a Fischerom (1:03,96). Na 1000 m skončil na 2. mieste časom 2:32,76 min za víťazným Pernicom Petr Lohr, ktorého tiež koučuje nitriansky tréner Tibor Danáč.

Beer skočil 215 centimetrov

Na medzinárodnom halovom výškarskom mítingu Demjaňukov memoriál v Ľvove obsadil jediný slovenský účastník Lukáš Beer (Slávia TU Košice) výborné 5. miesto výkonom 215 cm v konkurencii 15 pretekárov. Zverenec trénera Jaroslava Rusnáka zvládol 200, 210 i 215 cm na prvý pokus, no potom trikrát neuspel na 220 cm.

Zvíťazil Ukrajinec Andrij Procenko výkonom 232 cm pred krajanom Dmytrom Jakovenkom (220) a o tretiu priečku sa rozdelili európsky šampión z Barcelony 2010 Alexander Šustov z Ruska a ďalší ukrajinský výškar Dmytro Demjaňuk (obaja 220). Súťaž žien vyhrala Ukrajinka Oksana Okunevová výkonom 189 cm.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Slaničková zabehla slovenské halové rekordy na 300 a 500 metrov