Meszároš vyrovnal z 0:2 na 2:2, Tatar rozhodol nájazdy. Derby sa začalo bitkou

Tomáš Tatar takto strelil rozhodujúci gól zápasu v Los Angeles. V pozadí vidno betóny brankára LA Jonathana Quicka. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. jan 2014 o 23:04

Martin St. Louis strelil štyri góly za 12 minút, Tampa podľahla San Jose 4:5.

NEW YORK. Slovenský hokejista Andrej Meszároš v noci na nedeľu opäť potvrdil momentálnu výbornú formu. V zápase zámorskej NHL medzi Philadelphiou a NY Islanders sa blysol dvoma gólmi a prispel tak v triumfu 6:4.

Meszároš sa strelecky presadil v úvodnej tretine za stavu 0:2. V 15. minúte najprv znížil na rozdiel jedného gólu a o necelé štyri minúty svojím štvrtým gólom v sezóne vyrovnal. Bol druhou hviezdou stretnutia.

Tatar dal, Jurčo nie

Z víťazstva sa tešil aj Detroit, ktorý na domácom ľade zdolal Los Angeles 3:2 po nájazdoch. O triumfe rozhodol v nájazdoch slovenský útočník Tomáš Tatar. Šancu dostal aj jeho krajan Tomáš Jurčo, svoj pokus však nepremenil.

Šiestu asistenciu v sezóne zaznamenal Tomáš Kopecký, jeho Florida ale prehrala na ľade Caroliny 2:3.

V noci na nedeľu nedostal šancu ani jeden slovenský brankár. St. Louis bez Jaroslava Haláka prehral s Anaheimom 2:3. Montreal odišiel z Toronta s prehrou 3:5, Peter Budaj strávil duel na striedačke.

Derby začali bitkárske formácie

Netradičný štart malo kanadské derby medzi Vancouverom a Calgary. Tréneri poslali na úvodné buly štvrté útoky a dve sekundy po začiatku sa strhla na ľade bitka, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade okrem brankárov.

Všetko bolo jasné dopredu, hráči si dohodli férovky a preto napríklad na buly išiel za Vancouver obranca Kevin Bieksa. Celé to vyprovokoval kouč hostí Bob Hartley, ktorý poslal na úvod duelu na ľad bitkárov Kevina Westgartha a Briana McGrattana.

Tréner Canucks Joe Tortorella, ktorý ako domáci má výhodu striedať druhý, reagoval rovnakou mincou. "Nemohol som riskovať a poslať na ľad svoj prvý útok. Ospravedlňujem sa hráčom, ktorí boli do úvodu zapletení. Vôbec ma to neteší," povedal Tortorella.

Tortorellu možno čaká možný trest, pretože po prvej tretine išiel do útrob tunelom, ktorý vedie do šatne súpera.

Veľmi krátky dvojsekundový debut v NHL absolvoval Kellan Lain, pretože bol jedným z ôsmich hráčov, ktorí dostali trest do konca zápasu. Celkovo v prvej tretine padlo 188 trestných minút.

Hartley povedal, že nechcel vyvolať bitku hneď v úvode. "V posledných zápasoch sme sa trápili v koncovke a títo chlapci hrali dobre. Preto som ich poslal na úvodné buly," tvrdil.

St. Louis strelil všetky štyri góly

Hokejisti Tampy Bay prehrali v sobotňajšom zápase zámorskej NHL so San Jose 4:5, hoci v polovici duelu viedli nad súperom ešte 4:2.

O všetky štyri góly domácich sa postaral najproduktívnejší hráč minulej sezóny Martin St. Louis, ktorý sa prekvapujúco nezmestil do kanadskej nominácie na ZOH v Soči. Útočník Lightning bodoval v siedmom zápase v rade.

Domáci Lightning neudržali vedenie 4:2, keďže v druhej polovici druhej dvadsaťminútovky strelil Joe Pavelski čistý hetrik a rozhodol o výhre svojho tímu 5:4. Aj Pavelski už dal v tomto ročníku 25 gólov.

V tíme Lightning odohral necelých 12 minút slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý sa prezentoval dvoma strelami.

Od nástupu trénera Paula Mauricea vyhral Winnipeg tretí duel. Martin Marinčin z Edmontonu si počas 18:46 minúty na ľade pripísal mínusový bod.

Výsledky NHL - sobota:

Ottawa - New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Methot (Ceci, M. Michálek) - 10. B. Richards (Stepan, McDonagh), 33. Rick Nash (Stepan), 40. Stepan, 57. Zuccarello

Tampa Bay - San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)

12. St. Louis (T. Johnson, Purcell), 16. St. Louis (Cote, Bishop), 20. St. Louis (J. Brown, Barberio), 23. St. Louis (Purcell, T. Johnson) - 10. Nieto (Marleau, Wingels), 13. Marleau (Nieto, Wingels), 33. Pavelski (T. Kennedy, J. Demers), 34. Pavelski (D. Boyle, Marleau), 39. Pavelski (Irwin, J. Thornton)

Richard Pánik (Tampa) odohral 11:22 min a mal 2 strelecké pokusy.

Winnipeg - Edmonton 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

46. Trouba (B. Little), 51. Scheifele (Wheeler, O´Dell), 62. Trouba (Wheeler) - 27. Eberle (Nugent-Hopkins, Hall), 58. Perron (Petry, Gagner)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:46 min a mal 1 mínusový bod.

Buffalo - Columbus 3:4 sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

1. Myers (Moulson, Ennis), 7. Stafford (Ennis), 60. Myers (Hodgson, Ehrhoff) - 7. Savard (MacKenzie, Letestu), 13. Calvert (Nikitin, Dubinsky), 32. Dubinsky (Atkinson, Wisniewski), rozhododujúci nájazd premenil Johansen

Detroit - Los Angeles 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

30. Zetterberg (Nyquist, B. Smith), 60. Kronwall (Zetterberg, Eaves), rozhodujúci nájazd premenil TATAR - 30. M. Richards (Vojnov), 58. J. Carter (Doughty, Muzzin)

Tomáš Tatar odohral 15:04 min, 1 strela na bránku, 2 zblokované strely, premenený rozhodujúci nájazd, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:11 min, 4 strely na bránku, 6 bodyčekov

Philadelphia - NY Islanders 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

15. MESZÁROŠ, 19. MESZÁROŠ (Hartnell, Simmonds), 24. A. Hall (Streit), 48. Voráček (Giroux, Timonen), 56. Raffl (Giroux, Voráček), 60. Read (Couturier, Strait) - 8. Tavares (Vanek, Okposo), 12. Clutterbuck (Nielsen, Strait), 32. Nelson (De Haan, Bailey), 34. Strait (Grabner, Nelson)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 18:53 min, 2 góly, 4 strely na bránku, 2 trestné minúty, 2 bodyčeky, 1 zblokovaná strela, vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Toronto - Montreal 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

5. Franson (Kadri, Lupul), 34. Kessel (Raymond), 38. Raymond (Kadri, Rielly), 55. Van Riemsdyk (Bozak), 60. Lupul (Kuľomin) - 18. Gallagher (Pacioretty, Markov), 40. B. Gionta (Bouillon), 50. Desharnais (Subban)

Carolina - Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

24. Riley Nash (Dvořák), 43. Siomin (E. Staal), 49. Siomin (E. Staal) - 36. Goc (Huberdeau, Gilbert), 55. Kulikov (Bjugstad, KOPECKÝ)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:22 min, 2 zblokované strely - Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:09 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela, 1 bodyček - Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:09 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela, 1 bodyček

Nashville - Colorado 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

35. Hörnqvist (Fisher, Legwand), 49. C. Smith (Spaling, Josi), 53. Ellis, 58. Josi (Stalberg, Ellis) - 7. Holden (MacKinnon, Stastny), 12. Hejda (Mitchell, Talbot), 13. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 43. Holden (Mitchell, McLeod), 47. Duchene (Holden, O´Reilly)

Phoenix - New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

3. Szwarz (Chipchura, Yandle), 14. Halpern (Moss, Hanzal), 35. Hanzal (Yandle, Vrbata) - 19. Clowe (Ryder, Gelinas), 58. Jágr (Clowe, Greene)

St. Louis - Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

50. Jackman (Tarasenko, Sobotka), 55. Schwartz (Oshie, Pietrangelo) - 6. Getzlaf (Perry, Fistric), 23. Beleskey (Bonino), 30. Fowler (Getzlaf, Bonino)

Minnesota - Dallas 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

8. Haula, 35. Suter (T. Mitchell, Brodin), 63. Prosser (Niederreiter, Coyle) - 32. Garbutt (Fiddler, Peverley), 50. Chiasson (Goligoski, Seguin)

Vancouver - Calgary 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

25. Kesler (Kassian, Higgins), 52. Y. Weber (Edler, Kessler), rozhodujúci nájazd premenil Higgins - 22. Giordano (Stempniak), 45. Stajan (Bouma)

Andrej Meszároš, v poslednej dobe sa mu veľmi darí. Foto - SITA/AP

Domov»Hokej»NHL»Meszároš vyrovnal z 0:2 na 2:2, Tatar rozhodol nájazdy. Derby sa začalo bitkou