Slovan prehral s posledným tímom KHL 2:3, opäť sa zľakol víťazstva

Brankár Slovana Miroslav Kopřiva inkasuje gól.
Brankár Slovana Miroslav Kopřiva inkasuje gól. (Autor: SITA)
Sportnet|19. jan 2014 o 13:17

Novokuzneck predtým prehral deväť z jedenástich duelov a v celej KHL získal najmenej bodov.

BRATISLAVA. Slovan vo štvrtom zápase domácej série v KHL nedokázal zdolať ani posledný tím Východnej konferencie. S Novokuzneckom prehral 2:3, šance na postup do play off sa Bratislavčanom kruto znižujú.

Po piatkovej šesťgólovej prehre s Vladivostokom dostal pred Janusom v bránke prednosť Kopřiva. Šatanov útok otváral zápas ako prvý, po dlhšom liečení zranenia nastúpil útočník Kukumberg.

Hrúbky v obrane

Slovan začal aktívne, v 7. minúte využil svoju prvú presilovku. Ölvecký šikovne našiel spoza bránky hokejku Mihálika.

Namiesto toho, aby domáci z ďalšej presilovky zvýšili svoje vedenie, spáchal v nej fatálnu chybu obranca Škoula a Galimov ponúknutý nájazd z polovice ihriska v 14. minúte využil.

Slovanom to očividne otriaslo, tím sa začal báť klasického scenára, kde sa doma často sám zľakol víťazstva. Do kolien ho dostal druhý gól Mitrjanova v 34. minúte, na ktorý mu nahrala ďalšia hrubá chyba domácej obrany.

V poslednej tretine sa Slovan snažil vynútiť si aspoň predľženie, nepodarilo sa mu to ani v záverečnom tlaku pri hre bez brankára.

Najnebezpečnejší bol Šatan

Najnebezpečnejším hráčom Slovana bol v nedeľu Miroslav Šatan, ktorý predviedol svoj najlepší výkon od príchodu z Ameriky. Vytvoril pre seba i spoluhráčov kopu šancí, dohrával súboje pri mantineloch telom, neúnavne vnikal do súperovho pásma z prvej línie, no gól mu nebol súdený.

„Doplatili sme na výpadky v druhej tretine. Často sme sa nechali vylučovať a v obrane sme opäť pykali za zbytočné chyby. Šance na postup do play off nám poklesli, no neostáva nám iné, než veriť.“

Tréner Slovana Rostislav Čada bol spokojný iba s prvou tretinou. „V druhej sme strácali počas oslabení tempo. Šance sme mali, ale na gól, žiaľ nestačili.“

Ďalší zápas hrá slovenský tím 22. januára v Kazani.

Slovan - Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mojžíš) - 14. Galimov (Lapenkov), 34. Mitrjakov (Veličkin), 40. Kosourov (Galimov), 10 055 divákov (vypredané)

Rozhodovali: Kadyrov, Čerenkov - Parfionov, Sysujev, vylúčení 6:4, navyše Radivojevič 10 min za narazenie zozadu, presilovky 1:0, oslabenia 0:1

Slovan: Kopřiva - Štajnoch, Škoula, Mojžíš, Brejčák, Sigalet, Mihálik - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Miklík, Ölvecký, Bartovič - J. Mikúš, Bližňák, Bakoš - Kukumberg, Šťastný, Daňo

Metallurg: Ložkin - Kanarskij, Aksenenko, Skutar, Mäntylä, Kamalov, Kuklev, Kapotov - Žafjarov, Galimov, Misin - Valujskij, McLean, Lapenkov - Kosourov, Jemelin, Garejev - Mitrjakov, Kurepanov, Veličkin - Skladničenko

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Prvú tretinu sme začali veľmi dobre, čo sme vyjadrili gólom v presilovej hre. Situáciu sme si potom skomplikovali v ďalšej presilovej hre. Namiesto gólu sme vďaka nedôslednosti dali súperovi možnosť skórovať a on ju využil. V druhej tretine sme pre časté vylučovanie stratili tempo a Metallurgu umožnili z rýchlych protiútokov dať ďalšie dva góly. Po preskupení útočných radov a otvorení hry sa nám podarilo už len znížiť. Vedeli sme si síce pripraviť príležitosti, ale nedokázali sme ich využiť."

German Titov (tréner Novokuznecka): "Pre nás to bol štvrtý zápas na ľadoch súperov po sebe, bol to náročný trip. V prvej tretine sme hrali zle a len vďaka nášmu brankárovi sme neprehrávali vyšším rozdielom. Pomohol nám gól v oslabení, v druhej tretine sme pridali, začali robiť problémy domácim a hrali sme dobre. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene a odvážame si tri body."

Michel Miklík (útočník Slovana): "Dnes mala rozhodnúť prvá tretina. Mali sme v nej dostatočné množstvo šancí, ale opäť sme nedali góly. V druhej časti hry nás dostali z tempa vylúčenia. Bohužiaľ, prehrali sme zápas, v ktorom sme mali zvíťaziť. Je to mladý tím, myslím si, že nemajú čo stratiť. O nič nehrajú, sú uvoľnení a bolo to dnes na nich vidieť."

Miroslav Šatan (útočník Slovana): "Jedna tretina nás stála zápas. Je škoda, že stále nedokážeme nájsť recept proti mužstvám, ktoré nepatria medzi špičku ligy. Necháme ich hrať presilovky, dostaneme sa do dvojgólového deficitu. Potom sa ťažko vyhráva s každým."

ONLINE PRENOS

Tretia tretina:

Koniec zápasu. Slovan odvolal Kopřivu 68 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Nepomohlo.

58. min: Hostia sú lepším mužstvom, Slovan si gólové šance nevytvára. Až na Hudáčka v 59. minúte.

53. min: Miklík po peknej samostatnej akcii znížil na 2:3. Už o pár sekúnd mohlo byť 2:4, no puk nik z hostí nedorazil do bránky Kopřivu.

52. min: Slovan sa ubránil ďalšej presilovke hostí, Šatan ani Bližňák šancu nepremenili.

50. min: Radivojevič dostal za hrubý faul trest 2+10 minút, takže si dnes zahrá, iba ak by Slovan vyrovnal a predlžovalo by sa.

48. min: Slovan hrá v oslabení pre príliš veľa hráčov na ľade. Ubránil sa.

V úvode tretej tretiny sa nehrá kompaktný hokej.

Druhá tretina:

Strely na bránku v II. tretine boli 6:18, celkovo sú 20:21.

38. min: Vylúčenie domáceho Štajnocha hostia tretím gólom nepotrestali. Gól však napokon strelili 11 sekúnd pred koncom.

34. min: Slovan prehráva 1:2 po góle Mitrjakova.

26. min: Kukumberg ide na trestnú lavicu za faul na brankára Ložkina. Slovan sa v oslabení ubránil.

24. min: Rozhodcovia vyhodnotili gólovú situáciu pred bránkou Slovana tak, že hostia dostali puk za čiaru úmyselne korčuľou.

Hostia nevyužili dvojnásobnú presilovku pri vylúčení Škoulu a Mihálika v 21. minúte.

Prvá tretina:

Koniec tretiny. Strely na bránku 14:3.

16. min: Slovan bude hrať štvrtú presilovku, dve minúty dostal brankár Ložkin.

14. min: Slovan inkasuje pri vlastnej presilovke.

13. min: Tretia presilovka domácich, von ide Kurepanov.

12. min: Slovan druhú presilovku v zápase nevyužil.

10. min: Slovan bude hrať ďalšiu presilovku, na trestnú lavicu ide Kamalov.

7. min: Obranca Mihálik presilovku využil strelou zblízka.

5. min: Slovan hrá presilovku, strely na bránku sú už 7:2.

Zápas sa začal. Prvý na bránku Ložkina vystrelil Šatan.

Tímy nastúpili v týchto zostavách:

Preview

„Pokiaľ šanca žije, treba sa biť až do konca,“ hovoril Branko Radivojevič po domácom debakli s Vladivostokom 1:6.

Slovanu sa však postupová priečka do nadstavbovej časti vzďaľuje každým zápasom a jeho šance sú už iba teoretické.

Bratislavčania strácajú priveľa bodov a ďaleko majú aj od víťaznej formy. Od začiatku nového roka vyhrali 2 zo 7 stretnutí a získali iba 6 z 21 možných bodov.

Tréner Rostislav Čada urobil v zostave niekoľko zmien. Premiérovo v prvom útoku sa predstaví trojica Hudáček, Radivojevič, Šatan.

Dobrou správou je uzdravenie Romana Kukumberga. Tridsaťtriročný útočník po zranení v hornej časti tela a vynechaní 15 zápasov nastúpi na krídle štvrtého útoku.

V bránke dostane šancu Miroslav Kopřiva. Bezo zmien nezostali ani obranné dvojice.

S Novokuzneckom hrajú Bratislavčania na dlhý čas posledný domáci zápas. Na konci januára ich totiž čakajú štyri zápasy vonku a potom olympijská prestávka.

Na domácom štadióne sa opäť predstavia 26. februára v zápase proti Dynamu Minsk.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral s posledným tímom KHL 2:3, opäť sa zľakol víťazstva