Hantuchová prehrala v Melbourne v osemfinále štvorhry

Daniela Hantuchová vypadla v treťom kole aj v dvojhre.
Daniela Hantuchová vypadla v treťom kole aj v dvojhre. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. jan 2014 o 08:32

Hantuchová s Raymondovou prehrali s Ruskami Makarovovou a Vesninovou 4:6, 7:6 a 2:6.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Američanka Lisa Raymondová nasadené ako pätnáste prehrali v pondelňajšom zápase osemfinálového 3. kola štvorhry žien na Australian Open v Melbourne s ruskými hráčkami Jekaterinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou za 142 minút 4:6, 7:6 (5), 2:6.

Hantuchová je finalistka štvorhry žien na AO zo sezón 2002 a 2009. V roku 2002 sa na tomto podujatí radovala v miešanej štvorhre po boku Zimbabwčana Kevina Ullyetta.

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová v piatok prehrala v 3. kole dvojhry žien s jednoznačne favorizovanou americkou líderkou svetového rebríčka WTA Serenou Williamsovou v ich jubilejnom 10. vzájomnom súboji dvakrát 3:6.

Hatuchová však ide ďalej v mixe. S Indom Leanderom Paesom zvíťazili v pondelňajšom stretnutí osemfinálového 2. kola miešanej štvorhry nad Ruskou Jelenou Vesninovou a Indom Mahešom Bhupáthím nasadenými ako ôsmymi za 57 minút 6:0, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Hantuchová a Paes v tzv. supertajbrejku prehrávali už 2:4, vtedy však predviedli priebežný obrat na 5:4. Súperi potom síce dvakrát vyrovnali, ale od stavu 6:6 prehrali 4 loptičky za sebou.

Postupujúci vo štvrťfinále hrajú proti Francúzke Kristine Mladenovicovej a Kanaďanovi Danielovi Nestorovi, obaja títo súperi majú balkánske korene.

Tridsaťročná popradská rodáčka Hantuchová v piatok nestačila v 3. kole dvojhry na americkú líderku svetového rebríčka Serenu Williamsovú (dvakrát 3:6). Vo štvorhre žien s Američankou Lisou Raymondovou v pondelok neuspela v osemfinálovom 3. kole proti Vesninovej a jej krajanke Jekaterine Makarovovej.

V miešanej štvorhre je Hantuchová držiteľkou kariérneho Grand Slamu. Pri rieke Yarra sa radovala v mixe už v roku 2002 po boku Zimbabwčana Kevina Ullyetta.

Australian Open štvorhra žien - 3. kolo (osemfinále)

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-3) - Daniela Hantuchová, Lisa Raymondová (SR/USA-15) 6:4, 6:7 (5), 6:2 za 142 minút

Miešaná štvorhra - 2. kolo (osemfinále)

Daniela Hantuchová, Leander Paes (SR/India) - Jelena Vesninová, Maheš Bhupáthí (Rus./India-8) 6:0, 2:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 57 minút