DP: S Lotyšskom naši vyhrali 5:0, privítame Rakúsko

Štvrtý bod v zápase s Lotyšskokom získal Andrej Martin (druhý z prava).
Štvrtý bod v zápase s Lotyšskokom získal Andrej Martin (druhý z prava). (Autor: TASR)
TASR|2. feb 2014 o 15:33

V už rozhodnutom zápase si prvú nedeľnú dvojhru zahrali náhradníci. Andrej Martin vyhral s Janisom Podžusom 2:1 na sety.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisoví reprezentanti zvíťazili nad Lotyšmi v bratislavskom zápase 1. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2014 družstiev mužov 5:0.

V úvodnej z dvoch nedeľňajších dvojhier, celkovo tretej, zvýšil nezvratný náskok domácich Andrej Martin, ktorý prekonal Janisa Podžusa za 131 minút 6:4, 6:7 (5), 6:3.

Následne Martin Kližan zdolal ešte len 16-ročného debutanta Artursa Lazdinša za 77 minút dvakrát 6:3.

Slováci privítajú 4.-6. apríla Rakúsko v boji o účasť v baráži o svetovú skupinu oficiálnych MS družstiev.

Nastúpili náhradníci

Za rozhodnutého stavu urobili obaja kapitáni zmeny, v úvodnom nedeľňajšom singli mali pôvodne nastúpiť tímové jednotky Lukáš Lacko a Andis Juška.

Martinovi vyšiel úvod stretnutia s Podžusom, keď hneď v úvodnom geme prelomil podanie mladého Lotyša a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu.

V druhom dejstve si obaja hráči držali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk, v ňom sa presadil lotyšský tenista. O osude tretieho setu rozhodol šiesty gem, v ktorom tretí najlepší slovenský singlista zobral súperovi servis.

Martin si pripísal na konto druhé singlové daviscupové víťazstvo, v sobotu prispel po boku Michala Mertiňáka vo štvorhre k zisku rozhodujúceho tretieho bodu. V záverečnej dvojhre sa predstavia Martin Kližan s Artursom Lazdinšom.

Martin ťažko hľadal motiváciu

Andrej Martin priznal, že nastupovať za rozhodnutého stavu nebolo ľahké.

"Ťažko sa hľadala nejaká motivácia, keďže už po štvorhre sme viedli 3:0. Bol to ťažký zápas, Podžus hral lepšie, ako je jeho terajšie rebríčkové postavenie, najmä v druhom sete predviedol vysoký štandard. Niekedy je lepšie vydrieť víťazstvo," povedal Martin v prvej reakcii pre RTVS.