Kanada porazila 3:1 Nórsko vďaka gólom obrancov

Doughty (vpravo) strieľa tretí gól Kanady.
Doughty (vpravo) strieľa tretí gól Kanady. (Autor: SITA/AP)
SITA|13. feb 2014 o 20:31

Dva z troch gólov Kanady strelili obrancovia, Kanada vyhrala nad Nórskom 3:1.

SOČI. Hokejisti Kanady úspešne vykročili za obhajobou zlata, keď vo štvrtkovom dueli B-skupiny na zimných olympijských hrách v Soči zdolali hráčov Nórska 3:1.

Severania vzdorovali favoritovi najmä počas úvodnej tretiny, Kanaďania rozhodli o svojom víťazstve v prostrednej časti hry.

Skóre zápasu v Ľadovom paláci Boľšoj otvoril po 27 minútach obranca Nashville Predators Shea Weber, druhý presný zásah Kanaďanov pridal o deväť minút neskôr útočník Dallas Stars Jamie Benn.

Nóri vyslali na kanadského gólmana Careyho Pricea počas druhej dvadsaťminútovky len dve strely.

Na začiatku tretej tretiny však dokázali znížiť gólom Mathisa Olimba v početnej prevahe, no kanadská odpoveď prišla po minúte a 22 sekundách, keď na konečných 3:1 upravil Drew Doughty.

B-skupina (Ľadový palác Boľšoj, Soči)

Kanada - Nórsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 27. S. Weber (Keith, P. Bergeron), 36. Jamie Benn (P. Bergeron, Doughty), 42. Doughty (Getzlaf, Marleau) - 41. M. Olimb

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Leggo (USA), Vinnerborg (Švéd.) - McElman (USA), Woodworth (USA)

Kanada: Price - Keith, S. Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis - Kunitz, J. Carter, Crosby - Marleau, Getzlaf, Perry - Sharp, Toews, Rick Nash - Jamie Benn, St. Louis, P. Bergeron - Tavares

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard - Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen - Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen - Skröder, Röymark, K. Forsberg - Roest, Dahlström, Lystad Jacobsen - Hansen, Olden

Sidney Crosby, kapitán Kanady: "Bol to náš prvý spoločný zápas. myslím, že v druhej a tretej tretine sme si vypracovali dosť veľa šancí. Hrali sme trpezlivo, v prvej tretine sme sa testovali."

Duncan Keith, obranca Kanady: "Bolo to o čosi ťažšie, ako sme si mysleli. Vedeli sme ale, že pôjdu do toho tvrdo. Na to, že to bol prvý zápas, to bolo celkom dobré. Budeme sa iba zlepšovať."