Jágr opäť skóroval, Česko vyhralo nad Lotyšskom 4:2

Česi oslavujú svoj prvý gól proti Lotyšom.
Česi oslavujú svoj prvý gól proti Lotyšom. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. feb 2014 o 08:55

Lotyši dokázali v zápase dvakrát vyrovnať, no napriek dobrému výkonu nezískali ani bod.

Program v piatok
Muži - hokej
  • 13.30 h: Švédsko - Švajčiarsko (C)
  • 18.00 h: Kanada - Rakúsko a Fínsko - Nórsko (B)

SOČI. Českí reprezentanti zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na ZOH v Soči nad Lotyšskom 4:2.

V tabuľke C-skupiny im patrí tretia priečka, za Švédskom a Švajčiarskom. Lotyši sú po dvoch prehrách priebežne poslední.

Ďalší duel v C-skupine odohrajú Česi už v sobotu 15. februára, keď sa o 18.00 stretnú so Švajčiarskom. Lotyši v rovnaký deň i v rovnakom čase nastúpia proti Švédsku.

Jaromír Jágr, ktorý strelil druhý český gól, po zápase povedal: "Skóre možno vyzeralo vyrovnanejšie, ako bol zápas v skutočnosti. Máme tím na to, aby sme mohli hrať v útočnej tretine tak, ako to zvládli Švédi v prvej polovici zápasu proti nám. Kto bude hrať lepšie pri mantineloch, bude mať bližšiu cestu k víťazstvu."

"Lotyši zaznamenali šťastný gól v presilovej hre, ale to sa stáva. Hrali sme s pukom, tak ako český tím musí hrať," povedal center českej reprezentácie David Krejčí.

Autor úvodného lotyšského gólu Janis Sprukts cítil, že odohrajú dobrý zápas. "Snažili sme sa byť v hre, ako to len bolo možné. Vytvorili sme si niekoľko dobrých šancí."

Takto sa počas zápasu bavil Jaromír Jágr

Výsledok - piatok - C-skupina:

Česko - Lotyšsko 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 11. Erat (Krejčí, Hemský), 20. Jágr (Židlický, Plekanec), 28. Voráček (Z. Michálek, Barinka), 38. Židlický (Hanzal, Nedvěd) - 14. Sprukts (K. Redlihs, Darzins), 23. Vasiljevs (Kenins, Pujacs)

Rozhodovali Peel (USA), Rönn (Fín.) - Schrader (Nem.), Wheler (Kan.), vylúčení 4:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Česko: Pavelec - Židlický, Šmíd, Rozsíval, Kaberle, Z. Michálek, Barinka, Krajíček - Jágr, Plekanec, Červenka - Hemský, Krejčí, M. Michálek - Voráček, Erat, Eliáš - Nedvěd, Hanzal, Frolík.

Lotyšsko: Masalskis - Ozolinš, Rekis, Bartulis, Kulda, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs, Freibergs - M. Redlihs, Darzinš, Sprukts - Girgensons, Daugavinš, Karsums - Keninš, Indrašis, Vasiljevs - Pavlovs, Cipulis, Štals

Tretia tretina:

56. min: Lotyši nevyužili početnú prevahu o dvoch hráčov. Vylúčení boli za hákovanie Červenka aj Židlický, Lotyšom však nepomohol ani oddychový čas.

48. min: Masalskis zneškodnil aj dorážku Jágra zblízka. Do konca tretej tretiny ešte ostáva 10 minút a vyzerá to tak, že s prevahou hrajúci Česi prvýkrát na turnaji vyhrajú.

Česi odohrali v úvode tretiny dobrú presilovku na čele s Jágrom, Plekancom a Židlickým, ale neuspeli v nej, Masalskis českých strelcov vychytal. Odohraných je 5 minút.

Druhá tretina:

38. min: Do prázdnej bránky doráža puk Židlický po neúspešnom zakončení Hanzala, Česi prvýkrát v zápase vedú o dva góly.

37. min: Strely na bránku sú zatiaľ 25:14 pre Čechov, zápas je stále otvorený, Česi až tak dobre, ako zvykli kedysi, nebránia.

28. min: Voráček skvele tečoval strelu Michálka a Česi zaslúžene vedú 3:2.

Aj v druhej tretine sa hrá živý hokej. Česi v úvode nevyužili presilovku ešte z prvej tretiny a Lotyši v 23. minúte vyrovnali na 2:2.

Prvá tretina:

Do konca tretiny je minúta a 24 sekúnd, Česi hrajú 4-minútovú presilovku, ale šancu mali Lotyši. Napokon prvú z dvoch presiloviek v rade využil spomedzi kruhov s prehľadom Jágr.

14. min: V presilovke mohli Lotyši vyrovnať, ale zároveň Česi v oslabení dvakrát zvýšiť na 2:0, tutovku nedal Plekanec. Lotyši predsa len v presilovke vyrovnali - 1:1. V permanencii bol aj videorozhodca.

11. min: Skóre otvára Martin Erat pomedzi nohy Masalskisa - 1:0.

Po 6 minútach hry je to stále 0:0, Česi sa tlačia pred Masalskisa, lotyšská obrana však zatiaľ funguje dobre. Česi budú hrať presilovku, v 8. minúte je na trestnej lavici Ozolinš. Nevyužili ju.

Zápas sa začal, v bránke je česká olympijská jednotka Ondřej Pavelec a v lotyšskej stojí brankár Popradu Edgars Masalskis.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Jágr opäť skóroval, Česko vyhralo nad Lotyšskom 4:2