USA zdolalo Rusko 3:2, v nájazdoch dal 4 góly Oshie

Američania sa tešia z vyrovnávajúceho gólu na 1:1.
Američania sa tešia z vyrovnávajúceho gólu na 1:1. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|15. feb 2014 o 08:20

Daciuk strelil oba góly Ruska, rozhodla až ôsma séria samostatných nájazdov.

SOČI. Američania vo skvelom zápase zdolali domácich Rusov na mužskom hokejovom turnaji na ZOH v Soči po dramatických nájazdoch 3:2.

Na turnaji sa prvýkrát predlžovalo a Američania sa ujali vedenia v tabuľke A-skupiny pred Rusmi a Slovincami, poslední sú po sobote Slováci.

Skvelému zápasu chýbali v prvej polhodine jedine góly, ktoré prišli v druhej tridsaťminútovke.

V predĺžení nedal gól v jasnej šanci Američan Kane. Rozhodla až ôsma séria dramatických a oku lahodiacich samostatných nájazdov.

Dominoval v nich predovšetkým hráč St. Louis T. J. Oshie, ktorý absolvoval až 6 z 8 amerických nájazdov, pričom až štyri z nich premenil.

Tabuľka A-skupiny:

1. USA 2 1 1 0 0 10:3 5
2. Rusko 2 1 0 1 0 7:5 4
3. Slovinsko 2 1 0 0 1 5:6 3
4. Slovensko 2 0 0 0 2 2:10 0

USA - Rusko 3:2 po nájazdoch (0:0, 1:1 1:1)

Góly a asistencie: 37. Fowler (Van Riemsdyk, Kessel), 50. Pavelski (Kane, Shattenkirk), rozhodujúci nájazd Oshie - 30. Daciuk (Markov, Radulov), 53. Daciuk (Markov, Ovečkin)

Vylúčení 6:5, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Meier (USA), Vinnerborg (Švéd.) - Devorski, Wilmot (obaja Kan.), 11 678 divákov

USA: Quick - Orpik, P. Martin, R. Suter, McDonagh, C. Fowler, Shattenkirk, Carlson - Callahan, Backes, Parise - Kessel, Pavelski, Van Riemsdyk - D. Brown, Kesler, P. Kane - Oshie, P. Stastny, Pacioretty - Wheeler

Rusko: Bobrovskij - Vojnov, A. Markov, J. Medvedev, Jemelin, Ťutin, Nikulin, Belov, Nikitin - Kovaľčuk, Daciuk, A. Radulov - Siomin, Malkin, Ovečkin - Kuľomin, Anisimov, Tarasenko - A. Popov, Tereščenko, Ničuškin

ONLINE:

V úvode predĺženia mohol rozhodnúť Daciuk v oslabení, zavŕšil by hetrik. Kane v 63. minúte išiel sám na Bobrovského, ale nedal.

Tretia tretina:

Výborný hokej pokračuje, oba tímy sa snažia rozhodnúť ešte pred prvým predĺžením na mužskom turnaji. 1:32 minúty do konca hrá USA presilovku. Von šiel Medvedev za nedovolené bránenie. Koniec 60. minúty, USA - Rusko 31:28 na strely na bránku.

53. min: Ruskú presilovku využíva Daciuk, je to 2:2. A začína sa hrať strhujúci hokej. Ďalší ruský gól neuznal rozhodca po konzultácii s jeho kolegom pri videu pre posunutú bránku pri strele Ťutina od modrej.

52. min: O dve minúty to mohlo byť 3:1 pre USA, kombinácia Kane - Pavelski tentokrát nevyšla, ale Rusi budú hrať presilovku. Na trestnej lavici je Dustin Brown za faul kolenom.

50. min: Američania využili ďalšiu presilovku. Rusom dali ruský gól po vyšachovaní obrany do prázdnej bránky.

46. min: Rusi v úvode presilovku nevyužili, hrali ju zle, bez šancí. Nevyužili ani druhú presilovku v úvode tretej tretiny, v jej závere Quick vychytal Malkina. Američania vedú v štatistike vhadzovaní 26:24.

Druhá tretina:

Zatiaľ ču Rusi prvú tretinu na strely vyhrali 13:10, v druhej ich Američania prestrieľali 13:8. Na dve minúty ide von Patrick Kane, trest si odsedí v úvode tretej tretiny.

37. min: Na trestnej lavici je už Radulov a môže to byť 1:1. Američania svoju tretiu veľkú šancu v presilovke aj využívajú, puk tečmi dotlačili za Bobrovského chrbát - 1:1.

34. min: Pri hre štyroch proti štyrom sa hral azda ešte rýchlejší hokej, Američania následne prepásli šancu na vyrovnanie, Backes tečoval puk tesne vedľa prázdnej ruskej bránky.

30. min: Kapitán Daciuk prešiel stredom obrany USA úplne bez problémov a strelil od žŕdky krásny gól, o ktorom sa ešte musel presvedčiť rozhodca u videorozhodcu. Áno, puk bol celým objemom za bránkovou čiarou, Rusí vedú 1:0.

Preč je už takmer polhodina zápasu bez gólov. Na 8:3 pre USA to ako v poslednom vzájomnom súboji na MS nevyzerá.

25. min: Hrá sa skvelý hokej na oboch stranách, v porovnaní s ranným zápasom Slovensko - Slovinsko (1:3) je to extraliga, ráno to bola azda tretia liga. Rusi hrajú presilovku, von išiel Pacioretty. Ovečkin zasypáva Quicka ako na strelnici, ale bránku dvakrát míňa.

Rusi prestrieľali Ameriku v prvej tretine 13:10, vrátia to Američania domácim v druhej? Tá sa začala. Rusi pokryli všetkých Američanov aj vo zvyšku ich presilovky, tí do štatistiky pridali dve strely. Následne Bobrovskij vychytal aj Kessela.

Prvá tretina:

Skončila sa prvá tretina, ktorú hrali oba tímy vo vysokom tempe. V jej závere Američania zatlačili Rusov, tí však vzdorovali účinne, 36 sekúnd pred koncom tretiny bol vylúčený prvý Rus Ilja Nikulin, Američania cez Bobrovského puk do siete viacerými dorážkami zo vzduchu nepretlačili.

17. min: Quick vychytal aj Malkina. Aktívny z Rusov je aj rýchly Daciuk.

13. min: Za faul Wheelera hrali Rusi presilovku, no nevyužili ju. Neuspeli Malkin ani Kovaľčuk. Hneď potom to chcel sólom napraviť Radulov, ale Quick ho v čistej šanci vychytal. Strely na bránku boli v 13. minúte 9:4 pre Rusov.

10. min: V druhej päťminútovke boli lepší domáci Rusi, Američanov tlačili do obranného pásma, no tí zatiaľ potvrdzujú, že v Soči 2014 sú veľmi silným tímom. Počas celej 10. minúty držali Rusov v obrannom pásme oni, vyzeralo to ako pri presilovke.

5. min: Prvá šarvátka za bránkou Ruska po krásnom zákroku Bobrovského. Na trestnú lavicu zatiaľ nejde žiadny hráč. Hrá sa hokej s viac ako stopercentným nasadením a pomaly pribúdajú aj šance na oboch stranách.

Zápas sa začal. V bránke USA stojí Jonathan Quick, v bránke Rusov Sergej Bobrovskij.

Domov»Hokej»Reprezentácie»USA zdolalo Rusko 3:2, v nájazdoch dal 4 góly Oshie