Fenningerová získala zlato v super-G, Kantorová je spokojná

Anna Fenninger.
Anna Fenninger. (Autor: SITA/AP)
TASR|15. feb 2014 o 09:17

Slovenka Kantorová obsadila 22. miesto, v cieľovej rovinke spadla olympijská šampiónka v zjazde Švajčiarka Gisinová.

ČERVENÁ POĽANA. Rakúska lyžiarka Anna Fenningerová získala na ZOH v Soči zlatú medailu v super-G.

Na náročnej trati triumfovala s náskokom 55 stotín pred líderkou celkového poradia Svetového pohára Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou. Aj bronz putuje do Rakúska zásluhou Nicole Hospovej (+0,73).

"Osobne mám pocit, že som nezašla úplne na hranici. Bolo treba počínať si takticky. Od trénerov som dostala správne inštrukcie," cituje Fenningerovú portál Laola.

Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová obsadila 22. miesto (+3,39), Kristína Saalová preteky nedokončila.

"Časový odstup od svetovej špičky ani umiestnenie nie sú zlé. Bol to môj prvý olympijský štart, zvládla som ho celkom dobre. Videla som, že v úvode kvalitné pretekárky vypadávali jedna za druhou. Dokázala som sa však skoncentrovať na môj výkon,“ povedala 21-ročná členka tímu LK Gerlach Kantorová.

"Horná časť trate bola celkom ľadová, potom to už bolo lepšie. Celkovo išlo o veľmi náročný superobrovský slalom."

Anna Fenningerová. FOTO - SITA/AP

Fenningerová si v super-G napravila chuť po neúspešnom olympijskom zjazde, ktorý nedokončila a dosiahla životný úspech.

Zlatá medailistka zo superkombinácie z MS 2011 v Garmisch-Partenkirchene rozhodla o svojom triumfe skvelou jazdou v dolnej časti trate.

Höflová-Rieschová bola na poslednom medzičase najrýchlejšia, následne však vybočila z ideálnej línie, čo ju pripravilo o najcennejší kov.

Z prvej pätnástky nezvládlo nástrahy trate osem lyžiarok. V cieľovej rovinke spadla olympijská šampiónka v zjazde Švajčiarka Dominique Gisinová.

Jej krajanka Lara Gutová bola pred súťažou jednou z topfavoritiek, napokon však skončila štvrtá o sedem stotín za bronzovou Hospovou.

O ďalšie tri stotiny zaostala držiteľka veľkého glóbusu zo sezóny 2012/2013 Slovinka Tina Mazeová, ktorá sa v zjazde delila s Gisinovou o prvé miesto.

Výsledky super-G žien:

1. Anna Fenningerová (Rak.) 1:25,52, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) +0,55, 3. Nicole Hospová +0,66, 4. Lara Gutová (Švajč.) +0,73, 5. Tina Mazeová (Slov.) +0,76, 6. Fränzi Aufdenblattenová (Švajč.) +1,27, 7. Fabienne Suterová (Švajč.) +1,37, 8. Julia Mancusová (USA) +1,52, 9. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +1,56, 10. Nadia Fanchiniová (Tal.) +1,68...22. Barbara KANTOROVÁ (SR) +3,39, Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila