EL: Plzeň aj Neapol remizovali, Ajax prehral so Salzburgom 0:3

Jeremain Lens z Dynama Kyjev (vľavo) a Daniel Parejo z Valencie.
Jeremain Lens z Dynama Kyjev (vľavo) a Daniel Parejo z Valencie. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. feb 2014 o 19:58

Dúbravka dostal tri góly za polčas, hral aj Stoch. Zápas Kyjev - Valencia sa hral v Nikózii.

BRATISLAVA. Futbalisti dánskeho Esbjergu prehrali vo štvrtkovom prvom 16-finálovom zápase Európskej ligy s Fiorentinou 1:3.

V drese zdolaného tímu absolvoval debut slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý však už v prvom polčase trikrát lovil loptu zo siete.

Liberec dlho držal bezgólový výsledok v domácom súboji s holandským Alkmaarom, v 89. minúte však inkasoval a v odvete bude mať ťažkú úlohu.

Plzeň remizovala doma s favorizovaným Šachtarom Doneck 1:1, v drese Viktorie sa predstavili štyria Slováci.

Stoch nastúpil na záver

PAOK Solún doma podľahol Benfice Lisabon 0:1. Slovenský krídelník Miroslav Stoch zasiahol do diania v 76. minúte a v 85. minúte dostal žltú kartu, o vyrovnanie sa však nepostaral, nevytvoril si ani žiadnu šancu.

Zápas Dynamo Kyjev - Valencia sa pre nepokoje v Kyjeve hral v cyperskej Nikózii. Španielsky tím zvíťazil 2:0.

Ajax Amsterdam doma podľahol rakúskemu Salzburgu hladko 0:3, v drese hostí nastúpil v 88. minúte Dušan Švento.

SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom v základnej zostave remizoval na pôde Swansea City 0:0.

Odvety 16-finále sú na programe 27. februára. Finále sa uskutoční 14. mája v Turíne na štadióne Juventusu. Úradujúcim víťazom súťaže je Chelsea. Večer sa hrajú ďalšie zápasy.

Sumáre - 1. zápasy 16-finále EL 2013/2014:

FC Porto - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:0)

Góly: 44. Quaresma, 68. Varela - 72. Joselu, 77. Alex (vl.)

Ajax Amsterdam - Red Bull Salzburg 0:3 (0:3)

Góly: 14. a 35. Soriano (prvý z 11 m), 21. Mane

/D. Švento (Salzburg) od 88. minúty/

Betis Sevilla - Rubin Kazaň 1:1 (1:0)

Góly: 3. Didac - 74. Jeremenko (z 11 m), ČK: 28. Prudnikov (Kazaň)

/M. Hamšík (Neapol) celý zápas + ŽK/

Viktoria Plzeň - Šachtar Doneck 1:1 (1:1)

Góly: 62. Tecl - 65. Adriano

/M. Kozáčik, M. Čišovský, M. Ďuriš celý zápas, M. Bakoš od 87. minúty, P. Hrošovský na lavičke (všetci Plzeň)/

Anži Machačkala - KRC Genk 0:0

ČK: 89. Maksimov (Anži)

Dnepr Dnepropetrovsk - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)

Gól: 81. Konopľanka (z 11 m)

Dynamo Kyjev - FC Valencia 0:2 (0:0)

Góly: 79. Vargas, 90.+1 Feghouli

Esbjerg fB - ACF Fiorentina 1:3 (1:3)

Góly: 10. Pusic - 9. Matri, 15. Iličič, 37. Aquilani (z 11 m)

14. mája: finále (Turín)

Domov»Futbal»Európska liga»EL: Plzeň aj Neapol remizovali, Ajax prehral so Salzburgom 0:3