KHL: Petrohrad postúpil cez CSKA, Lev cez Záhreb

(Autor: SME TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Sportnet|11. mar 2014 o 13:41

Moskovský klub neuhral proti Petrohradu ani bod.

BRATISLAVA. SKA Petrohrad zvíťazil v utorňajšom štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade CSKA Moskva 5:4 po predĺžení a spečatil svoj postup do ďalšej fázy po jasnom triumfe 4:0 na zápasy. Rovnakým zápasovým skóre ide ďalej aj Lev Praha. Český klub v utorok zavŕšil svoj postup víťazstvom 3:2 na ľade nováčika súťaže Medveščaku Záhreb. Pri prvom góle Leva asistoval Slovák Lukáš Cingeľ.

Sibir Novosibirsk rozdrvil Ak Bars Kazaň 7:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujal vedenia 2:1. Čistý hetrik v rozpätí trinástich minút dosiahol produktívny Fín Jonas Enlund.

Hráči tímu Admiral Vladivostok zvíťazili v utorkovom treťom zápase nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 po dvojnásobnom predĺžení, o osude duelu rozhodol v 86. min Iľja Zubov. Ďalší nováčik nadnárodnej súťaže pred vlastnými fanúšikmi viedol 1:0, 2:1 aj 3:2, ale hostia vždy vyrovnali. Na druhý presný zásahu I. Zubova v zápase však už nemali príležitosť odpovedať. Magnitogorsk vedie v sérii hranej na štyri víťazstva 2:1 na zápasy.

Z víťazstva 3:2 po dvojnásobnom predĺžení sa tešili hráči Lokomotivu Jaroslavľ, ktorí zvládli aj druhý domáci zápas proti Dinamu Moskva a vyrovnali stav série proti obhajcovi Gagarinovho pohára na 2:2.

Ešte dlhšie hokejové divadlo videli diváci v Nižnom Novgorode, kde Ufa zvíťazila 2:1 po trojnásobnom predĺžení. Rozhodujúci presný zásah zariadil v 114. min hosťujúci Alexander Stepanov. Torpedo Nižnij Novgorod vedie v sérii 2:1.

Donbas Doneck v bránke so slovenským gólmanom Jánom Lacom uspel na ľade Dinama Riga 4:1 a vďaka aktuálnemu stavu 3:1 na zápasy mu chýba už len krôčik k postupu do ďalšej fázy.

Barys Astana zvíťazil v Jekaterinburgu 2:1 a na zápasy vedie už 3:0.

V Pohári nádeje remizoval Chanty-Mansijsk s Chabarovskom 1:1 a kvalifikoval sa do ďalšej fázy. Okrem Jugry ide ďalej aj Nižnekamsk, ktorý si v utorok poradil s Novokuzneckom 2:1.

Play-off KHL

štvrťfinále Východnej konferencie - tretie zápasy:

Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk 4:3

po dvojnásobnom predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série 1:2

Góly: 3. a 33. Schütz, 21. a 86. I. Zubov - 9. Zaripov, 25. M. Juňkov, 52. Ch. Lee

Sibir Novosibirsk - Ak Bars Kazaň 7:1

(2:0, 4:0, 1:1) - stav série 2:1

Góly: 13., 18. a 26. Enlund, 29. Moňa, 32. Ignatuškin, 40. Kopejkin, 50. Gubin - 46. Varnakov

Avtomobilist Jekaterinburg - Barys Astana 1:2

(1:0, 0:1, 0:1) - stav série: 0:3

Góly: 7. Černov - 24. a 57. Romanov

štvrťfinále Západnej konferencie - štvrté zápasy:

CSKA Moskva SKA Petrohrad 4:5 pp (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)

Góly: 19. Zajcev, 22. Rylov, 36. Zajcev, 46. Prochorkin 28. Thoresen, 32. Martensson, 54. Kovaľčuk, 59. Červenka, 64. Ponikarovskij

stav série: 0:4

Lokomotiv Jaroslavľ Dinamo Moskva 3:2

po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 27. Platt, 58. Kronwall, 81. Redlihs - 21. Pestuško, 30. Kvapil