Slovák Guédé strelil za Freiburg dva góly

V bielom Jonathan Tah z Hamburgu v súboji s Mníchovčanom Dantem.
V bielom Jonathan Tah z Hamburgu v súboji s Mníchovčanom Dantem. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2014 o 17:27

Výsledky stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy.

BERLÍN. Dvomi gólmi dopomohol naturalizovaný slovenský futbalista Karim Guédé v 25. kole nemeckej Bundesligy k víťazstvu jeho Freiburgu na trávniku Frankfurtu v pomere 4:1.

Dvadsaťdeväročný Guédé, ktorý nastúpil na pozícii podhrotového útočníka, zvýšil v 54. minúte zápasu po rýchlom protiútoku hostí na 2:0. Po spracovaní prihrávky obišiel aj brankára a so šťastím poslal loptu do siete.

Úspešný večer korunoval následne vo štvrtej minúte nadstaveného času v druhom dejstve, keď opäť vyšiel zo súboja s brankárom Aignerom víťazne a do prázdnej brány spečatil dôležitý triumf hostí. Freiburg sa naďalej nachádza v zóne zostupu, na 15. priečku Norimbergu však stráca už len jeden bod.

Futbalisti Hamburgu zvíťazili nad 1. FC Norimberg 2:1. Slovenský reprezentant Róbert Mak duel nedohral, v 68. minúte sa nechal vystriedať pre zdravotné problémy, pri odchode z ihriska si držal slabiny.

Výraznou mierou pomohol domácim k triumfu hosťujúci stredopoliar Mike Frantz, ktorý nastúpil na svoj stý bundesligový duel. Najskôr v 80. minúte tečoval do vlastnej brány pokus Hakana Calhanoglua, o šesť minút neskôr umiestnil nešťastne za svojho brankára center z ľavej strany. Drmičov presný zásah v nadstavenom čase už hosťom k bodom nepomohol.