Halák priviedol Washington k výhre s Torontom

Jaroslav Halák v bránke Washingtonu.
Jaroslav Halák v bránke Washingtonu. (Autor: TASR/AP)
SITA|16. mar 2014 o 20:09

Severoamerická NHL má v nedeľu podvečer na programe deväť zápasov. Jaroslav Halák stojí v bránke Washingtonu.

PITTSBURGH. Keď Washington v domácom zápase NHL s Torontom už v desiatej minúte viedol 3:0, zápas vyzeral jednoznačne. Slovák Jaroslav Halák v bránke klubu z hlavného mesta dovtedy zaznamenal len jediný zákrok.

Toronto však necelé tri minúty pred koncom prvej tretiny vlastne náhodou len z druhej strely v zápase znížilo na 1:3 a začala sa nahánačka.

Ak v prvej tretine Washington súpera prestrieľal 14:2, v prostrednej časti sa to výrazne otočilo. Toronto druhú tretinu vyhralo na strely 20:6 a Halák musel vyťahovať jeden zákrok za druhým. Do siete sa v zápase dostala už len od modrej nahodená strela Phaneufa.

Washington sa ubránil aj sérii oslabení a v napínavom závere o ich výhre 4:2 rozhodol Brouwer do prázdnej bránky. Halák chytil 27 striel súpera a narátali mu 93,1 percentnú úspešnosť.

Prvý gól v Halákovej sieti

Hráči Philadelphie Flyers v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu zámorskej hokejovej NHL zdolali Pittsburgh Penguins na jeho ľade 4:3.

Najväčšiu zásluhu na triumfe zverencov trénera Craiga Berubeho mal krídelník Wayne Simmonds s dvoma gólmi a jednou asistenciou. Philadelphia si zopakovali víťazstvo v pennsylvánskom derby, v sobotu dominovali v domácom prostredí nad Pittsburgh 4:0.

NHL - nedeľa

Washington - Toronto 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 4. T. Brouwer (Marcus Johansson, Nicklas Bäckström), 7. Chimera (J. Ward, Alzner), 9. J. Ward (Penner, Kuznecov), 60. T. Brouwer - 18. Bodie (Raymond, Phaneuf), 29. Phaneuf (Gunnarsson, Lupul)

Jaroslav Halák (Washington): 27 zákrokov / 29 striel súpera, 93,1 % úspešnosť zákrokov

Carolina - Edmonton 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Jordan Staal (E. Staal, Faulk) - 7. Hendricks (B. Gordon, J. Schultz), 50. J. Schultz (Perron, T. Hall)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:46 min a mal tri strely na bránku. Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:24 min.

Florida - Vancouver 3:4 psn (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Hayes (Gilbert, Pirri), 45. Trocheck (Howden), 59. Hayes (B. Campbell, Pirri) - 18. Hamhuis (Burrows, H. Sedin), 19. Jensen (Burrows, H. Sedin), 46. Burrows, rozh. sam. nájazd Jensen

New York Rangers - San Jose 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Couture

Ottawa - Colorado 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 60. Zibanejad (E. Karlsson, Ryan) - 36. Benoit (Bordeleau, Duchene), 44. Holden (McGinn, Duchene), 58. Mitchell (Landeskog, MacKinnon)

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

Góly: 18. Orpik (Bortuzzo, Vitale), 26. M. Niskanen (Scuderi, J. Jokinen), 37. Megna (Gibbons) - 3. B. Schenn (Simmonds, Lecavalier), 7. Simmonds (Timonen, C. Giroux), 14. Simmonds (C. Giroux, Voráček), 33. Read (L. Schenn)

Buffalo - Montreal 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Weise (Galchenyuk, Desharnais), 17. Gallagher (Plekanec, Jemelin)

Winnipeg - Dallas 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Trouba (Wheeler), 12. Frolík (Enström), 18. Enström (Wheeler, Cormier), 21. O. Jokinen (Wheeler, Byfuglien), 37. Byfuglien (O. Jokinen, Enström), 44. Byfuglien (Wheeler, O. Jokinen), 48. E. Kane - 7. Chiasson (Goligoski, Eakin), 8. Seguin (Ničuškin, Jamie Benn)

Chicago - Detroit 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 29. Leddy (MARIÁN HOSSA, B. Smith), 40. B. Smith (Keith, P. Kane), 47. MARIÁN HOSSA (Sharp, Keith), 58. Toews (MARIÁN HOSSA) - 36. Nyquist (Alfredsson, Kronwall)