Djokovič zdolal Federera až v tajbrejku tretieho setu

Novak Djokovič s trofejou pre víťaza turnaja v Indian Wells.
Novak Djokovič s trofejou pre víťaza turnaja v Indian Wells. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. mar 2014 o 07:45

Finále turnaja v Indian Wells medzi Novakom Djokovičom a Rogerom Federerom trvalo 132 minút.

INDIAN WELLS. Srbský tenista Novak Djokovič sa stal tretí raz v kariére víťazom turnaja v Indian Wells. Dramatické a atraktívne finále dvojhry mužov na ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open (dotácia 6 169 040 USD, tvrdý povrch Plexipave) medzi Novakom Djokovičom a Švajčiarom Rogerom Federerom trvalo 132 minút a skončilo sa výsledkom 3:6, 6:3, 7:6 (3) pre svetovú dvojku Djokoviča.

Dvadsaťšesťročný srbský tenista si pripísal 42. turnajový triumf kariéry a sedemnásty na podujatí z prestížnej série ATP Masters 1000. V listine rekordérov sa sedemnástym víťazstvom na "tisíckovom" turnaji dotiahol na Američana Andreho Agassiho na treťom mieste.

17:16 pre Federera

V 33. vzájomnom zápase s Federerom Djokovič dosiahol šestnáste víťazstvo a znížil náskok súpera na 16:17. Svojmu veľkému rivalovi sa revanšoval za nedávnu rovnako trojsetovú prehru zo semifinále turnaja v Dubaji.

"Roger odohral toto finále na vysokej úrovni. Hrá momentálne najlepší tenis za posledných 13 - 14 mesiacov. Už pred zápasom som avizoval, že o víťazovi rozhodne niekoľko loptičiek. Ak som chcel zdvihnúť víťaznú trofej, musel som sa maximálne skoncentrovať a ukázať svoje najlepšie údery. Som veľmi hrdý, že sa mi to podarilo ako aj na svoje výkony počas celého turnaja," povedal Djokovič, ktorého cituje server ATP World Tour.

Vlani vyhral Nadal, predvlani Roger

Prestížne podujatie v Kalifornii vyhral belehradský rodák aj v rokoch 2008 a 2011 a na listine tronásobných šampiónov sa pridal k Rafaelovi Nadalovi, Jimmymu Connorsovi a Michaelovi Changovi.

Tridsaťdvaročný Federer, ktorý bol nasadenou sedmičkou, je štvornásobný víťaz turnaja v Indian Wells. Vďaka postupu do finále sa dostal na piatu priečku svetového rebríčka. V kalifornskej púštnej oáze zatiaľ naposledy triumfoval v roku 2012. Vlani zvíťazil Španiel Rafael Nadal.