Škrtel strelil gól, Liverpool vyhral nad City 3:2 a je bližšie k titulu

Druhý gól Liverpoolu do siete Manchesteru City strelil Martin Škrtel.
Druhý gól Liverpoolu do siete Manchesteru City strelil Martin Škrtel. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Olšiak|13. apr 2014 o 14:14

Do konca súťaže ostávajú štyri zápasy a Liverpool vedie o dva body pred Chelsea.

Liverpool - Manchester City 3:2 (2:0)

Góly: 6. Sterling, 26. ŠKRTEL, 78. Coutinho - 57. David Silva, 63. Johnson (vlastný)

ČK: 90.+3 Henderson (Liverpool). 44.601 divákov

Liverpool: Mignolet, Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan, Henderson, Gerrard, Coutinho, Streling, Sturridge, Suárez

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Toure (19. Garcia), Fernandinho, Navas, Nasri, Silva, Džeko (68. Agüero)

Swansea City - FC Chelsea 0:1 (0:0)

Gól: 68. Ba,

ČK: 16. Chico Flores (Swansea) po 2. ŽK

((foto))

BRATISLAVA. Pár dní pred ostro sledovaným zápasom, ktorý mal veľa napovedať v boji o majstrovský titul, Liverpool ovládol pravidelné odovzdávanie cien Premier League.

Luis Suárez a Steven Gerrard si podelili cenu pre hráča mesiaca, kouč Brendan Rodgers si prevzal ocenenie pre trénera mesiaca.

Jeho zverenci nastrieľali najviac gólov v súťaži, ťahali deväťzápasovú víťaznú sériu a v roku 2014 ešte v lige neprehrali.

V kľúčovom zápase o prvé miesto v Premier League zdolali Manchester City 3:2 aj gólom Martina Škrtela. Do konca súťaže ostávajú štyri zápasy. Liverpool vedie o dva body pred Chelsea. Titul naposledy získal v roku 1990.

Slovenský stopér nabehol v 26. minúte na center z rohu a ponad padajúceho brankára Harta poslal Liverpool do dvojgólového vedenia. Sociálne siete v tom momente zaplavili fotky nadšeného Slováka, ako sa objíma s kapitánom Liverpoolu Stevenom Gerradom.

Škrtel spoločne s Gerrardom dostali od serveru goal.com nadpriemerné hodnotenie 3,5 hviezdičky z piatich. Vôbec najlepšie dopadol Coutinho, ktorý dostal 4,5 hviezdičky.

„Pred gólovou hlavičkou sa zbavil Kompanyho a strelil dôležitý gól. Urobil aj zopár dôležitých zákrokov pri tlaku City,“ hodnotí server goal.com.

Rozhodla chyba kapitána

„V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, City však má špičkových hráčov a špičkoví hráči vždy dokážu zareagovať,“ povedal po zápase kouč domácich Rodgers.

O víťazstve domácich rozhodla chyba kapitána City Vincenta Kompanyho.

V 78. minúte pri odkope z vlastnej šestnástky netrafil dobre loptu. Jeho chybu premenil pohotovou strelou na víťazstvo Phillippe Coutinho.

„Moji hráči ukázali po vyrovnaní obrovský charakter. Zmenili sme rozostavenie a podarilo sa nám streliť rozhodujúci gól,“ povedal Rodgers.

Kapitán domácich po zápase neskrýval obrovskú radosť: „Ledva nachádzam slová, toto víťazstvo pre nás znamená veľa,“ povedal po zápase pre Sky Sports Steven Gerrard.

Štyri finále

„Tým, ako sme sa vrátili do zápasu, sme ukázali, že chceme ísť až na koniec cesty. Bolo to však možno najdlhších deväťdesiat minút, aké som kedy odohral. Niekedy som mal pocit, že čas ide dozadu,“ povedal kapitán domácich.

Gerrard si však nemyslí, že o titule rozhodol zápas proti City. „Ľudia hovoria, že to bol najdôležitejší zápas, nič však ešte nemáme isté. Čakajú nás teraz akoby štyri pohárové finále.“

City stráca na Liverpool sedem bodov, no odohrali o dva zápasy menej, ako ich nedeľný súper.

Najťažší duel čaká Liverpool doma proti ďalšiemu kandidátovi na titul, londýnskej Chelsea. Citizens budú mať najnáročnejšiu úlohu na ihrisku o Ligu majstrov bojujúceho a v skvelej forme hrajúceho Evertonu.

Online prenos

Zápas sa skončil: Liverpool - Manchester City 3:2. Držanie lopty Liverpool - Man City 46:54, strely 10:13, strely na bránku 4:5.

90.+ min. Liverpool bude dohrávať len s desiatimi hráčmi. Henderson dostal červenú kartu. Martin Škrtel si vo výskoku pri jednom so súbojom pomohol pri odraze lopty aj rukou, penalta sa nekopala.

90. min. Rozbehla sa 90. minúta zápasu. Strelca tretieho gólu v drese Liverpoolu Coutinha nahradil Moses.

78. min. Na Coutinhovu strelu brankár Hart nedosiahol a Liverpool opäť v zápase vedie. Tentokrát 3:2. Góly predchádzal veľmi zlý odkop Vincenta Kompanyho. City nepomáha ani dosiahnutá prevaha v držaní lopty. City momentálne vedie 51:49.

Coutinho: 3:2

68. min. Z ihriska odchádza útočník Edin Džeko a nahradí ho po zranení sa vracajúci Sergio Agüero.

futbal_15.jpg 63. min. "Zaslúžili si to, posledných desať minút hrajú fantasticky," komentujú druhý gól Davida Silvu na americkej televízii NBC. Za šesť minút hráči City (dvakrát Silva) dokázali vyrovnať dvojgólový náskok domácich. Gól napokon zrejme bude pripísaný ako vlastný Johnsonovi.

Johnson (vl.) 2:2

60. min. Len pár centimetrov od lopty bol sám pred prázdnou bránou Edin Džeko, nepresadil sa však a lopta mu ušla.

futbal_15.jpg 57. min. Prvá strela City na bránku skončila v sieti Liverpoolu. David Silva si nabehol na prihrávku z pravej strany a z prvej poslal loptu do siete. City tak znížili na 1:2 a pokračuje v tlaku.

Silva: 2:1

56. min. Hráči City začali očakávaným tlakom. Za prvých desať minút druhého polčasu sú lepší v držaní lopty (55:45), kopali dva priame kopy. Na bránku však v druhom polčase stále nevystrelili.

46. min. Začal sa druhý polčas, City musí útočiť.

Prvý polčas sa skončil. Liverpool - Manchester City 2:0. Momentálne má v tabuľke Liverpool na City náskok až sedem bodov.

Prvý polčas v číslach

45. min. Belgický brankár Simon Mignolet v bránke Liverpoolu fantasticky vyrazil aj volej Fernandinha, stále je stav 2:0 pre domácich.

44. min. Veľkú šancu po rohu mali aj hráči Manchesteru City, lopta poskakovala v päťke až kým ju brankár Mignolet nechytil a nerozohral na spoluhráčov.

40. min. Liverpool je momentálne naozaj hore nohami. Druhý gól dal hlavou Slovák Martin Škrtel, prvý mu gratuloval kapitán Steven Gerrard. Túto sezónu trafil Škrtel už sedem krát do siete súpera.

V historickej štatistike je Liverpool s osemnástimi titulmi na druhom mieste, za vedúcim Manchestrom United zaostáva o dva.

37. min. Manchester City znižuje náskok domácich v držaní lopty. Momentálne je pomer 56:44 stále v prospech Liverpoolu. Domáci stále vedú aj na strely 6:2.

futbal_15.jpg 27. min. Po rýchlom protiútoku sa Liverpool dostal ku dvom rohovým kopom. Na druhý si nabehol Martin Škrtel a jeho Liverpool vedie už 2:0.

Druhý gól Liverpoolu strelil Martin Škrtel: 2:0

25. min. Manchester City sa stále viac dostáva do tlaku, záložníci Navas, Silva a Nasri sú pred šestnástkou domácich veľmi nebezpeční.

19. min. Pre zranenie musel z ihriska Yaya Toure, diváci v Liverpoole ho vyprevádzali potleskom. Na ihrisko na jeho miesto nastúpil Garcia.

12. min. Po úvodných minútach zápasu je Liverpool jasne aktívnejší. Momentálne v držaní lopty vedie 70:30 percent, na strely 2:0.

futbal_15.jpg 7. min. Po skvelej prihrávke Suáreza sa s obranou City naozaj pohral Streling a vlastne do prázdnej bránky posiela Liverpool do rýchleho vedenia 1:0.

Sterling 1:0

6. min. Prvú žltú kartu v zápase dostáva Liverpoolčan Luis Suárez po faule na Demichelisa.

0. min. Loptu rozohrali hráči Liverpoolu v červenom, futbalisti Manchestru City hrajú vo svojich belasých dresoch. Martin Škrtel nastúpil v obrane domácich.

14:36 Na štadióne Liverpoolu bolo desiatky sekúnd naozaj vážne ticho ako spomienka na tragédiu v Sheffielde. Ticho ukončil až hlavný rozhodca. Zápas sa o pár sekúnd začne.

14:35 Všetky futbalové stretnutia v Anglicku počas víkendu majú úvodný výkop o sedem minút neskôr v porovnaní s pôvodným rozpisom.

Na Ostrovoch si týmto spôsobom pripomenú 25. výročie tragédie na štadióne Hillsborough v Sheffielde, pri ktorej zahynulo 96 fanúšikov Liverpoolu.

Spomenutý duel z roku 1989 ukončili po šiestich minútach o 15.06 miestneho času. Pred každým stretnutím si obete uctia minútou ticha.

Zápas je pripravený

14:30 Martin Škrtel s číslom 37 je spoločne s ostatnými hráčmi oboch mužstiev pripravený v tuneli vybehnúť na ihrisko.

14:24 "Rešpektujeme City ako veľký klub so skvelými hráčmi, pre nás to bude veľký test," povedal pre Sky Sports tesne pred zápasom tréner Liverpoolu Brendan Rodgers. Od zápasu si želá dobrú hru Liverpoolu a tri body.

Fanúšikovia pred štadiónom

14:00: Dnešný program Premier League: FC Liverpool - Manchester City (14.37), Swansea City - FC Chelsea (17.07). Zostávajúci program 34. kola: Utorok 15. apríla: Arsenal Londýn - West Ham United (20.45), Utorok 6. mája: Manchester United - Hull City (20.45)

Domov»Futbal»Anglicko»Škrtel strelil gól, Liverpool vyhral nad City 3:2 a je bližšie k titulu