Štrbáka z ľadu odviezli, Nitra vyhrala s Košicami 3:2

Košičania chcú v Nitre vyhrať aj druhý zápas.
Košičania chcú v Nitre vyhrať aj druhý zápas. (Autor: TASR)
Sportnet|14. apr 2014 o 16:58

Finálová séria play-off hokejovej extraligy pokračuje štvrtým zápasom v Nitre.

Štvrté finále hokejovej extraligy - stav série 2:2

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 36. Chrenko (Kováčik, Mráz), 39. Kováčik (Nádašdi), 51. Kováčik (Nádašdi) - 2. Jenčík (Češík, Cebák), 40. Spilar

Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Valach, Šefčík, vylúčení na 2 minúty: 2:6, vyšší trest: H. Ručkay (vrazenie na mantinel) 5+DKZ, trest v hre: L. Novák (napadnutie) DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

HK Nitra: Kristan - Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma, Ďurkech, Bača - H. Ručkay, Kováčik, J. Ručkay - L. Novák, Stümpel, Tománek - Bajtek, Chrenko, Segľa - Piačka, Lelkeš, Mráz

HC Košice: Staňa - Štrbák, Cebák, Deyl, Klouček, Šeda, Kolba, Macejko, Skalický - Jenčík, Bartoš, Spilar - Bartánus, Marcinko, Hrnka - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Chovan, Hinďoš

Štrbák zápas nedohral

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v pondelok vo štvrtom finálovom dueli play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HC Košice 3:2. Vyrovnali tak stav série na 2:2 na zápasy. Finále sa presúva do Košíc a určite sa ešte vráti do Nitry.

Pondelkový štvrtý finálový duel Slovnaft play-off hokejovej Tipsport extraligy nedohrali až traja hráči.

V 27. min na nosidlách opustil ľadovú plochu kapitán hosťujúcich Košíc Martin Štrbák, ktorý doplatil na nedovolený zákrok Lukáša Nováka z domácej Nitry. Ten za napadnutie inkasoval trest v hre.

Skončil v nemocnici

Ešte skôr putoval do kabíny aj ďalší domáci hokejista, Henrich Ručkay dostal od arbitrov trest na päť minút plus do konca stretnutia za vrazenie na mantinel.

Štrbáka, ktorý z nosidiel zakýval a zatlieskal fanúšikom, z nitrianskeho zimného štadióna previezli na vyšetrenia do nemocnice.

Tridsaťdeväťročný bek mal podľa informácií lekárov krvácanie z ušnice a dve praskliny na lebke. "O čo presne ide, to nevieme. Verím, že bude v poriadku," povedal po zápase tréner Košíc Anton Tomko.

Povedali po zápase

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Séria je vyrovnaná a napätá. Vlastnou hlúposťou sme sa oslabili o dvoch kľúčových hráčov, ale ostatní chlapci sa v tejto atmosfére dokázali vyhecovať k skvelému výkonu. Zápas sme zvládli, teraz si oddýchneme, séria je napínavá a uvidíme, ako to celé dopadne."

Anton Tomko (tréner Košíc): "Opäť to bolo vyrovnané, rozhodol jeden gól. My sme tretíkrát inkasovali dosť nešťastne, keď sa puk odrazil do siete od brankára. Chceli sme v poslednej tretine zabojovať, ale vylúčenie nás stálo zápas. Musíme sa z toho trošku poučiť a pripraviť sa na súboj v Košiciach. Stav je nerozhodný, no sme radi, že sme v Nitre vyhrali aspoň jeden duel."

Online prenos

Zápas skončil: Nitra vyhrala s Košicami 3:2. Strely na bránku 42:42.

60. min. Nitrania prežili oslabenie po Segľovom faule a Staňa odkorčuľoval na striedačku. Košice hrajú bez brankára.

57. min. Košice dostali výhodu presilovej hry, ideálna príležitosť vyrovnať.

57. min. Hráčom Nitry sa darí kúskovať hru. Už sa jednoznačne sústredia na bránenie, Košičanom zostávajú do konca zápasu tri minúty.

54. min. Výborne poslal do šance Bartoša Jenčík. Kristan však gól nepustil a Nitra stále o jeden gól vedie.

pucik_15.jpg 51. min. Nahodený puk pred bránku sa Staňovi stratil a Lelkeš ho posunul do bránky hostí. Tvrdé stretnutie pokračuje, počas následnej akcie zostal na ľade ležať Michal Novák.

50. min. Juraj Cebák fauloval a Nitrania si zahrajú presilovku. Ak sa im podarí ju využiť, môže to byť pre výsledok zápasu veľmi dôležité.

43. min. O dnešnom zápase opäť môže rozhodnúť jediný gól, obe mužstvá dôsledne bránia. Hrá sa vyrovnaný a pozorný hokej,

Skončila sa druhá tretina: Nitra - Košice 2:2.

pucik_15.jpg 40. min. Košice 12 sekúnd pred koncom druhej tretiny vyrovnávajú na 2:2. Gabriel Spilar si za bránkou pohodlne zobral puk a prekonal Kristana.

"Dnes sme už hrali veľa presiloviek a nevedeli sme sa presadiť. Verím, že dáme v tretej tretine o gól viac," povedal RTVS práve Spilár.

pucik_15.jpg 39. min. Strelou okolo brankára Staňu otáča zápas na 2:1 Kováčik. Košičania stratili puk na modrej a útočník Nitry ho poslal do ich bránky.

pucik_15.jpg 37. min. Nitre sa síce nepodarilo využiť presilovku, ale následne vyrovnal Tomáš Chrenko. Staňa v bránke Košíc vyrazil puk štyrikrát. Na piaty pokus a svoj druhý puk už za prekonaného brankára poslal práve Chrenko.

34. min. Séria vylúčení pokračuje. Na trestnej lavici momentálne sedí Košičan Bartánus a presilovku si tak zahrajú domáci.

27. min. Martin Štrbák po faule od jedného z Nitranov tvrdo dopadol na ľadovú plochu, helma mu okamžite odletela z hlavy. Nitra hrala presilovku, ale týmto zákrokom sa skončila.

Po Štrbáka prišli na ľadovú plochu nosidlá. Keď ho odvážali ukazoval divákom, že je v poriadku. Lukáš Novák po faule zápas nedohrá, po Ručkayovi je už druhý Nitran predčasne v šatni.

21. min. Nitrania začali druhú tretinu v oslabení, Košičania sa však k ničom nedostalo a stav sa nemenil.

Koniec prvej tretiny: Nítra - Košice 0:1.

19. min. Presilovkové bomby Martina Štrbáka sa do siete nedostali, Nitra hrá už so štvoricou hráčov.

17. min. V Nitre sa momentálne viac vylučuje ako hrá. Presilovku 5:4 v prospech Košíc na pár sekúnd vystriedala hra 4:4, následne Nitrania opäť faulovali a momentálne sa hrá 4:3.

16. min. Po faule Henricha Ručkaya na Tomáša Marcinka bude hrať Nitra v oslabení. Ručkay dokonca dostal za zranenie protihráča 5 minút plus do konca zápasu.

13. min. Naopak po Bicekovej strele z otočky musel výborný zákrok ukázať brankár Nitry Robert Kristan. Bicek si vykorčuľoval spoza bránky a veľmi prekvapivo vystrelil. Slovinský brankár zareagoval.

11. min. Nitrania sú zatiaľ zrejme zaskočení rýchlym gólom súpera a Staňa v bránke Košíc veľa zložitej práce riešiť nemusel.

6. min. Nitrania sa pri vylúčení Košičana Hrnka snažia vyrovnať, nezahrali však podarenú presilovku.

pucik_15.jpg 2. min. Rudolf Jenčík včerajší tretí zápas finálovej série rozhodol, dnes dal prvý gól zápasu. Asistovali mu Češík a Cebák.

Tretí duel finále play-off

HK Nitra - HC Košice 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

- stav série: 1:2

Góly: 10. Piačka (Lelkeš, Nádašdi), 31. M. Kováčik (D. Milo, J. Ručkay), 39. L. Novák (R. Tománek, Ordzovenský) - 13. Hrnka (M. Bartánus, Klouček), 33. M. Bartánus, 47. T. Marcinko (M. Bartánus), 67. R. Jenčík (P. Bartoš)

Vylúčení: 4:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Rovenský, Smrek, 3600 divákov

Domov»Hokej»Slovensko»Štrbáka z ľadu odviezli, Nitra vyhrala s Košicami 3:2