Prekvapenia na úvod MS 18: Slováci obrali Rusov o bod, Švajčiari zdolali USA

Ilustračná snímka z MS do 18 rokov.
Ilustračná snímka z MS do 18 rokov. (Autor: iihf.com)
SITA|17. apr 2014 o 17:34

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov získala na majstrovstvách sveta vo Fínsku hneď v prvom zápase bod.

IMATRA. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov získala na majstrovstvách sveta vo Fínsku hneď v prvom zápase bod, keď favorizovanému ruskému výberu podľahla 2:3 po predĺžení.

Slováci v Imatre prehrávali 0:1, aj viedli 2:1. O triumfe Rusov rozhodli dva presilovkové góly Pilipenka.

Slovenské družstvo si do tabuľky pripísalo napokon iba bod, keď už v 22. sekunde predĺženia skóroval v početnej výhode Pilipenko.

Slovenský tím čaká v piatok 18. apríla o 15.00 h SELČ súboj s Nemeckom, s ktorým bude pravdepodobne bojovať o postup do štvrťfinále a vyhnutie sa boju o záchranu.

V základnej skupine nás potom čakajú ešte dva náročné zápasy - s Kanadou (20. apríla) a Švédskom (21. apríla).

A-skupina (Imatra):

Slovensko - Rusko 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 20. Maier (Matej Paločko), 37. Pospíšil - 16. Svečnikov (Nikolišin, Ľamkin), 38. Pilipenko (Kamenev, Vovčenko), 61. Pilipenko (Vovčenko, Ľamkin)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Salonen (Fín.) - Jensen (Dán.), Waldejer (Nór.), 786 divákov

Zostava SR 18: A. Húska - Maier, E. Černák, M. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, J. Meliško, Mário Grman, Koch - Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý - Hrušík, M. Haľama, K. Ferleťák - K. Pospíšil, R. Bondra, Peter Valent - Š. Petráš, Klenko, J. Tatár

"Bod s takým vyspelým súperom, akým je výber Ruska, mimoriadne teší. Brali by sme ho pred zápasom a sme s ním spokojní aj po stretnutí, ktoré malo potrebnú kvalitu, rovnako aj veľké nasadenie i emócie. Všetci pristúpili k premiérovému vystúpeniu príkladne. Azda len veta k nasadeniu brankára Adama Húsku - našu dôveru nesklamal," cituje portál HockeySlovakia.sk trénera Antona Bartánusa.

Švédsko - Kanada 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 31. Forsling - 7. Virtanen, 22. Virtanen, 44. Barzal

B-skupina (Lappeenranta):

Švajčiarsko - USA 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Góly: 12. Riat, 41. Fiala, 47. Malgin, 60. Malgin - 6. Dougherty, 16. Connor

Dánsko - Fínsko 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Góly: 22. Korsgaard - 5. Aho, 8. Rantanen, 9. Rantanen, 25. Moberg, 30. Rantanen, 52. Kapanen

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prekvapenia na úvod MS 18: Slováci obrali Rusov o bod, Švajčiari zdolali USA