Slovenky prehrávajú v Kanade 0:2, prehrala Čepelová i Kučová

Jana Čepelová odvracia loptičku Alexandre Wozniakovej.
Jana Čepelová odvracia loptičku Alexandre Wozniakovej. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|19. apr 2014 o 22:06

Slovenky hrajú baráž o Svetovú skupinu Pohára federácie bez trojice najvyššie postavených hráčok v rebríčku WTA - Cibulkovej, Hantuchovej a Rybárikovej.

Pohár federácie: Kanada - Slovensko 2:0

Eugenie Bouchardová - Kristína Kučová 7:6, 2:6, 6:1

Wozniaková - Čepelová 4:6, 7:5, 7:5 za 2:22 h

QUEBEC. Slovenské tenistky prehrávajú po prvom dni barážového stretnutia o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie v Quebecu s Kanadou 0:2.

Kanadská dvojka Alexandra Wozniaková (157. v rebríčku WTA) najskôr zdolala slovenskú jednotku Janu Čepelovú (52. vo WTA) v troch dramatických setoch.

Čepelová nezvládla koncovku druhého ani tretieho setu. V druhom viedla 5:2, v treťom 5:3, no oba prehrala 5:7.

Ako druhý sa hral súboj kanadskej jednotky proti našej dvojke Eugenie Bouchardová - Kristína Kučová.

Slovenka mala v prvom sete viacero setbalov, podávala na víťazstvo, ale napriek dobremu výkonu prvý set prehrala v tajbrejku.

Druhý po výbornom výkone vyhrala 6:2 a zápas sa tak dostal do rozhodujúceho tretieho setu. V tom si Kanaďanka však zápas nenechala vziať a vyhrala ho 6:1.

Čepelová: Príliš som chcela

Čepelovú po skončení zápasu mrzela nevydarená koncovka. "Nebola som nervózna, ale príliš som chcela, čo sa podpísalo pod moju prehru. Za stavu 5:3 v druhom sete som nezahrala dobre a súperka sa chytila. Potvrdila, že má veľké skúsenosti z fedcupových zápasov, ktoré zrejme rozhodli," povedala Čepelová.

"Bola som na zápas dobre naladená, v tíme máme výbornú atmosféru. Možno by sa zápas vyvíjal inak, keby som využila v prvom sete jeden zo setbalov. V tajbrejku som už šancu nemala, ale v druhom sete som hrala dobre, stál ma však veľa síl," povedala Kučová pre www.stz.sk.

Slovenský kapitán Matej Lipták je napriek stavu 0:2 po prvom dni optimistom. "Janke chýbali tri razy možno dve lopty. Žiaľ, necítila sa od začiatku optimálne, napriek tomu rozohrala zápas veľmi dobre. Tak, ako sme prehrali v sobotu dva tesné zápasy, môžeme v nedeľu vyhrať."

Ďalší program Nedeľa - 19.00 SELČ

Bouchardová - Čepelová

Wozniaková - Kučová

Sharon Fichmanová, Gabriela Dabrowska - Čepelová, Janette Husárová

ONLINE zo zápasu Wozniaková - Čepelová:

Wozniaková otočila na 6:5 a prvýkrát podáva na víťazstvo v zápase. Čepelovej sa to dvakrát dnes už nepodarilo. Naopak, Wozniaková to zvládla a získala prvý bod pre Kanadu.

Čepelová ani druhýkrát v zápase nezvládla podanie na víťazstvo v zápase, je to 4:5.

Čepelová po dlhej siedmej hre odskočila do vedenia 3:4, vzápätí súperke vzala podanie a vedie 5:3. Podáva na víťazstvo v zápase. Už druhýkrát dnes.

Čepelová mala v piatej hre výhodu, mohla odskočiť na 1:4, ale je to inak, svoje podanie napokon stratila.

Výborne. Jana prelomila domácej tenistke podanie a vedie 1:3.

V treťom sete sa Čepelová ujíma vedenia 1:2, zápas zatiaľ trvá hodinu a pol.

Wozniaková doviedla obrat do úspešného konca, otočila z 2:5 na 7:5 v druhom sete.

Je zle, Wozniaková otáča druhý set na 6:5 a teraz ona podáva na víťazstvo v sete a udržanie sa v zápase.

Domáca tenistka následne získala aj piatu hru druhého setu a všetko je do záveru setu vyrovnané.

Čepelová viedla v II. sete 2:5, podávala za stavu 3:5 na víťazstvo v sete aj zápase, ale hru stratila.

Naša jednotka prvý set vyhrala 6:4 a vykročila za víťazstvom v prvej dvojhre.

Domov»Tenis»Slovenky prehrávajú v Kanade 0:2, prehrala Čepelová i Kučová