Slovenská osemnástka odohrala na MS proti Kanade skvelý zápas, prehrala 1:2

Mladí Kanaďania porazili na turnaji Švédov 3:1.
Mladí Kanaďania porazili na turnaji Švédov 3:1. (Autor: iihf.com)
Sportnet|20. apr 2014 o 15:00

Naši hokejisti inkasovali druhý gól šesť a pol minúty pred koncom.

IMATRA. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov podľahla v nedeľu v jej treťom súboji na majstrovstvách sveta vo Fínsku obhajcovi titulu z Kanady 1:2 v A-skupine.

Zverenci Antona Bartánusa boli obhajcovi viac ako dôstojným súperom. V 13. minúte išli v oslabení do vedenia, keď Milý ukoristil puk a po sóle urobil kanadskému gólmanovi úspešnú bekhendovú klučku.

V druhej tretine mohli Slováci zvýšiť vedenie, v presilovke ale Jaroš po peknom prieniku nedal a Pospíšil mieril len do hornej žrde.

Kanada vyrovnala v presilovke 4:3 v poslednej minúte druhej tretiny, strelu Fleuryho výborný slovenský brankár Húska vyrazil pred seba a nekrytý Perlini vyrovnal.

V tretej tretine sa disponovaný Perlini presadil tvrdou strelou a definitívne zlomil odpor slovenských mladíkov, ktorým nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná hra bez brankára.

Mladí Slováci tak majú na konte po úvodných troch stretnutiach na šampionáte štyri body a pred sebou ešte jeden duel v skupine. V pondelok 21. apríla si zmerajú sily so Švédmi.

A-skupina

Slovensko - Kanada 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Gól: 13. Milý (bez asistencie) - 40. Perlini (Fleury), 54. Perlini (bez asistencie)

Vylúčení: 9:6 , presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1083 divákov, strely na bránku 22:25

Zostava SR: Húska - Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch - Paločko, Sukeľ, Milý - Hrušík, Halama, Ferleťák - Pospíšil, Bondra, Valent - Petráš, Klenko, Tatár

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Nestáva sa každý deň, aby ste s majstrom sveta Kanadou viedli takmer dve tretiny a v záverečnej tretine za nerozhodného stavu mali šance na víťazstvo. Pri srdci hreje predovšetkým spôsob, akým odohrali naši zverenci tento súboj s veľkým favoritom. Niektoré akcie zdvíhali divákov zo sedadiel."

"Naším zámerom bolo nedovoliť súperovi rýchle prechody do obranného pásma a tam kombinovať. Kanaďania si vynútili cestu nastreľovaním pukov, no naši reprezentanti s týmto fyzicky náročným, kontaktným štýlom statočne poradili. Výkon brankára Adama Húsku len potvrdil, že máme k dispozícii dvoch kvalitných gólmanov, zatiaľ ich pravidelne striedame."

Dánsko - USA 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Góly: 11. Milano, 21. Fiegl, 37. Eichel, 43. Glover, 46. Hitchcock, 53. Eichel, 54. Connor

ONLINE:

Brankár Húska išiel pol minúty pred koncom na striedačku, powerplay nám nevyšla.

Škoda, naši držali s Kanadou veľmi dlho prekvapujúce skóre. Inkasovali až 6 a pol minúty pred koncom riadneho hracieho času.

V polovici tretej tretiny naši prežili 14-sekundovú presilovku Kanady o dvoch hráčov. Naši zatiaľ v 3. časti vedú na strely na bránku 7:3.

V tretej tretine bol dvakrát na trestnej lavici Kanaďan Hawryluk. Naši presilovky nevyužili.

Dlho to však netrvalo a prišiel očakávaný nápor Kanady, v závere druhej tretiny išli na trestnú lavicu za hrubosť po jednom hráčovi na každej strane - Hawryluk a Romančík, ale napokon aj ďalší Slovák Meliško za držanie a 7 sekúnd pred koncom tretiny vyrovnal v presilovke Perlini.

Znie to neuveriteľne, ale Kanadu sme už v druhej tretine prestrieľali, od 30. minúty začali naši útočiť a strely na bránku sú v tejto časti pred jej koncom 6:4.

Za 10 minút druhej časti naši nevystrelili ani raz na bránku, súper len dva razy.

V druhej tretine boli zatiaľ dvaja vylúčení, na našej strane opäť Grman, v polovici tretiny Kanaďan McCann, naši držia priaznivý stav.

V závere prvej tretiny bol vylúčený Kanaďan Barzal, ale vzápätí aj Slovák Patrik Maier, prvá časť sa skončila, Kanaďanom zatiaľ robíme podobné problémy ako včera Nemci.

Slováci mali na trestnej lavici druhého hráča, Grmana, ale tentokrát sme sa len neubránili presilovke Kanady, ale sme jej aj strelili gól.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenská osemnástka odohrala na MS proti Kanade skvelý zápas, prehrala 1:2