Chára sa takmer pobil, súper pred ním cúval, rukavice nezhodil ani jeden

Smith a Chára.
Smith a Chára. (Autor: SITA/AP)
Peter Filin|21. apr 2014 o 14:37

Zdeno Chára pri výhre Bostonu nad Detroitom 4:1 strelil gól a takmer sa pobil.

BRATISLAVA. Na konci prvej tretiny druhého zápasu play-off medzi Bostonom a Detroitom došlo po skrumáži za bránou Bostonu ku konfliktu medzi kapitánom Bostonu Zdenom Chárom a obrancom Detroitu Brendanom Smithom.

Smith chcel oplatiť Chárovi narazenie na mantinel z prvého zápasu série. Odveta mu ale nevyšla, obaja hokejisti na začiatku konfliktu do seba strkali, Smith odhodil hokejku a cúval pred Chárom. Aj ten odhodil hokejku a vyzýval o takmer 20 centimetrov nižšieho a 25 kilogramov ľahšieho Smitha na zhodenie rukavíc.

Konflikt ukončil až čiarový rozhodca, ktorý odtlačil cúvajúceho Smitha od Cháru. Obaja hokejisti dostali po dve trestné minúty za hrubosť.

Chára v tretej tretine strelil jeden zo štyroch gólov Bostonu, ktoré znamenali výhru 4:1 a vyrovnanie série na 1:1.

Domov»Hokej»NHL»Chára sa takmer pobil, súper pred ním cúval, rukavice nezhodil ani jeden