Košice získali titul, nad Nitrou vyhrali 6:0

Hráči Košíc s pohárom pre majstrov.
Hráči Košíc s pohárom pre majstrov. (Autor: SITA)
Sportnet|21. apr 2014 o 17:00

Cenu pre najlepšieho hráča play off získal Jozef Stümpel. Košice si zahrajú Ligu majstrov.

KOŠICE. Nitra sa držala do polovice zápasu, no v koncovke zlyhávala. Domáci boli v nej oveľa koncentrovanejší a dôraznejší. V 32. minúte viedli domáci 5:0, po góle Češíka vystriedal v bránke hostí Slovinca Roberta Kristana Vlastimil Lakosil.

Košice si v druhej polovici zápasu náskok ustrážili, Nitrania už nenašli sily na zvrat.

Košice stavili na pohyb

Pohár pre nového majstra prebrali dvaja košickí hráči s kapitánskym céčkom na drese. Hrajúci Peter Bartoš a doliečujúci sa Martin Štrbák.

„Stavili sme na to, čo nás zdobilo celú sezónu - na pohyb. Pomohol nám aj rýchly gól. Celá finálová séria však bola veľmi vyrovnaná, Nitra hrala veľmi dobre. My sme dokázali v pravý čas zabrať,“ vravel košický tréner Anton Tomko.

Nitra v druhej tretine nečakane rýchlo dostala štyri góly.

„Ukázalo sa, že nemáme toľko skúsených hráčov a v únave, ktorá na hráčov doľahla v play off, robili chyby. Chceli sme sa ešte chytiť gólom, aby sme sa do zápasu vrátili, no nešlo to,“ hodnotil zápas Antonín Stavjaňa.

Najlepším Stümpel

Zranený kapitán Košíc Martin Štrbák sa v závere zápasu pripojil k spoluhráčom na striedačke. „O víťazstve rozhodla dravosť, nasadenie, bojovnosť,“ hovoril. Získal vôbec prvý slovenský titul.

Cenu pre najlepšieho hráča play off prevzal kapitán Nitry Jozef Stümpel. Košice získali okrem titulu aj miestenku do novoutvorenej Ligy majstrov.

Košice - Nitra 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 4. Marcinko (Bartánus), 21. Hrnka (Marcinko, Deyl), 29. Deyl (Jenčík), 29. Sojčík, 32. Češík (Spilar), 45. Češík

konečný stav série: 4:3

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Valach, Šefčík, 8347 divákov (vypredané)

Košice: Staňa - Macejko, Cebák, Deyl, Klouček, Šeda, Kolba, M. Takáč - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - M. Bartánus, T. Marcinko, Hrnka - Sojčík, Češík, Bicek - D. Pašek, Jokeľ, Skalický - Hinďoš

Nitra: Kristan (32. Lakosil) - Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech - Miroslav Kováčik, Lelkeš, J. Ručkay - H. Ručkay, Stümpel, Tománek - Piačka, T. Chrenko, Martin Segľa - Tábi, Hrazdíra, Bajtek

Hlasy po zápase:

Anton Tomko (tréner Košíc): "Sú to krásne pocity, opäť bola plná Steel aréna. Je to nádherné, keď nám ľudia tlieskajú a tešia sa s nami. Fanúšikovia utvorili perfektnú atmosféru. Bolo veľmi dôležité, že sme sa po sobotňajšej prehre v Nitre spamätali. Kabína žila, od začiatku sme mali prevahu a vypredaná aréna nás hnala dopredu."

Peter Bartoš (útočník Košíc): "Konečne je koniec a poriadne si užijeme majstrovské oslavy. Bol na našich ramenách tlak, keď sme nezvládli šiesty duel v Nitre. Mužstvo sa zmobilizovalo a ukázalo, kde je jeho sila."

Jiří Bicek (útočník Košíc): "Chceli sme vyhrať a je jedno, či takýmto rozdielom alebo v nájazdoch. Je krásne získať titul doma pred plným štadiónom. Pre toto som prišiel domov. Prvý titul som s Košicami získal v roku 1996, čo je poriadne dávno. Po dlhom čase som sa vrátil a je to nádherné opäť triumfovať."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Máme za sebou výbornú sezónu. To, že sme nezvládli siedmy zápas, stalo sa... Ukázalo sa, že Košičania majú širší a lepšie vyskladaný káder. My sme takým nedisponovali, hrali sme to viac na obetavosť a srdiečko. Ak by som mal spomenúť kľúčovú osobnosť nášho tímu, tak to bol jednoznačne Jožko Stümpel. Musíme sa poďakovať našim fanúšikom. Tí spôsobili v Nitre hokejový ošiaľ."

Michal Novák (obranca Nitry): "Teraz sme smutní, ale s odstupom času to prebolí a budeme to hodnotiť ako úspešnú sezónu. Veľa našich hráčov hralo prvé finále v kariére a chýbali im skúsenosti. Ja som veľmi túžil konečne vyhrať, ale ani do tretice sa mi to nepodarilo. Verím, že Nitra bude silná aj v ďalšej sezóne a finále si ešte zahrá."

Henrich Ručkay (útočník Nitry): "Počas celej série sme robili individuálne chyby a to bola jedna z tých vecí, ktorá v konečnom dôsledku rozhodla toto finále. Veľké individuálne hrúbky nás stáli aj pondelňajší rozhodujúci zápas. Momentálne nás tá prehra veľmi bolí, ale všetko raz prebolí a určite budeme s touto sezónou spokojní."

Online prenos:

19:17 Skončila sa tretia tretina.

55. minúta: Hráč Košíc Bartoš dostal trest dve minúty za hákovanie.

50. minúta: Košice budú hrať presilovku, Henrich Ručkay dostal trest dve minúty za napadnutie.

45. minúta: Matej Češík tvrdou strelou prekonal náhradného brankára Lakosila a zvyšuje na 6:0.

18:46 Začala sa tretia tretina.

18:29 Skončila sa druhá tretina.

36. minúta: Presilovku budú hrať hostia, Cebák dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

32. minúta: Po piatom góle Košíc konč v bráne Kristan, nahradí ho Lakosil.

32. minúta: Košice môžu predčasne oslavovať, domáci Češík zvyšuje na 5:0.

29. minúta: Peter Sojčík sa dostal sám pred Kristana a zvyšuje v polovici zápasu na 4:0.

29. minúta: Obranca Košíc Deyl tvrdou strelou od modrej čiary zvyšuje na 3:0 a využíva presilovku.

29. minúta: Henrich Ručkay oslabil Nitru, ide na dvem inúty na trestnú lavicu za narazenie.

27. minúta: Jakub Ručkay bol vo veľkej šanci, brankár Staňa opäť neinkasoval.

25. minúta: Ani veľký tlak Nitry počas presilovky gólom neskončil, domáci držai vedenie o dva góly.

23. minúta: Nitra má šancu znížiť, hráč Košíc Holba ide na trestnú lavicu za vysokú hokejku.

21. minúta: Hneď na začiatku druhej tretiny sa sám pred brankárom Kristanom ocitol Hrnek a zvyšuje na 2:0.

17:50 Začala sa druhá tretina.

17:35 Skončila sa prvá tretina.

20. minúta: Košice odohrali prvú polovicu presilovky dobre, jednu šancu nevyužili.

18. minúta: Dve minúty pred koncom prvej tretiny budú hrať Košice presilovku, fauloval Chrenko.

18. minúta: Dvaja hráči Nitry boli v prečíslení, Ručkay pálil na Staňu, ten strelu vykryl.

16. minúta: V hre 4 na 4 sa viac darí domácim, šance mali Spilar a Sojčík, Kristan ich vychytal.

15. minúta: Na ľade došlo k šarvátke medzi domácim Bartošom a hosťujúcim Kováčikom, obaja dostali dve minúty za hrubosť.

14. minúta: Domáci útočník Chovan vo veľkej šanci netrafil bránku, skóre je stále 1:0.

12. minúta: Po počiatočnom útoku Košíc sa hra otočila a Nitra sa snaží vyrovnať, domáci vedú najmä vďaka Staňovi.

9. minúta: Nitra zatlačila domáce Košice, domáci neinkasovali len vďaka skvelému zákroku Rasťa Staňu.

8. minúta: V ôsmej minúte je to na strely jednoznačne 7:2 pre domáce Košice.

4. minúta: Po zmätku pred brankárom Nitry dotlačil do bránky puk Tomáš Marcinko, asistoval Bartánus.

17:04 Začala sa prvá tretina.

Domov»Hokej»Slovensko»Košice získali titul, nad Nitrou vyhrali 6:0