Liga majstrov: Atlético s Chelsea remizovali 0:0

Pravý obranca Atletica Juanfran (vľavo) a brazílsky útočník Chelsea Willian (vpravo) v prvom zápase semifinále futbalovej Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. apr 2014 o 20:46

Semifinále futbalovej Ligy majstrov začalo remízou v Madride. Chelsea prišla o brankára Čecha i Terryho.

Semifinále futbalovej Ligy majstrov

Atlético Madrid - FC Chelsea 0:0

ŽK: Gabi, Miranda - Lampard, Obi Mikel, Ba. Rozhodoval: Eriksson (Švéd.), 50.000 divákov.

Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Luis - Suarez (79. Sosa), Gabi - Koke, Garcia (86. Villa) - Diego (60. Turan), Diego Costa

Chelsea: Čech (18. Schwarzer) - Azpilicueta, Terry (73. Schürrle), Cahill, A. Cole - Obi Mikel, Luiz, Lampard - Ramires, Torres, Willian (90.+4 Ba)

Futbalisti Atletica Madrid remizovali v utorok v úvodnom semifinále Ligy majstrov 2013/2014 na domácom štadióne Vicente Calderona s Chelsea Londýn 0:0. Odveta je na programe 30. apríla mája na Stamford Bridge.

V dueli dvoch posledných víťazov Európskej ligy UEFA sa začalo opatrne, v prvom polčase gól nepadol. Hostia prišli už v 18. minúte o zraneného brankára Petra Čecha, ktorý si podľa prvých informácií vykĺbil rameno a jeho štart v odvete je tak zrejme nereálny.

V druhom polčase Chelsea stratila aj zraneného kapitána Johna Terryho, ale nádejnú bezgólovú remízu udržala.

Tréner hostí Jose Mourinho nasadil do útoku bývalého kapitána Atletica Fernanda Torresa, ktorý zaujal miesto zraneného kamerunského veterána Samuela Eto´oa.

Zranenie do hry nepustilo ani belgického stredopoliara Edena Hazarda. V bránke domácich nastúpil belgický reprezentačný gólman Thibaut Courtois, ktorý je v Madride na hosťovaní práve z Chelsea.

((foto))

Online prenos

Zápas sa skončil 0:0.

92.+ min. Sám pred brankárom Schwarzerom sa ocitol Diego Costa a v najlepšej svojej šanci zápasu len slabo hlavičkoval do jeho rukavíc. Jose Mourinho ešte v nadstavenom čase strieda.

87. min. Veľmi taktický zápas má pred sebou posledné minúty, do šance sa dostával Diego Costa. Stav je stále 0:0. Pomer držania lopty 62:38 pre domácich, strely na bránku 9:3.

78. min. Veľkú šancu hlavou streliť gól mal Turek Arda Turan. Z päťky však bránku Chelsea netrafil.

71. min. Austrálsky gólman Mark Schwarzer sa stal v 41 rokoch a 198 dňoch najstarším futbalistom, ktorý nastúpil vo vyraďovacích zápasoch Ligy majstrov. Petra Čecha spoľahlivo nahrádza.

59. min. Strelu Fernanda Torresa bezpečne chytil Courtois v bránke Atlética. Diega v domácom mužstve vystriedal Turan.

56. min. Rohový kop Chelsea sa neskončil strelou na bránku, hráči Atlética vzali loptu Davidovi Luizovi len pri postrannej čiare. Na strelecké hody to dnes rozhodne nevyzerá, hráči zatiaľ veľa krásnych futbalových momentov nepredviedli.

46. min. Aj druhý polčas začalo náporom Atlético, ku gólu sú momentálne bližšie hráči v pruhovanom.

Prvý polčas sa skončil remízou 0:0.

45.+ min. Diegovu strelu Mark Schwarzer bezpečne chytil. Priamy kop na opačnej strane David Luiz poslal len do múru.

40. min. Diego Costa si pýtal ruku v pokutovom území Chelsea, rozhodca však penaltu nezapískal.

35. min. Nebezpečne spoza šestnástky vystrelil Suarez, lopta však smerovala vedľa bránky a Schwarzer nemusel zasahovať.

27. min. Chelsea hru postupne vyrovnáva, momentálne je pomer držania lopty 65:35, na strely je stále ale 4:1 pre Atlético. Z proti útoku Chelsea vystrelila len mimo bránku domácich.

15. min. Atlético zahrávalo prvý rozhový kop a Čech v bránke Chelsea zostáva ležať na zemi. Lopta išla priamo z rohu nebezpečne do bránky a Čech sa zrejme zranil. Strieda a nahradil ho Mark Schwarzer.

Zranenie Petra Čecha

7. min. Domáci začali aktívne a v priebehu prvých 7. minút už dvakrát vystrelil, z toho raz na bránku. V držaní lopty vedú v pomere 76:24.

1. min. V bránke Atlética dnes stojí belgický brankár Courtois, na opačnej strane zase vyliečený Petr Čech. Čiastočne sa teda bojuje o miesto v bránke Chelsea do budúcna. Courtois na to dnes však určite nemyslí.