Real vyhral s Bayernom 1:0. Gól strelil Benzema

Real Madrid poslal do vedenia Karim Benzema.
Real Madrid poslal do vedenia Karim Benzema. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|23. apr 2014 o 19:52

Real Madrid nastúpil na prvé semifinále Ligy majstrov aj s Cristianom Ronaldom. Bayern zdolal gólom Benzemu.

Semifinále Ligy majstrov

Real Madrid - Bayern Mníchov 1:0 (1:0)

Góly: 19. Benzema

ŽK: 57. Isco (Real.), rozhodoval: Webb (Angl.)

Real Madrid: Casillas - D. Carvajal, Sergio Ramos, Pepe (73. Varane), F. Coentrao - Xabi Alonso - Modrič, Isco (82. Illarramendi) - A. di María, Cristiano Ronaldo (73. G. Bale) - Benzema

Bayern Mníchov: Neuer - Rafinha (66. J. Martínez), J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm, Schweinsteiger (74. Th. Müller) - Robben, T. Kroos, Ribéry (72. M. Götze) - Mandžukič

Real vyhral s obhajcom

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v prvom zápase semifinále Ligy majstrov nad obhajcom trofeje Bayernom Mníchov 1:0.

Víťazný gól na domácom štadióne San Bernabeu dal v 19. minúte po rýchlom brejku Karim Benzema, pre ktorého to bol piaty presný zásah v deviatom stretnutí v tejto sezóne.

Odveta je na programe 29. apríla v bavorskej metropole.

Bale nahradil Ronalda

Zverenci trénera Carla Ancelottiho nastúpili v základnej zostave bez waleského krídelníka Garetha Balea, ktorý v posledných dňoch bojoval s chrípkou.

Priestor tak v úvodnej ekipe dostal na jeho mieste Isco. Naopak, nedávno zranený portugalský útočník Realu Cristiano Ronaldo, ktorý vynechal štyri súťažné stretnutia, bol k dispozícii na svojom tradičnom poste.

V útoku mníchovského Bayernu dostal prednosť Mario Mandžukič pred nemeckým reprezentantom Thomasom Müllerom, pričom do základnej zostavy bavorského klubu sa vrátil stredopoliar Bastian Schweinsteiger.

((foto))

Online prenos

Zápas sa skončil. Real Madrid - Bayern Mníchov 1:0.

90.+ min. Vo veľkej šanci bol v šestnástke Realu Mandžukič. Po zákroku Ramosa sa dožadoval spolu s ostatnými v červených dresoch penalty, rozhodca nezapískal.

85. min. Skvelý zákrok predviedol Iker Casillas v bráne Realu pri strele Mária Götzeho. Real v druhom polčase vyrovnal hry, pomer držania lopty už vyhráva Bayern len 65:35 (55:45 za druhý polčas).

81. min. Veľkú šancu Bayernu vyrovnať mal striedajúci Müller, trafil však vedľa. V drese Bayernu zápas nedohrajú Ribéry, ani Schweinsteiger, nepresadili sa veľmi.

73. min. Cristiana Ronalda na ihrisku vymieňa Gareth Bale. Prvý je tesne po zranení, druhý sa trápil s chorobou.

68. min. Opäť na Neuera nepríjemne vystrelil Ronaldo a brankár Bayernu opäť vyrazil. Real už vedie na strely na bránu 7:5.

62. min. Bayern sa snaží postupným útokom ohrozovať bránu Realu, domácim sa ich však darí držať v dostatočnej vzdialenosti od bránkára Casillasa. Držanie lopty len v druhom polčase je 62:38 pre Bayern.

46. min. Real Madrid začal druhý polčas ofsajdom i nepríjemnou strelou Ronalda, ktorú Neuer len vyrážal.

Prvý polčas vyhral Real Madrid 1:0. Štatistika: Držanie lopty Real - Bayern 26:74, strely 5:9, strely na bránu 3:6, rohové kopy 1:9.

40. min. Sám pred Neuerom neuspel v obrovskej šanci Di María, Real už mohol vyhrávať o dva góly. Di María však bránu prekopol. Bayern síce stále jasne vedie v držaní lopty, Real je však nebezpečnejší.

25. min. Cristiano Ronaldo zaváhal v obrovskej šanci sám pred Neuerom. Pár minút pred tým sám aj hlavičkoval len brankárovi do rúk. Momentálne je na strely 4:4, na strely na bránu 3:3. Real je však nebepečnejší.

futbal_15.jpg 19. min. Do vedenia ide Real Madrid. Po ľavej strane obrancom Bayernu ušiel Fabio Coentrão a pred bránou našiel osamoteného Benzemu. Ten sa nepomýlil a domáci vedú 1:0.

Real - Bayern 1:0

16. min. V ofsajde stál pri postupnom útoku Realu Francúz Benzema. Momentálne je na ofsajdy 1:1.

14. min. Nebezpečne sa na šestnástke Realu presadzoval Robben, jeho strela však išla len vedľa. Casillas v domácej bránke sa hodil len propagačne.

10. min. Bayern začal zápas aktívnejšie a po prvej desaťminútovke vedie v držaní lopty v pomere 65:35. Obe mužstvá sa však v úvode zápasu strážia, strelu na bránku diváci ešte nevideli.

1. min. Očakávaný prvý zápas semifinále Ligy majstrov sa začala. Carlo Ancelotti v očakávaní stojí pred lavičkou Realu.

20:42 Hráči oboch klubov nastúpili na ihrisko, zápas sa o pár minút začne.

Najväčším rozdielom je Gareth Bale. Tvrdil pred semifinále Ligy majstrov španielsky stredopoliar Bayernu Javi Martinéz.

Práve Bale je podľa neho hráčom so schopnosťami vytvoriť rozhodujúci rozdiel. A Bale zostane na úvod prvého zápasu na lavičke náhradníkov. Zostavu priniesol hodinu pred zápasom server eurosportu.

Zaujímavosťou je aj nasadenie brankára Ikera Casillasa.

Favoritom semifinálového dvojzápasu Ligy Majstrov medzi Realom Madrid a Bayernom Mníchov je nemecký klub. Real mu bude vyrovaný súper.

Príjazd hráčov Realu na štadión

Ronaldo až v druhom rade

„Sú veľmi rýchli, majú silné protiútoky a útočia viac než minulý rok. Hlavným rozdielom je Bale. Je to ich kľúčový hráč,“ povedal Martinéz. Najlepšieho hráča sveta v tejto vete nespomenul.

Doteraz zranený Cristiano Ronaldo však v zostave figuruje. Portugalčan má v tejto sezóne so štrnástimi gólmi pripravené podmienky na vytvorenie streleckého rekordu Ligy majstrov.

V posledných týždňoch sa klub musel bez svojej hviezdy zaobísť pre zranenie. Pri Ronaldovej absencii sa stal ústrednou postavou slávnejšieho z madridských klubov práve veľakrát spomínaný Bale. Už skôr svetové médiá informovali, že by z dôvodu pretrvávajúcej chrípky večer nemusí nastúpiť. Potvrdilo sa to.

Ronaldo v pondelok síce po prvý raz trénoval, no jeho štart taktiež stále nebol istý do poslednej chvíle. „Ak bude hrať, musíme si na neho dávať veľký pozor,“ povedal Martinéz.

Góly dá hoci aj Isco

Napokon upozornil, že Real má okrem týchto dvoch vo svojom strede mnoho iných kvalitných hráčov a aj bez svojej hviezdy dokáže byť nebezpečný.

„V tíme ako je Real, ak aj Ronaldo nehrá, zastúpi ho niekto iný. Taký Isco to v pohode zvládne. Všetci hráči Realu sú dôležití a preto ich musíme zastaviť,“ povedal Martinéz.

Hoci okolnosti aj papierové prognózy pred úvodným zápasom nahrávajú favorizovanému Bayernu. Martinéz aj napriek otáznikom pri štartoch najväčších hviezd súpera predčasný optimizmus tlmí. „V jedenástke, ktorú Ancelotti pošle na trávnik vie gól streliť každý.“