Slováci na MS 18 vypadli s USA, prehrali 2:6, na strely 12:43

Mladí Slováci dnes hajú najdôležitejší zápas turnaja, štvrťfinále proti favoritom z USA. (Autor: Jana Chytilova/HHOF-IIHF Images)
Sportnet|24. apr 2014 o 12:00

Na šampionáte vo Fínsku sa začína vyraďovacia časť, Slováci po 4. mieste v A-skupine prehrali štvrťfinále s prvým tímom B-skupiny USA.

LAPPEENRANTA. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo štvrťfinále na majstrovstvách sveta vo Fínsku s favorizovaným výberom USA 2:6.

Pre tím Antona Bartánusa sa šampionát skončil, vo Fínsku obsadí 8. miesto. Slovensko o jednu priečku zlepšilo umiestnenie z vlaňajšieho šampionátu v Soči, kde hralo o záchranu.

Američania mali štvrťfinále od úvodu pod kontrolou a Slovákom sa podarilo výsledok skorigovať až v záverečnej časti hry. Zámorský výber vyhral na strely 43:12.

Slovákom absolútne nevyšiel úvod štvrťfinále. Už po 54 sekundách hry zostal Eichel osamotený pred Tomekom a otvoril skóre.

Krátko na to putovali na trestnú lavicu Halama a Grman a Američania hrali dlhú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využili zásluhou MacLeoda. Náskok potom USA ešte zvýšilo.

Fínski hokejisti zakončili účinkovanie na domácich MS hráčov do 18 rokov zahanbujúcou prehrou. V severskom derby ich švédski rovesníci deklasovali vysoko 10:0 a nečakane ľahko postúpili do semifinále.

Ďalším účastníkom semifinále sa stali Česi. Tí zdolali v Lappeenrantne rovesníkov z Ruska 3:2 po predĺžení, o víťazný gól sa postaral v 66. minúte Jakub Vrána. Ich súperom bude v semifinále Kanada, ktorá si poradila so Švajčiarskom 3:2.

USA - Slovensko 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Góly a asistencie: 1. Eichel (Tuch), 4. Macleod (Eichel), 18. Bjork (Eichel), 24. Matthews (Glover), 49. Macleod (Tuch), 53. Stevens (Collins) - 47. Ferleťák (Jaroš), 56. Halama (Hrušík)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schukies (Nem.), Sergejev (Rus.) - Lazarev (Rus.), Ponomariov (Nem.)

SR 18: Tomek (21. Húska) - Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch - Paločko, Sukeľ, Milý - Hrušík, Halama, Ferleťák - Pospíšil, Bondra, Valent - Petráš, Klenko, Tatár.

Hlasy po zápase

"Hráči sú šťastní, že sme v hre o medaily. Teraz to však bude oveľa ťažšie," povedal pre web šampionátu kouč USA Danton Cole.

"Naši tréneri odvádzajú skvelú prácu, pripravujú nás na každý zápas. Máme za sebou tvrdé mesiace tréningov a vieme, čo máme robiť," poznamenal Jack Eichel.

"Aj keď sme si uvedomovali veľký herný potenciál a silu favorizovaného tímu USA, boli sme odhodlaní vo štvrťfinále odohrať poctivý a kvalitný hokej. Žiaľ, chybami sme zámorskému súperovi ponúkli šance ako na podnose na strelenie dvoch rýchlych gólov," uviedol na webe Slovenského zväzu ľadového hokeja tréner SR 18 Anton Bartánus.

"Plán, aby sme podobným spôsobom hry ako proti Kanade (1:2) dlho držali nádej na prekvapujúci výsledok, dostal skoro trhliny. Boli sme pripravení na tlak favorita, ale jeho gólová efektivita hneď v úvode akoby zneistila našich chlapcov," povedal Bartánus.

"Odohrali sme na MS väčšinu kvalitných zápasov, so Švédmi a dnes s Američanmi sme sa o lepšie výsledky pripravili vlastnými chybami," dodal slovenský tréner.

Štvrťfinále - štvrtok 21. apríla

Česko - Rusko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 19. Vrána, 42. Kaše, 66. Vrána - 33. Korškov, 50. Pilipenko

Švédsko - Fínsko 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)

Góly: 1. Nylander, 8. Roshdal, 11. Lagesson, 21. Lagesson, 23. Pettersson, 42. Andersson, 46. Elgestal, 46. Nylander, 53. Holmstrom, 55. Holmstrom

Kanada - Švajčiarsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

ONLINE:

Koniec, prehrali sme 2:6, na MS 18 skončili. Strely na bránku boli 43:12 v prospech USA.

Mladí Slováci využívajú presilovku o dvoch hráčov a korigujú beznádejný stav tesne pred koncom na 2:6.

Vzápätí však šiel na trestnú lavicu Patrik Maier a Američania zvyšujú na 5:1. Hneď po góle šiel znova von Maier a Američania opäť zvyšujú, už na 6:1.

V tretej tretine sa hrá vyrovnaný zápas, Slováci začali byť strelecky aktívni, to im prinieslo aj úvodný gól. Na strely na bránku je to už prijateľnejších 33:9.

V druhej tretine boli vylúčení traja Američania, dvaja Slováci, strely na bránku sú celkovo už 30:4 pre USA.

Naše prvé dve strely na bránku v zápase prišli v 26. minúte počas vylúčenia Collinsa.

Od začiatku druhej tretiny Tomeka v našej bránke vystriedal Húska. Inkasuje aj on, z 22. strely celkovo dostávame štvrtý gól.

Prvá tretina sa skončila z nášho pohľadu mizerne. Na góly prehrávame 0:3, na strely na bránku 0:20 a na vylúčenia vedieme 3:0.

V 18. minúte prešla 19. strela Američanov do našej siete. Eichel má bilanciu už 1+2 v rámci jednej tretiny.

V 5. minúte sú strely na bránku 0:10, v 15. minúte Američania vyslali na Tomeka už 17. strelu, naši stále nič.

Američania nenechávajú nič na náhodu, využili aj presilovku o dvoch hráčov a hneď v úvode vedú 2:0.

Už v 54. sekunde inkasoval náš brankár Matej Tomek úvodný gól zápasu. Vzápätí išli na trestnú lavicu Halama a Grman, hráme oslabení o dvoch hráčov.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci na MS 18 vypadli s USA, prehrali 2:6, na strely 12:43