Zlín zdolal Kometu Brno a po 10 rokoch získal český titul

Takto sa počas zápasu tešili hokejisti Zlína.
Takto sa počas zápasu tešili hokejisti Zlína. (Autor: Luděk Ovesný, MAFRA)
SITA|25. apr 2014 o 21:12

Hokejovým majstrom Českej republiky sa stali hráči Zlína. Kometa Brno opäť prehrala vo finále.

BRNO. Hokejisti PSG Zlín získali český majstrovský titul 2013/2014. Rozhodol o tom piatkový piaty zápas finále play-off extraligy proti Komete Brno.

Zverenci Rostislava Vlacha doma zvíťazili 5:3 a v sérii hranej na štyri triumfy celkovo uspeli 4:1. Zlín sa stal šampiónom ČR druhý raz v histórii. Premiérový primát si vybojoval v roku 2004 pod vedením slovenského trénera Ernesta Bokroša.

Zlín viedol hneď 3:1

Prvá tretina piateho finále patrila domácim, ktorí ju po góloch Köhlera, Čajánka a Zámorského vyhrali 3:1. Za Kometu v 10. min vyrovnal na priebežných 1:1 Tomáš Žižka.

V druhej tretine zvýšil v 26. min na 4:1 svojím druhým gólom v zápase Petr Zámorský, a hoci za hostí krátko nato znížil Kuboš, hráči Zlína už neponechali nič na náhodu.

V záverečnej časti hry najskôr zvýšil na 5:2 Jiří Ondráček, prehru Brna zmiernil Vojtěch Němec. Hrdinom stretnutia bol zlínsky útočník Petr Leška, ktorý asistoval pri troch góloch.

Tešil sa Slovák Kotvan

Z českého majstrovského titulu sa môže tešiť aj slovenský obranca Zlína Oldřich Kotvan. Dvadsaťtriročný bek sa v rozhodujúcom dueli zapísal do štatistík jedným dvojminútovým trestom.

V drese Komety si jednu asistenciu pripísal zadák Jozef Kováčik, dvakrát si musel odsedieť menší trest. Od druhej tretiny hájil svätyňu hostí brankár Marek Čiliak.

Výsledok piateho zápasu finále play-off českej hokejovej extraligy

PSG Zlín - Kometa Brno 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

- konečný výsledok série: 4:1, Zlín získal titul

Góly: 20. a 26. Zámorský, 5. Köhler, 14. Čajánek, 42. Ondráček - 10. Žižka, 30. Kuboš, 50. V. Němec (J. KOVÁČIK)

Marek Čiliak (Kometa) chytal od druhej tretiny

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Zlín zdolal Kometu Brno a po 10 rokoch získal český titul