Gáborík gólom opäť pomohol Los Angeles

Marián Gáborík je v streleckej forme.
Marián Gáborík je v streleckej forme. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2014 o 07:02

Marián Gáborík otvoril skóre zápasu v Anaheime, Los Angeles sa v sérii ujalo vedenia 2:0.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík prispel gólom k víťazstvu Los Angeles na ľade Anaheimu 3:1 v druhom zápase 2. kola play-off Západnej konferencie NHL.

Kings zvíťazili nad Ducks aj v prvej konfrontácii na ich ľade (3:2 po predĺžení) a pred presunom série do Los Angeles majú povzbudzujúci náskok 2:0 na zápasy.

Gáboríkov gól

Šiesty gól v play-off

Gáborík je na nezastavenie a svojím šiestym gólom v play off sa dostal na čelo kanonierov NHL vo vyraďovacích bojoch. V sérii s Anaheimom strelil tri góly po sebe.

V prvom zápase vyrovnal sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny a potom rozhodol v predĺžení, v druhom otvoril skóre už v 34. sekunde.

Gáborík zmrazil domáce publikum v Anaheime, keď skóroval už v 34. sekunde zápasu. Po prihrávke od Anžeho Kopitara sa dostal za chrbát domácej obrany a zoči-voči Jonasovi Hillerovi mu nedal šancu.

Pre 32-ročného Gáboríka to bol šiesty gól a deviaty bod v aktuálnej vyraďovacej časti NHL. Hráči Kings ťahajú sériu šiestich víťazných stretnutí, keďže v 1. kole otáčali nepriaznivý vývoj proti San Jose z 0:3 na 4:3.

"Nemôžeme sa uspokojiť. V Anaheime sme hrali veľmi dobre už v základnej časti. Naďalej nám musia zabrať naplno všetky štyri útočné trojice a šiesti obrancovia. Len vtedy bude prinášať naša hra úspech," skonštatoval tréner Kings Darryl Sutter.

Anaheimu zlyháva ofenzíva, v prvých dvoch stretnutiach série s Kings dala len tri góly. V posledných dvoch súbojoch série s Dallasom až jedenásť. V šatni Ducks vládla veľká frustrácia.

"Nemôžeme sa vyhovárať na nič. Je to play-off. Musíme byť oveľa lepší a očakávam, že náš tím na vzniknutú situáciu zareaguje," povedal kapitán Ryan Getzlaf.

Gól Mariána Gáboríka

Crosby skóroval po 13 zápasoch

Sidney Crosby prelomil streleckú smolu v play-off, Marc-Andre Fleury vychytal druhé čisté konto za dva dni a Pittsburgh po triumfe v New Yorku nad Rangers 2:0 sa v semifinále Východnej konferencie NHL dostal do vedenia 2:1.

Kapitán Penguins Crosby strelil prvý gól po trinástich zápasoch v play-off bez presného zásahu a v 23. min viedol Pittsburgh 1:0.

"Sidov gól nám veľmi pomohol. Čelili sme v tých minútach viacerým presilovkám a krátkej po jednej z nich sme strelili prvý gól. Bola to veľká vzpruha pre náš tím a som rád, že sa o to zaslúžil Sidney," povedal tréner Pittsburghu Dan Bylsma.

O trinásť minút neskôr dal konečnú podobu výsledku Jussi Jokinen. Fleury stopol všetkých 35 pokusov domácich.

Celkovo má brankárska jednotka Pittsburghu na konte osem shutoutov a 51 víťazných zápasov v play-off v kariére.

"Myslím, že niet pochýb o tom, kto bol náš najlepší hráč. Marc-Andre dnes chytal fantasticky a podržal nás najmä pri presilovkách súpera," dodal Bylsma.

NHL play-off

NY Rangers - Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

- na zápasy 1:2

Góly: 23. Crosby (Bortuzzo, Kunitz), 36. Jokinen. Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 35:15. Diváci: 18.006.

Anaheim - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

- na zápasy 0:2

Góly: 10. Maroon (Getzlaf, Fowler) - 1. GÁBORÍK (Kopitar, Brown), 13. Martinez (Toffoli, Pearson), 60. King (Williams). Brankári: Hiller - Quick, strely na bránku: 37:17. Diváci: 17.281.