Homolu penalizovali, na Slovakia Ringu napokon vyhral iba druhé preteky

Matej Homola (uprostred) na stupni víťazov.
Matej Homola (uprostred) na stupni víťazov. (Autor: TASR)
SITA|11. máj 2014 o 13:10

Organizátori potrestali aj druhého Slováka na štarte Samuela Sládečku.

ORECHOVÁ POTÔŇ. Slovenský jazdec Matej Homola sa stal víťazom napokon len druhých nedeľňajších pretekov Európskeho pohára cestovných automobilov FIA ETCC na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni.

Devätnásťročný pilot tímu Homola Sport triumfoval pôvodne aj v prvých pretekoch, ale vedenie podujatia mu udelilo 30-sekundovú penalizáciu a napokon obsadil druhé miesto za víťazným Rusom Michailom Gračevom.

Štyridsaťsekundovou penalizáciou potrestali aj druhého Slováka na štarte Samuela Sládečku, znamenal to pre neho pokles zo siedmej na deviatu pozíciu. V druhých pretekoch bol tiež deviaty.

Jazdcovi vozidla BMW E90 320 TC Homolovi patrí v individuálnom poradí ETCC štvrté miesto so ziskom 21 bodov.

Za vedúcim ruským pretekárom Nikolajom Karamyševom zaostáva o 13 bodov.

Spomenuté preteky na Slovakia Ringu boli druhými v tohtoročnom seriáli, pilotov čakajú ešte tri podujatia - v rakúskom Salzburgu (23. - 25. mája), belgickom Spa-Francorchamps (20. - 22. júna) a talianskej Perguse (26. - 28. septembra).

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Homolu penalizovali, na Slovakia Ringu napokon vyhral iba druhé preteky