Prvé hodnotenie: Slovákov udržali v hre skvelí Nagy a Miklík

(Autor: TASR)
Tomáš Prokop|14. máj 2014 o 22:06

Slovenskí hokejisti vyhrávali aj tretíkrát na šampionáte po dvoch tretinách, konečne to však potvrdili aj v poslednej dvadsaťminútovke. Nad unavene pôsobiacimi Nórmi zvíťazili zaslúžene 5:2.

Čím hokejisti potešili?

Nasadením a bojovnosťou počas celého zápasu. Najviac však výbornou treťou tretinou, v ktorej pozorne bránili a rýchlymi prechodmi do ofenzívy definitívne zlomili dvoma gólmi odpor Nórov. Kľúčovým momentom bol okrem Nagyových gólov aj fantastický zákrok hokejkou Jána Laca pri stave 2:2 ešte v prvej tretine.

Lacov zákrok proti strele Mattsa Trygga

Čím hokejisti nepotešili?

Znova zbytočnými faulami. Nórom sme povolili až štyri presilovky. V prvej tretine znova slabšie bránili útočníci, bolo to citeľné hlavne pri druhom góle súpera.

Kto hral z našich najlepšie?

Jednoznačne Ladislav Nagy, ktorý ukázal, že je stále strelcom a skvelým korčuliarom. Po dvoch góloch Francúzom pridal aj dva Nórom krásnymi strelami. Na štyri góly potreboval len dvanásť striel. Takisto výborne hral nenápadný Michel Miklík, ktorý je naším najproduktívnejším hráčom. Dal gól a na dva prihral. Skvelú prvú tretinu odohral Juraj Mikúš, ktorý skóroval po peknej individuálnej akcii a prihrával. V útoku sa potom trochu vytratil.

Celé stretnutie hral veľmi dobre Tomáš Tatar, ktorý sa dočkal gólu. Výborné momenty mal Marek Ďaloga a v tretej tretine Tomáš Marcinko, ktorý zaskakoval v prvom útoku za Marek Hrivíka. Ten pre chorobu odohral len polovicu stretnutia.

Kto hral z našich najhoršie?

V prvej tretine sa našlo viacero chýb, ale nikto výrazne nesklamal. Pár zlých momentov mal obranca Juraj Valach. Minimum odohral Andrej Šťastný, ktorý spravil chybu pri druhom góle.

Čo nám zápas ukázal?

Slovenskí hokejisti zabrali na úplne poslednú chvíľu. Ukázali však, že keď sa poctivo vracajú aj útočníci, tak aj defenzíva vyzerá úplne inak. Výkon proti Nórsku je povzbudením, ale ešte stále nič nerieši. Proti Švédom nesmieme odohrať tak zlú úvodnú tretinu v defenzíve.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prvé hodnotenie: Slovákov udržali v hre skvelí Nagy a Miklík