Francúzi otočili proti Nórom za 51 sekúnd z 0:2 na 3:2, po nájazdoch vyhrali

Yorick Treille (vpravo) a Yohann Auvitu oslavujú gól proti Nórom.
Yorick Treille (vpravo) a Yohann Auvitu oslavujú gól proti Nórom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|17. máj 2014 o 14:10

Hokejisti Francúzska predviedli ďalší skvelý obrat. Ak vyhrajú nad Dánmi, postúpia do štvrťfinále.

MINSK, BRATISLAVA. Francúzski hokejisti sú na aktuálnych MS majstrami obratov. V prvom zápase otočili vývoj s Kanadou z 1:2 na výhru 3:2 po predĺžení.

Dvojgólovú stratu zmazali v treťom zápase proti Slovensku, za 9 minút otočili z 1:3 na 5:3.

Tri góly za necelú minútu

Ale to nebolo všetko, v priamom súboji o štvrťfinále s Nórskom dokázali v sobotu v závere druhej tretiny za neuveriteľných 51 sekúnd otočiť stav z 0:2 na 3:2.

V čase 37:25 znížil Roussel, Treille vyrovnal v čase 37:51 a vyrovnal opäť Roussel v čase 58:16.

Zápas napokon rozhodli nájazdy, po ktorých si dva body do tabuľky pripísali Francúzi a majú namierené do štvrťfinále.

Stačí im zdolať Dánov

Výsledok nevyhovuje Slovákom, ktorí majú s Francúzmi horší vzájomný zápas a strácajú na nich pred zápasom s Talianmi v tabuľke tri body.

Francúzi nastúpia v pondelok proti Dánom. Ak ich zdolajú, postúpia do štvrťfinále bez ohľadu na to, aké výsledky dosiahnu Slováci.

V tom prípade našim hokejistom nepomôžu ani dve očakávané výhry nad Talianmi a Dánmi.

Nóri hrajú v nedeľu s Čechmi, v utorok s Kanadou. Francúzov čakajú Česi v utorok. A ani Česi ešte nemajú postup istý, môžu ich predbehnúť Francúzi a Nóri.

Francúzsko - Nórsko 5:4 sn (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 38. Roussel (Manavian, Bellemare), 38. Treille (Auvitu, Desrosiers), 39. Roussel (S. da Costa, Bellemare), 43. Bellemare (Roussel), rozhodujúci nájazd S. da Costa - 12. Trygg (K. Olimb, M. Olimb), 22. Ask (M. Olimb, K. Olimb), 42. Sorvik (Ask), 46. M. Olimb (K. Olimb)

Rozhodovali: Olenin (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Schrader (Nem.), Valach (SR), vylúčení: 4:2 navyše Treille 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 6103 divákov

Francúzsko: Huet - Auvitu, Besch, Manavian, Amar, Janil, Chakiachvili - Rousell, S. da Costa, Bellemare - Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Guttig, T. da Costa - Henderson, Ritz, Raux

Nórsko: Haugen - Odegaard, Holos, Trygg, Bonsaksen, Sorvik, Espeland - M. Olimb, K. Olimb, Bastiansen - Forsberg, Roymark, Hansen - Olden, Skröder, Ask - Stene, Martinsen, Roest

Gól Nóra Mortena Aska. FOTO - SITA/AP

Domov»Hokej»Reprezentácie»Francúzi otočili proti Nórom za 51 sekúnd z 0:2 na 3:2, po nájazdoch vyhrali