Jágr chcel veľmi do finále, nahnevaný hádzal hokejku

Fínsky hokejista Olli Jokinen (vľavo) a Čech Jaromír Jágr (vpravo) bojujú o puk v druhom semifinálovom zápase MS v ľadovom hokeji Fínsko - Česká republika. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. máj 2014 o 08:45

Jaromír Jágr sa ako jeden z mála Čechov aktívne snažil o obrat v semifinále proti Fínsku. Vylúčenie ho riadne nahnevalo.

MINSK. Český hokejista Jaromír Jágr len veľmi ťažko niesol vývoj na ľade v sobotňajšom semifinále majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku s Fínskom.

Česi napokon prehrali 0:3 a čaká ich iba boj o bronzové medaily so Švédmi (nedeľa o 15.30).

Jágr bol lídrom českého tímu, na ľade bojoval o každý puk a snažil sa pripravovať šance spoluhráčom. Po svojom vylúčení v tretej tretine za odplácanie nečakane vybuchol na trestnej lavici.

Zahnal sa na súpera

Za stavu 0:2 sa Čechom nedarilo, ale Jágr sa ako jeden z mála snažil zlomiť priebeh. Po strete s Leom Komarovom pri mantineli v 49. min sa na dotierajúceho súpera zahnal hokejkou a rozhodcovia ho poslali na trestnú lavicu.

Frustrovaný Jágr už mimo ľadovej plochy hodil hokejku na mantinel, potom prišli na rad aj uterák a fľaša s vodou.

Na televíznych záberoch bolo vidieť veľkú zlosť českej hviezdy.

Bol frustrovaný

"Od začiatku bolo vidieť, že ide do toho naplno. Dohrával súboje a potom bol trocha frustrovaný, keď z toho vyplynuli fauly. Klobúk dole, že drie v 42 rokoch a bije sa celých 60 minút. To je obdivuhodné," povedal pre iDnes.cz na adresu spoluhráča Jiří Novotný.