FIFA anulovala prípravný zápas Belgicka s Luxemburskom

Romelu Lukaku príde o svoj hetrik.
Romelu Lukaku príde o svoj hetrik. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. jún 2014 o 13:50

Belgický tréner si neustrážil striedania, na ihrisko poslal o jedného hráča viac, ako je dovolené.

ZÜRICH. Belgické víťazstvo 5:1 nad Luxemburskom z 26. mája v Genku nezahrnie Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) do oficiálnych záznamov.

Môže za to tréner domáceho tímu Marc Wilmots, ktorý pri rošádach so zostavou stratil prehľad a počas stretnutia poslal na trávnik siedmich nových hráčov.

V súbojoch tohto rangu je maximálna povolená kvóta šesť striedaní pre každý tím. Najviac to môže mrzieť útočníka belgického výberu Romela Lukaka, ktorý si pripísal hetrik.

Počítať sa nebude ani reprezentačný debut krídelníka Manchestru United Adnana Januzaja a náhradného brankára Sammyho Bossuta. Výsledok nebude FIFA zohľadňovať ani pri zostavovaní najbližšieho rebríčka krajín.

Wilmots spravil päť zmien v zostave už pri zmene strán, šiestu v 61. minúte a proti pravidlám sa previnil v 77. minúte, keď Nicolas Lombaerts nahradil Jana Vertonghena.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»FIFA anulovala prípravný zápas Belgicka s Luxemburskom