Španielske zúfalstvo. Majstri sveta prehrali s Holandskom 1:5

Robin van Persie strelil parádny gól. (Autor: TASR/AP)

Tretí zápas ponúkol výborný futbal, ale aj nafilmovanú penaltu Diega Costu.

((anketa))

MS vo futbale - skupina B

Španielsko - Holandsko 1:5 (1:1)

Góly: 27. Xabi Alonso (z pok. kopu) - 45. a 72. Van Persie, 52. a 80. Robben, 62. de Vrij

ŽK: 25. De Guzman, 41. De Vrij, 66. Van Persie

Fonte Nova arena, Salvador, rozhodovali: Rizzoli - Faverani, Stefani (všetci Tal.)

Španielsko: Casillas - Azpilicueta, Ramos, Pique, Alba - Busquets, Xabi Alonso (63. Pedro) - Silva (78. Fabregas), Xavi, Iniesta - Costa (63. Torres)

Holandsko: Cillessen - Vlaar, de Vrij (77. Veltman), Martins Indi - Janmaat, de Jong, de Guzman (62. Wijnaldum), Blind - Sneijder - van Persie (79. Lens), Robben

Približné kurzy pred zápasom: 1,8 - 3,3 - 4,80

((foto))

Futbalisti Španielska vykročili za obhajobou titulu na MS v Brazílii veľmi neúspešne - debaklom 1:5 s Holandskom.

Duel Španielska s Holandskom bol reprízou finále MS 2010 v Juhoafrickej republike, v ktorom Španielsko získalo titul vďaka triumfu 1:0 po predĺžení.

Španieli v Salvadore viedli po zásahu Xabiho Alonsa z pokutového kopu, ale súper piatimi gólmi dokonale otočil skóre.

Dvoma zásahmi sa zaskveli lídri Holandska Robin van Persie a Arjen Robben, premiérový gól v národnom tíme si pripísal do štatistík stopér Stefan de Vrij.

Ďalším súperom Španielska bude v Rio de Janeiro reprezentácia Chile (v stredu 18. júna o 21.00 SELČ), Holandsko si o tri hodiny skôr v Porto Alegre zmeria sily s Austráliou.

Povedali po zápase:

Robin van Persie, útočník Holandska (autor dvoch gólov): "Sú to neopísateľné pocity, všetci Holanďania o takomto neuveriteľnom triumfe snívali. Podarilo sa nám niečo fantastické a užívame si to. Získali sme fantastické tri body. Môj gól bol dôležitým momentom v zápase, ale tým bol aj zásah na 2:1. Prišiel rýchlo v druhom polčase, ale neuspojil nás. Nestačilo nám vedenie 2:1 či 3:1, išli sme ďalej a hrali našu hru až do konca."

Vicente del Bosque, tréner Španielska: "Prvý polčas bol dobrý, dominoval sme hre. Po prestávke sa obraz zmenili, spravili sme príliš veľa chýb a Holanďania hrajúci v eufórii ich potrestali. Vedeli sme, že prehra niekedy musí prísť. Teraz sa musíme dobre pripraviť na ďalšie dva zápasy."

Louis van Gaal, tréner Holandska: "Určite som nečakal takýto mimoriadne priaznivý výsledok. Využili sme slabší deň súpera a potrestali jeho okienka v obrane, ktoré sa nám otvárali pri brejkových situáciách. Moji hráči si s nimi poradili perfektne."

(zdroj: ČT sport)

Online prenos

Zápas sa skončil. Holanďania strelili v druhom polčase štyri góly. Hovoriť sa o tom bude ešte veľmi dlho.

91. min - Vo veľkej šanci zlyhal Fernando Torres. Pred sebou mal už len prázdnu bránku, do strely mu ale skočil Janmaat a perfektne zastavil Španielovu snahu.

87. min - Španieli mohli dostať aj šiesty gól. Wijnaldum si zasekol španielskych obrancov, Casillas ale jeho strelu vyrazil. Úspešný nebol ani Robbenov volej.

80. min - Holandsko strelilo gól. Robben prešprintoval Sergia Ramosa. Obrancu si zasekol a pohral sa so španielskou obranou.

76. min - Sergio Ramos poslal priamy kop z 25 metrov vedľa holandskej bránky.

72. min - Holandsko strelilo gól. Iker Casillas si zle spracoval malú domov, Robin van Persie to využil a poľahky poslal sklzom loptu do bránky.

69. min - Momentálne je to parádny futbal plný šancí. Práve v protiútoku vystrelil van Persie, Casillas vyrazil loptu nohou.

67. min - Španieli sa už tešili z gólu na 2:3, David Silva ho ale strelil z ofsajdu. Gól neplatí.

62. min - Holandsko strelilo gól. Sneijder poslal prudký center na zadnú žrď. Casillas podbehol center, možno ho fauloval van Persie. Rozhodca však nezapískal a de Vrij strelil tretí holandský gól.

62. min - Striedanie: na holandskej strane Wijnaldum za de Guzmana, na španielskej Pedro za Xabiho Alonsa a Torres za Diega Costu.

60. min - Obrovská šanca Holandska. Po získanej lopte presingom na vlastnej polovici potiahol loptu Robben, následne prišla tvrdá strela Robina van Persieho, ktorá skončila na brvne španielskej bránky.

52. min - Holandsko strelilo gól. Z ľavej strany ihriska prišla lopta pred španielsku šestnástku. Arjen Robben si ju poľahky spracoval a cez dnes neistý stred španielskej obrany strelil druhý holandský gól.

50. min - Podobne ako v prvom polčase to v úvode polčasu skúšal z diaľky Iniesta. Jeho strela opäť nebola úspešná.

22:02 - V hustom daždi sa začal druhý polčas.

I. polčas

21:47 - Prvý polčas sa skončil. V jeho úvode sme videli futbal plný chýb v rozohrávke, ani jedne z tímov to však nepotrestal. Španieli sa dostali do vedenia vymyslenou penaltou. Holanďanom sa však podarilo tesne pred koncom prvého polčasu vyrovnať parádnou hlavičkou Robina van Persieho.

45. min - Holandsko strelilo gól. Po dlhočiznom centri takmer z polovice ihriska nikým nekrytý Robin van Persie skvelou hlavičkou prekonal Ikera Casillasa.

43. min - Iniesta parádnou kolmou prihrávkou za holandskú obranu našiel Davida Silvu, ten však neprehodil Cillessena.

35. min - Po inkasovanom góle majú viac z hry Holanďania, šance si však nevytvárajú. So strelou Nigela de Jonga teraz Iker Casillas nemal ani najmenší problém.

27. min - Španielsko strelilo gól. Xabi Alonso premenil pokutový kop, ktorému ale predchádzal prifilmovaný pád Diega Costu.

23. min - Po rozháranom úvode zápasu s viacerými chybami v rozohrávke na oboch stranách majú momentálne územnú prevahu Španieli, šancu si však nevypracovali.

13. min - Xavi po holandskej strate lopty perfektne našiel Diega Costu, ten však nevystrelil cez Rona Vlaara.

10. min - Spoza šestnástky sa snažil Cilessena prekonať Iniesta, jeho strela však išla nad holandskú bránku.

8. min - Veľká chyba v španielskej zálohe. Robben vysunul Sneijdera, ten však sám proti Casillasovi zlyhal.

5. min - Prvá päťminútovka zápasu bola obojstranne opatrná. Okrem dvoch nakopnutých lôpt na Diega Costu sa na ihrisku nič nedialo.

21:00 - Zápas sa začal. Prvýkrát na turnaji píska európsky rozhodca - Nicola Rizzoli z Talianska.

20:50 - Vítame vás pre online prenose zo zápasu Španielsko - Holandsko. Základné zostavy sú bez prekvapení, v španielskom útoku nastúpi rodený Brazílčan Diego Costa.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Španielske zúfalstvo. Majstri sveta prehrali s Holandskom 1:5