Talianom druhé zápasy nevychádzajú, striedajúci hráči nepriniesli oživenie

Fanúšik Talianska vo FIFA Fan Fest area v Sao Paule.
Fanúšik Talianska vo FIFA Fan Fest area v Sao Paule. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. jún 2014 o 01:25

Prandelli sa snaží vymyslieť na každý zápas najideálnejšie rozostavenie. Piatkové 4-1-4-1 mu však nevyšlo.

RECIFE. Talianski futbalisti chcú veľmi rýchlo zabudnúť na nevydarený zápas D-skupiny majstrovstiev sveta s Kostarikou (0:1).

"Vedeli sme, že sme lepším tímom, ale neukázali sme to na ihrisku. Urobili sme veľa chýb, mali sme problémy. Kostarika dala gól a potom kontrolovala dianie," priznal kapitán Talianska Gianluigi Buffon.

Zverenci Cesareho Prandelliho si počas deväťdesiatich minút vypracovali minimum šancí, dvakrát výraznejšie pohrozil Mario Balotelli a raz z priameho kopu Andrea Pirlo.

Tréner Prandelli sa snaží vymyslieť na každý zápas najideálnejšie rozostavenie hráčov. Piatkové 4-1-4-1 mu však nevyšlo, azúroví boli neefektívni. V druhom polčase naskočili do súboja aj traja ofenzívni hráči - Antonio Cassano, Lorenzo Insigne a Alessio Cerci.

"Trio útočníkov nám nepomohlo. Balotelli sa v prvom polčase veľmi dobre pohyboval, ale v druhom sme nemali nikoho, kto by ho dopĺňal," priznal Prandelli.

Naposledy sa Taliani nedokázali gólovo presadiť v júni 1998 proti Francúzsku. Taliansko na štvrtom šampionáte v rade nevyhralo svoj druhý súboj na turnaji. V roku 2002 ich zdolali Chorváti 2:1, v rokoch 2006 a 2010 sa rozišli zmierlivo s USA a Novým Zélandom.

Taliani potom v posledných tretích vystúpeniach bojovali o postup, jedine v JAR 2010 v rozhodujúcom súboji zaváhali a prehrali so Slovenskom. V rovnakej situácii sú opäť, tentoraz ich čaká Uruguaj, vďaka skóre im stačí na postup aj remíza.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Talianom druhé zápasy nevychádzajú, striedajúci hráči nepriniesli oživenie