Brownlee má tretí triatlonový titul z ME, Varga skončil na 25. mieste

Slovenský triatlonista Richard Varga.
Slovenský triatlonista Richard Varga. (Autor: TASR)
SITA|21. jún 2014 o 17:40

Majstrovstvá Európy v triatlone v rakúskom Kitzbüheli sa výrazným úspechom pre nášho Richarda Vargu neskončili. Stratil tri minúty a dobehol na 25. mieste.

KITZBÜHEL. Už tretí titul majstra Európy v triatlone si v sobotu v rakúskom Kitzbüheli vybojoval Brit Alistair Brownlee.

Úradujúci olympijský víťaz finišoval s náskokom 27 sekúnd pred Rusom Dmitrijom Poľanským, ktorý dominoval v súboji o 2. miesto nad Španielom Vicentem Hernándezom.

Dvadsaťšesťročný A. Brownlee prvé dva tituly v mužskej kategórii elite získal v rokoch 2010 v írskom Athlone a 2011 v španielskej Pontevedre. Okrem toho je aj juniorským majstrom Európy z roku 2007 z dánskej Kodane.

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 25. miesto s odstupom takmer troch minút za víťazným A. Brownleem. V juniorskej kategórii sa z víťazstva tešil Francúz Raphael Montoya. Slovenský reprezentant Tadeáš Fazekaš obsadil 29. miesto, ďalší Slovák Matúš Verbovský finišoval šesťdesiaty.

Majstrovstvá Európy v triatlone

MUŽI / elite (1,5 km plávanie + 43,2 km cyklistika + 10 km beh): 1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:54:08 h, 2. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 1:54:35, 3. Vicente Hernández (Šp.) 1:54:39, 4. Fernando Alarza (Šp.) 1:54:54, 5. Alexander Briuchankov (Rus.) 1:55:07, 6. David McNamee (V. Brit.) 1:55:17,..25. Richard Varga 1:56:58, 59. Lukas Siska (obaja SR) 2:12:17

JUNIORI / (750 m plávanie + 21,66 km cyklistika + 5 km beh): 1. Raphael Montoya (Fr.) 57:43 min, 2. Antonio Serrat Seoane (Šp.) 57:47, 3. Maxime Hueber-Moosbrugger (Fr.) 57:53,...29. Tadeáš Fazekaš 1:00:19, 60. Matúš Verbovský (obaja SR) 1:05:16.

Domov»Ďalšie športy»Brownlee má tretí triatlonový titul z ME, Varga skončil na 25. mieste