Austrália - Španielsko 0:3, majstri sveta majú prvé tri body

Španielska lavička počas zápasu s Austráliou. Iker Casillas je v strede.
Španielska lavička počas zápasu s Austráliou. Iker Casillas je v strede. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. jún 2014 o 14:09

Krásny úvodný gól dal v 36. minúte po viacerých šanciach Španielov zblízka pätičkou David Villa.

((a))

B-skupina - 3. kolo:

Austrália - Španielsko 0:3 (0:1)

Góly: 36. Villa, 69. Torres, 82. Mata

ŽK: Špiranovič, Jedinak - Ramos. Rozhodovali: Shukralla - Tulefat, Saleh (všetci Bahr.), 39. 375 divákov v Curitibe, Arena da Baixada.

Austrália: Ryan - McGowan, Špiranovič, Wilkinson, Davidson -McKay, Jedinak, Bozanič (72. Bresciano) - Leckie, Taggart (46. Halloran), Oar (61. Troisi)

Španielsko: Reina - Juanfran, Albiol, Ramos, Jordi Alba - Xabi Alonso (83. Silva), Koke - Cazorla (68. Fabregas), Iniesta, Villa (57. Mata) - Torres

BRATISLAVA. Obhajcovia titulu zo Španielska sa s nevydareným účinkovaním na MS v Brazílii rozlúčili v B-skupine jasným triumfom nad Austráliou 3:0.

O góly sa postarali David Villa v prvom a Fernando Torres s Juanom Matom v druhom polčase, pri zrode prvých dvoch bol Andres Iniesta. Ten nastúpil na jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

V tíme Španielska dostali prvýkrát v Brazílii šancu brankár Pepe Reina i Villa a kouč Vicente del Bosque spravil po prehre s Chile 0:2 až sedem zmien v zostave.

Namiesto suspendovaného Tima Cahilla sa na ihrisko v austrálskej ekipe dostal 21-ročný útočník Adam Taggart.

Góly:

0:3:

0:2:

0:1:

Hlasy po zápase:

Ange Postecoglou, tréner Austrálie: "Prišli sme do Brazílie s cieľom, aby sme trom špičkovým tímom v skupine čo najviac znepríjemnili život. To sa nám aj veľmi dobre darilo, len škoda, že odchádzame z MS po takomto výsledku."

Vicente del Bosque, tréner Španielska: "Bola to dôstojná rozlúčka. Prevzali sme kontrolu nad zápasom a dnes vyhral lepší tím. O tom, či skončím, sa rozhodnem v priebehu najbližších dní."

Xabi Alonso, stredopoliar Španielska: "Dnes sme veľmi chceli vyhrať, aby sme sa so šampionátom lúčili s lepšími pocitmi. A to sa nám podarilo."

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Austrália - Španielsko 0:3, majstri sveta majú prvé tri body