Európska liga: Trnava využila presilovku, na Malte vyhrala 4:2

Dva góly Trnavy strelil Erik Sabo.
Dva góly Trnavy strelil Erik Sabo. (Autor: TASR)
TASR|3. júl 2014 o 21:56

Spartak Trnava si vybudoval dobrú pozíciu pred odvetou prvého predkola Európskej ligy, na ihrisku FC Hibernians vyhral 4:2.

LA VALLETTA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili na trávniku maltského tímu FC Hibernians 4:2 vo štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy.

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Vo veľkom teple sme odohrali excelentný prvý polčas. Vyhrávali sme 3:0, domácim navyše rozhodca vylúčil hráča."

"V druhom dejstve sme dostali za minútu oba góly zo štandardných situácií, ale aj napriek tomu sme kontrolovali hru Pridali sme štvrtý gól a myslím si, že môžeme byť spokojní. Nie je jednoduché vyhrať na Malte 4:2, víťazstvo si vážime."

Trnavčania viedli po prvom polčase už 3:0. Prvé dva presné zásahy zaznamenal v úvodnej štvrťhodine zápasu reprezentačný stredopoliar Erik Sabo.

Tretí gól pridal Ján Vlasko. Po zmene strán domáci zdramatizovali stretnutie dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút (49.-50.), ale víťazstvo Trnačanov poistil v 88. min striedajúci Tomáš Mikinič.

Odveta je na programe budúci štvrtok 10. júla v Zlatých Moravciach (19.30 h).

V prípade postupu narazí Spartak v ďalšej fáze na gruzínsky klub FC Zestafoni.

"Využili sme najmä to, že súperovi vylúčili už v 10. min hráča. Ujali sme sa vedenia z pokutového kopu a do konca prvého polčasu sme viedli už o tri góly. Trošku sme zaspali úvod druhého polčasu."

"Chlapci z toho boli otrasení, ale v 88. min Mikinič po kontre zvýšil na 4:2. Vo futbale je možné všetko, ale nemyslím si, že doma budeme mať vážnejšie problémy. V pohode by sme to mali uhrať," povedal pre RTVS športový riaditeľ Spartaka Miroslav Karhan.

Prvý zápas prvého predkola Európskej ligy

FC Hibernians (Malta) - Spartak Trnava (SR) 2:4 (0:3)

Góly: 49. A. Cohen, 50. Failla - 11. a 13. E. Sabo (prvý z pok. kopu), 36. Vlasko, 88. Mikinič, ŽK: 38. Kristensen, 52. Failla - 28. Mikovič, ČK: 10. Pearson (Hibernians) za faul, rozhodoval: Whitby (Wales)

Zostava Trnavy: Strapák - Siva (58. Bortel), Janečka, M. Tóth, Čonka - K. Kuzma, E. Sabo - Špalek (55. Schranz), Vlasko, J. Chovanec - M. Mikovič (74. Mikinič)

Prvý dôležitý moment stretnutia nastal v 10. min. Domáci obranca Pearson nedovolene zastavil v pokutovom území Trnavčana Mikoviča a z nariadeného pokutového kopu Erik Sabo otvoril skóre - 0:1.

Maltský hráč musel navyše po červenej karte zamieriť predčasne "pod sprchy". O dve minúty neskôr zahral rohový kop K. Kuzma a Sabo zvýšil na 2:0 pre Spartak.

Domáci sa snažili dostať späť do zápasu, ale obrana hostí na čele s brankárom Strapákom odolávala. Naopak, zverenci trénera Juraja Jarábka pridali v 36. min tretí presný zásah zásluhou Vlaska - 0:3.

Rovnako ako Spartak v prvom dejstve dvakrát v rýchlom slede sa dokázali presadiť na začiatku druhého polčasu domáci hráči.

Najskôr v 49. min presne trafil kapitán A. Cohen a pár sekúnd po rozohratí znížil po priamom kope na rozdiel jediného gólu Failla. Hráčom Hibernians sa však už nepodarilo vyrovnať, naopak, v 88. pridal štvrtý gól Spartaka po spolupráci so Schranzom Mikinič.

Trnavčania si pred budúcotýždňovou domácou odvetou vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup do 2. predkola.

Ostatné zápasy

Kajrat Almaty (Kaz.) - FK Kukesi (Alb.) 1:0 (0:0)

Ľubomír Michalík hral do 82. min, Miloš Lačný (obaja Kajrat) nefiguruje v zápise o stretnutí

Pjunik Jerevan (Arm.) - FC Astana (Kaz.) 1:4 (0:1)

FC Širak (Arm.) - Šachťor Karaganda (Kaz.) 1:2 (0:0)

Ján Maslo (Karaganda) odohral celý zápas a dostal žltú kartu

Veris Kišiňov (Mold.) - Litex Loveč (Bul.) 0:0

Banga Gargždai (Lit.) - Sligo Rovers (Ír.) 0:0

FK Gabala (Azer.) - NK Široki Brijeg (Bos. a Herc.) 0:2 (0:0)

Santos Tartu (Est.) - Tromsö (Nór.) 0:7 (0:4)

Čelik Nikšič (Č. Hora) - FC Koper (Slovin.) 0:5 (0:2)

MyPa Myllykoski (Fín.) - ÍF Fuglafjördur (Faer. ostr.) 1:0 (0:0)

Sillamäe Kalev (Est.) - FC Honka (Fín.) 2:1 (1:0)

FK Turnovo (Maced.) - Čichura Sačchere (Gruz.) 0:1 (0:1)

UE Santa Coloma (Andorra) - Metalurg Skopje (Maced.) 0:3 (0:2)

Vaasan Palloseura (Fín.) - IF Brommapojkarna (Švéd.) 2:1 (0:1)

Botev Plovdiv (Bul.) - AC Libertas (S. Mar.) 4:0 (1:0)

Sioni Bolnisi (Gruz.) - Flamurtari Vlore (Alb.) 2:3 (2:1)

FC Tiraspoľ (Mold.) - Inter Baku (Azer.) 2:3 (0:2)

IFK Göteborg (Švéd.) - Fola Esch (Lux.) 0:0

Rosenborg Trondheim (Nór.) - FK Jelgava (Lot.) 4:0 (2:0)

FC Vaduz (Licht.) - College Europa (Gibr.) 3:0 (2:0)

FC Differdange 03 (Lux.) - FK Atlantas (Lit.) 1:0 (0:0)

Airbus UK Broughton (Wal.) - FK Haugesund (Nór.) 1:1 (1:1)

B36 Tórshavn (Faer. ost.) - FC Linfield (Sev. Ír.) 1:2 (0:1)

FK Čukarički (Srb.) - Sant Juliá (Andorra) 4:0 (1:0)

RNK Split (Chor.) - FC Mika Jerevan (Arm.) 2:0 (1:0)

Rudar Velenje (Slovin.) - KF Laci (Alb.) 1:1 (1:0)

Víkingur Göta (Faer. ost.) - FC Daugava Daugavpils (Lot.) 2:1 (1:0)

VTK Diósgyör (Maď.) - FC Birkirkara (Malta) 2:1 (1:1)

SS Folgore Falciano Calcio (S. Mar.) - Budučnost Podgorica (Č. Hora) 1:2 (0:2)

FC Aberdeen (Škót.) - Daugava Riga (Lot.) 5:0 (1:0)

FC Crusaders (Sev. Ír.) - FK Ekranas (Lit.) 3:1 (2:0)

Derry City (Ír.) - Aberystwyth Town (Wal.) 4:0 (2:0)

Fram Reykjavík (Isl.) - JK Nömme Kalju (Est.) 0:1 (0:0)

FH Hafnarfjardar (Isl.) - FC Glenavon (Sev. Ír.) 3:0 (0:0)

FC Stjarnan (Isl.) - Bangor City (Wal.) 4:0 (2:0)

Željezničar Sarajevo (Bos. a Herc.) - Lovčen Cetinje (Č. Hora) 0:0

Domov»Futbal»Európska liga»Európska liga: Trnava využila presilovku, na Malte vyhrala 4:2