Slovan doma zdolal Podbrezovú 2:1

Slovan doma strelil v prvom kole dva góly.
Slovan doma strelil v prvom kole dva góly. (Autor: TASR)
TASR|11. júl 2014 o 20:20

Úvodným zápasom obhajcu titulu začala slovenská futbalová liga. Na Slovane hral nováčik z Podbrezovej.

Fortuna liga

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 80. Milinkovič - 36. Hovančík

ŽK: Milinkovič - Kunca, Podio, Kožička. Rozhodca: Leško, 1492 divákov.

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik (85. Grendel) - Milinkovič (90.+2 Mészáros), Halenár, Soumah, Žofčák (73. Peltier) - Fořt

Podbrezová: Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík - Kochan, Hovančík - J. Pančík (77. Kožička), Podio, Kunca (61. Harvilko) - Vaščák (74. Gerec)

BRATISLAVA. Obhajca titulu Slovan Bratislava vstúpil do nového ročníka futbalovej Fortuna ligy 2014/2015 víťazstvom v piatkovom súboji 1. kola nad nováčikom súťaže ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1).

Slovanu tak výsledkovo vyšla generálka na prvý zápas 2. predkola Ligy majstrov s waleským šampiónom The New Saints (utorok 15. júla o 18.45 h). Oba jeho góly strelil Marko Milinkovič.

Povedali po zápase

František Straka, tréner Slovana: "S výkonom nie som spokojný, s výsledkom áno. Začali sme svižne, dali sme gól a mali sme sa po ňom upokojiť, ale spravili sme chybu pri štandardke a súper vyrovnal. Robili sme individuálne chyby, nevedeli sme podržať loptu, boli sme nervózni. Chlapcom však patrí vďaka, že tvrdo dreli celých 90 minút. Tri body sú pre nás veľmi dôležité, pretože prvé zápasy v sezóne sú vždy nevyspytateľné. Musíme sa však zlepšiť."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Z môjho pohľadu som spokojný s výkonom, s výsledkom už menej. Škoda, že sme v druhom polčase nedotiahli do konca niektoré akcie. Rozhodla výnimočnosť Marka Milinkoviča, takíto hráči rozhodujú zápasy. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, my budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali. Naším cieľom je naplniť tribúny a podávať maximálne výkony, potom nebudeme mať starosti so záchranou."

Podbrezová rýchlo vyrovnala

Nováčik sa nezľakol zvučnejšieho mena súpera a pri svojej premiére v najvyššej súťaži bol v úvodnej štvrťhodine dokonca strelecky aktívnejší, pokusy hráčom Podbrezovej však neboli dostatočne razantné a brankára Perniša neohrozili.

Slovan postupne pridal a začal útočiť vo väčšom počte hráčov. V 24. minúte po priťuknutí Soumaha vystrelil spoza šestnástky Halenár a trafil pravú žrď.

V 30. minúte sa Slovanu podarilo otvoriť skóre, keď nový muž v zostave majstra Jablonský ukážkovým centrom našiel hlavu Milinkoviča a na jeho strelu k ľavej žrdi nemal Baláž nárok - 1:0. Hosťom sa onedlho podarilo vyrovnať, keď po rohu na bližšiu tyč tečoval loptu do siete pohotový Hovančík - 1:1.

Rozhodol Milinkovič

Slovan po prestávke nedokázal vystupňovať tempo a herne sa trápil. V 61. minúte z poriadnej diaľky vypálil Hovančík a Perniš s námahou vytlačil jeho pokus na roh. Na opačnej strane sa dostal k lopte Lásik a jeho strela spoza šestnástky letela tesne nad bránu.

V 67. minúte si Soumah pekne vymenil loptu s Jablonským, krížna strela Guinejčana však minula bránu. V úvodnom zápase sezóny sa hral slabý futbal, napokon sa však na favorita usmialo šťastie.

Tri body mu v 80. minúte zariadil dvojgólový hrdina zápasu Milinkovič, ktorý prekvapil súperovho brankára umiestnenou strelou z uhla - 2:1. Podbrezová siahala na historický bod, napokon však odišla z hlavného mesta s prázdnymi rukami.

Domov»Futbalnet»Slovan doma zdolal Podbrezovú 2:1