Slovák v službách Čechov v Európskej lige Košice nepodcení

Košice prvý zápas 2. predkola doma prehrali 0:1.
Košice prvý zápas 2. predkola doma prehrali 0:1. (Autor: TASR)
TASR|23. júl 2014 o 07:40

Nič nevzdávame i keď vieme, že naše šance na postup sú už omnoho nižšie, tvrdil košický tréner Látal.

LIBEREC. Futbalisti MFK Košice vycestovali na štvrtkový odvetný duel 2. predkola Európskej ligy do českého Liberca bez zraneného hrotového hráča Ajdina Redžiča, ktorý im bude chýbať minimálne do konca roka.

Zverenci Radoslava Látala napriek prehre v úvodnom stretnutí nechcú pôsobiť odovzdaným dojmom a na štadióne U Nisy by radi zabojovali o postup. Ich hru by mala zdobiť spoľahlivá defenzíva a rýchle kontry.

Devätnásťčlenná hráčska výprava vyrazila zo štadióna Lokomotívy už v utorok v skorých ranných hodinách (5.00 h) a po približne dvanásťhodinovej ceste dorazila do mestečka Frýdlant. Jej prechodným domovom sa stal novučičký hotel Antonie, v ktorom budú ubytovaní až do štvrtkového zápasu (19.00). V utorok večer si zatrénovali na ihrisku v susednej obci Raspenava.

Košičania sa pred odvetným stretnutím EL nenaladili správnym spôsobom. V nedeľu v rámci druhého kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy totiž podľahli Žiline, ktorá ich zdolala na domácom trávniku rozdielom triedy (4:1).

Nič nevzdávajú

"Pokiaľ máme šancu, tak budeme bojovať. Pripravíme sa rovnako ako na prvý zápas. Nič nevzdávame i keď vieme, že naše šance na postup sú už omnoho nižšie. Budeme však bojovať," uviedol hlavný kouč Látal. Na jeho slová nadviazal aj ofenzívny stredopoliar Erik Pačinda. "V Liberci budeme musieť ťažiť z dobrej defenzívy a najmä musíme streliť gól," dodal.

Smoliarom prvého stretnutia bol Miroslav Viazanko, po nedovolenom zákroku na ďalšieho Slováka v drese Liberca Tomáša Ďubeka totiž hlavný rozhodca v 83. minúte nariadil pokutový kop. Košický tím však v zápase zradila predovšetkým koncovka a skúsené mužstvo Slovana trpezlivo vyčkávalo na svoju chvíľu.

"Urobili sme asi jednu väčšiu chybu v obrane a súper ju potrestal. Výsledok je taký, aký je. Určite neskladáme zbrane a budeme bojovať. Výsledok 0:1 nahráva Libercu, no neznamená to, že tam pôjdeme odovzdane. Budeme bojovať o postup a robíme pre to všetko," povedal odhodlane Viazanko.

Hlavný tréner Liberca Samuel Slovák si je vedomý toho, že jeho zverenci majú za sebou iba polčas a postup do 3. predkola EL spečatí až vydarený domáci zápas.

Slovák Košičanov nepodcení

"Určite nič nepodceníme. Sme spokojní s výsledkom, ale viem, že nás čaká ešte jeden zápas. Pripravíme sa na neho čo najlepšie," vyhlásil Slovák, v ktorého tíme pôsobí šesť slovenských hráčov - Lukáš Hroššo, Tomáš Ďubek, Michal Hamuľak, Branislav Obžera, Michal Obročník a Ľuboš Kolár.

Košičania podľahli v úvodnom zápase 2. predkola EL Libercu 0:1, keď po bezgólovom prvom polčase rozhodol v 83. minúte o jeho víťazstve z penalty Jarolím.

"Tento výsledok sa dá veľmi rýchlo zmazať. Samozrejme vďaka nemu môžeme byť pokojnejší, mať väčšiu chuť do tréningu a prípravy na odvetný duel. Do stretnutia musíme ísť ako za stavu 0:0 a hrať na víťazstvo," tvrdil v rozhovore pre TASR Jarolím.

Odvetný duel povedie Nór Svein-Erik Edvartsen. Postupujúci tím narazí v 3. predkole tejto súťaže na rumunský Astra Giurgiu. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovák v službách Čechov v Európskej lige Košice nepodcení