Košice doma dostali tri góly do polčasu

Prekonaný brankár Podbrezovej Andrej Maťašovský v zápase  AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová.
Prekonaný brankár Podbrezovej Andrej Maťašovský v zápase AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová. (Autor: TASR)
TASR|27. júl 2014 o 18:17

Slovenská futbalová Fortuna liga pokračuje aj dnes odloženými zápasmi tretieho kola.

Fortuna liga - 3. kolo

MFK Košice - ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:3)

Góly: 37. Haskič - 11. Štrbák, 26. Charizopulos, 39. Ďurica (z 11 m). Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Ružinský - Štrbák, Szöke, 1135 divákov

MFK Košice: Ružinský - Kavka (46. Novák), Ostojič, Sekulič - Korijkov (61. Huk) - Viazanko, Bukata, Skvašík, Pačinda - Haskič, Diaby (70. Kubík)

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Pavlenda, Nikolič, Štrbák, Chren - Duričič - Orávik, Sabo, Charizopulos (78. Pilát) - Valenta (73. Mashike), Ďurica (84. Szöke)

Hráči MFK Košice prehrali v nedeľňajšom domácom zápase 3. kola Fortuna ligy 2014/2015 s futbalistami FC ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:3). Hosťujúci tím rozhodol o svojom triumfe už v prvom polčase.

Košičania nedokázali doteraz v troch stretnutiach získať ani jeden bod a momentálne sú v tabuľke s negatívnym skóre 3:9 na poslednom dvanástom mieste.

Pre Zlaté Moravce ide o prvé víťazstvo v tomto ročníku, vďaka ktorému sa vyšvihli na siedme miesto, pričom predbehli aj majstrovský Slovan Bratislava. "Belasí" majú dva duely k dobru.

Povedali po zápase

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Rozhodla nepremenená penalta. V minulej sezóne nás zdobila dôslednosť a poctivosť. To všetko je preč a dnes rozhodla nedisciplinovanosť, ktorú si vyriešime v kabíne. Na penaltu boli určení iní hráči. Dostať tri góly je veľa a máme týždeň na to, aby sme to zlepšili."

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Pre nás krásne a veľké víťazstvo. Hráči pracovali počas týždňa a bolo z nich cítiť, že chcú v Košiciach uhrať výsledok. Vedeli sme, že Košice budú chcieť veľmi vyhrať, pretože majú za sebou negatívnu sériu. Prvý polčas bol bláznivý, veľa chýb v defenzívach. Dôležitý moment bol pri penalte domácich, pri ktorej nás podržal brankár. Išli sme do dvojgólového vedenia a napokon sme vyhrali polčas 3:1. Druhé dejstvo bolo z našej strany taktické a viac sme sa stiahli."

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 27. Hajradinovič, 57. Malec.

Rozhodoval: Vlk, ŽK: Nosko, Gerec (Podbrezová), 1716 divákov.

AS Trenčín: Volešák Čögley, Ramon, Kleščík, Madu (81. Opatovský) Lobotka Hajradinovič, Holúbek, Simon Kubík (67. Mondek), Jairo (40. Malec)

ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský Snitka, Kupčík, Nosko, Minčič Kochan, Podio, Hovančík (32. Greško), M. Pančík J. Pančík (58. Gerec), Vaščák (81. Kožička)

Futbalisti AS Trenčín potvrdili v nedeľňajšom zápase 3. kola Fortuna ligy 2014/2015 rolu favorita a nováčika z Podbrezovej zdolali zásluhou gólov Harisa Hajradinoviča a Tomáša Maleca 2:0 (1:0).

Zverenci Martina Ševelu zatiaľ napĺňajú predsezónne majstrovské ambície, keď získali v úvodných dvoch stretnutiach šesť bodov a sú len o bod druhí za Žilinčanmi.

Tí však odohrali plný počet troch súbojov. Podbrezová, pre ktorú ide o premiérovú sezónu v najvyššej slovenskej súťaži, prehrala zatiaľ vo všetkých troch dueloch sezóny a na svoj prvý historický bod si musí ešte počkať

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: "Pre nás to bol pomerne ťažký zápas. Nemali sme ideálny vstup a viazla nám kombinácia. Po prvom góle z nás spadla obava a začali sme hrať svoju hru. Po prestávke a druhom góle sme ovládli hru. V závere sa už troška prejavila únava."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Do zápasu sme vstúpili aktívne a zaskočili domácich. Prvý gól sa ukázal ako rozhodujúci. Druhý polčas sme mali veľkú šancu Vaščákom. Potom sa potvrdilo nedáš-dostaneš. Po góle na 2:0 už domáci ovládli zápas."

Poradie strelcov po 3. kole Fortuna ligy

3 góly: Matej Jelič (MŠK Žilina)

2 góly: Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava), Ján Vlasko (Spartak Trnava), Peter Sládek (Spartak Myjava), Jakub Kosorin (FK Senica), Boris Turčák (MFK Ružomberok)

1 gól: Juraj Hovančík, Pablo Podio (obaja ŽP Šport Podbrezová), Moses Simon, Peter Kleščík, Haris Hajradinovič, Tomáš Malec (všetci AS Trenčín), Jakub Brašeň, Roman Sobler (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Jozef Skvašík, Oumar Diaby, Nermin Haskič (všetci MFK Košice), Michal Faško, David Střihavka, Jozef Dolný, Jozef Rejdovian(všetci Dukla Banská Bystrica), Martin Mikovič (Spartak Trnava), Patrik Sabo, Marián Štrbák, Mário Charizopulos, Peter Ďurica (všetci ViOn Zlaté Moravce), Filip Hlohovský, Jan Kalabiška (obaja FK Senica), Jakub Paur, Peter Lupčo (obaja MŠK Žilina)