Sparta vyhrala v predkole Ligy majstrov nad Malmö 4:2 hetrikom Lafatu

Tri góly Sparty strelil do bránky Malmö David Lafata.
Tri góly Sparty strelil do bránky Malmö David Lafata. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. júl 2014 o 22:27

Trojicou stretnutí sa v utorok začalo tretie predkolo Ligy majstrov vo futbale. Slovan doma zdolal Šarif Tiraspoľ 2:1.

Bratislava. Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v utorňajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov na domácej pôde nad švédskym Malmö FF 4:2, keď otočili nepriaznivý stav z prvého polčasu 1:2.

Ako prví išli do vedenia hostia, keď sa v 17. minúte presadil Emil Forsberg. O päť minút neskôr síce vyrovnal David Lafata, no o ďalších päť viedli znova Švédi zásluhou Isaaca Kiese Thelina.

Sparta však mala výborný vstup do druhého dejstva, keď v rozpätí 51. a 52 minúty otočila skóre vo svoj prospech. Najprv sa trafil Lafata a po ňom aj Radoslav Kováč.

Dvadsať minút pred koncom podčiarkol triumf domácich svojím tretím gólom v zápase Lafata.

Pre tridsaťdvaročného útočníka to bol už ôsmy gól v prebiehajúcom ročníku LM, prvých päť strelil do siete Levadie Tallinn v úvodnom zápase 2. predkola. Slovenský stredopoliar Michal Breznaník naskočil do duelu v 71. minúte.

Gól: 56. Sidibe (z 11m)

ŠK Slovan Bratislava - FC Šeriff Tiraspoľ 2:1 (1:0)

Góly: 42. Žofčák (z pok. kopu) 85. K. Mészáros - 74. Ricardinho, ŽK: 90.+ D. Perniš - 40. Elkin Blanco, 80. Ginsari, 88. Juninho Potiguar, ČK: 61. Lásik (Slovan) za hrubý faul, rozhodoval: Studer (Švaj.), 6711 divákov

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sparta vyhrala v predkole Ligy majstrov nad Malmö 4:2 hetrikom Lafatu