Čo robí Lafata na úrovni Sparty? čudujú sa vo Švédsku

David Lafata má skvelú formu.
David Lafata má skvelú formu. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál, TASR|30. júl 2014 o 10:00

Sparťan David Lafata dal v troch zápasoch kvalifikácie Ligy majstrov už osem gólov. Pritom odohral iba 171 minút.

BRATISLAVA. Efektivitou udivuje futbalovú Európu. Dvanásť striel, osem gólov. V priemere skóruje zhruba každých dvadsaťjeden minút.

David Lafata v službách Sparty Praha je zatiaľ suverénne najlepším strelcom kvalifikácie o postup do Ligy majstrov. Najlepší strelci za ním dali iba po tri góly.

Zápas mu vyšiel

„Jednoducho mi vyšiel zápas,“ citujú Lafatu české médiá po triumfe Sparty v 3. predkole Ligy majstrov nad Malmö 4:2.

Český majster pritom prehrával po polčase 1:2. Lafata exceloval už v prvom zápase 2. predkola, keď piatimi gólmi zničil estónsku Levadiu Tallinn a Sparta vyhrala 7:0.

„Moju formu nech posúdi niekto iný, ja to robiť nebudem. Myslím si však, že nie je životná, bodaj by to bolo ešte lepšie,“ zaželal si. Lafata vyšiel naprázdno len v odvete na ihrisku Levadie Tallinn (1:1), kde však odohral iba trinásť minút.

Mimoriadny hráč

„Čo robí Lafata na tejto úrovni?“ čudoval sa v komentári švédsky Aftonbladed. „Lafata je skrátka mimoriadny hráč a Sparta zase ofenzívny tím – jednoducho je na úplne inej úrovni, ako ponúka švédsky futbal.“

Tridsaťdvaročný útočník pôsobil aj v gréckej a rakúskej lige. Patrí do klubu českých ligových kanonierov, v 344 zápasoch nastrieľal už 144 gólov.

Za český národný tím odohral tridsať zápasov, dal v nich sedem gólov. Pred dvoma rokmi upútal v poslednom vzájomnom súboji Čechov a Slovákov, keď strelil dva góly.

3. predkolo Ligy majstrov - úvodný zápas

Sparta Praha - Malmö FF 4:2 (1:2)

Góly: 22., 51. a 70. Lafata, 52. Kováč - 17. Forsberg, 27. Thelin

/Breznaník za domácich od 71. min/

Lafatov prvý gól.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Čo robí Lafata na úrovni Sparty? čudujú sa vo Švédsku