Predkolo LM: Zenit prehral na Cypre, Legia so Slovákmi zdolala Celtic 4:1

V stredu pokračujú boje o play-off Ligy majstrov.
V stredu pokračujú boje o play-off Ligy majstrov. (Autor: ILUSTRAČNÉ - SITA/AP)
TASR|30. júl 2014 o 18:56

Výrazný krok smerom k postupu urobil Besiktas Istanbul triumfom 2:1 na pôde Feyenoordu Rotterdam.

BRATISLAVA. Futbalisti Legie Varšava vyhrali v stredajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov nad Celticom Glasgow 4:1.

Domáci navyše nepremenili dva pokutové kopy, pri oboch pokusoch v 59. a 87. minúte zlyhal Chorvát Ivica Vrdoljak. V drese Legie odohrali celý duel dvaja Slováci - brankár Dušan Kuciak i stredopoliar Ondrej Duda.

Kazašský FK Aktobe remizoval so Steauou Bukurešť 2:2. Vyrovnanie pre domácich zariadil v 88. minúte arménsky legionár Robert Arzumanjan.

Až tri červené karty videli diváci v stretnutí FK Karabach z Azerbajdžanu proti rakúskemu šampiónovi Red Bull Salzburg. Domáci sa tešili z triumfu 2:1 vďaka víťaznému gólu Brazílčana Reynalda z 86. minúty.

Prekvapením je prehra Zenitu Petrohrad na ihrisku cyperského AEL Limassol 0:1. Slovenský legionár Tomáš Hubočan sedel iba na lavičke náhradníkov Zenitu.

Výrazný krok smerom k postupu urobil Besiktas Istanbul triumfom 2:1 na pôde Feyenoordu Rotterdam, do hry nezasiahol hráč tureckého klubu Filip Hološko. Odvetné duely sú na programe o týždeň.

Prvé zápasy 3. predkola LM 2014/2015

FK Aktobe - Steaua Bukurešť 2:2 (0:1)

Góly: 58. Korobkin, 88. Arzumanjan - 44. Keserü, 79. Prepelita

FK Karabach - Red Bull Salzburg 2:1 (1:0)

Góly: 2. Dias, 86. Reynaldo - 77. Leitgeb, ČK: 42. Teli, 88. Reynaldo - 34. Schwegler

AEL Limassol - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)

Gól: 64. Gikiewicz, ČK: 67. Witsel (Zenit)

Dnepr Dnepropetrovsk - FC Kodaň 0:0

HJK Helsinki APOEL - Nikózia 2:2 (2:0)

Góly: 11. a 45. Savage (druhý z 11m) - 71. De Vincenti, 74. Sheridan, ČK: 49. Kandji (HJK)

Grasshoppers Zürich - Lille OSC 0:2 (0:1)

Góly: 29. Gorchia, 49. Mendes

Feyenoord Rotterdam - Besiktas Istanbul 1:2 (0:1)

Gól: 90.+5 Bohar

Legia Varšava - Celtic Glasgow 4:1 (2:1)

Góly: 10. a 36. Radovič, 84. Žyro, 90.+1 Kosecki - 7. McGregor, ČK: 44. Ambrose (Celtic)

/Kuciak a Duda za domácich celý zápas/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Predkolo LM: Zenit prehral na Cypre, Legia so Slovákmi zdolala Celtic 4:1