Trenčín remizoval s Hullom 0:0, Trnava vyhrala v Škótsku 2:1

Trenčan Milan Rundič (uprostred v bielom) a hráč hostí Tom Huddlestone z Hull City. (Autor: TASR)
Michal Červený|31. júl 2014 o 17:30

Trnavčania vyhrali v škótskom Perthe proti St. Johnstonu 2:1. Trenčín v Žiline s anglickým Hullom remizoval 0:0.

Prvé zápasy 3. predkola Európskej ligy

AS Trenčín - Hull City 0:0

ŽK: 62. Mišák, 79. Hajradinovič - 53. Huddlestone, 76. Livermore, 80. Davis, rozhodovali: Massa - Cariolato, De Luca (všetci Tal.), 8254 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Rundič - Lobotka - Kubík (67. T. Malec), Hajradinovič (87. Opatovský), Mišák (83. Mondek), Moses Simon - Holúbek

Hull City: McGregor - Chester, A. Bruce, Davies - Livermore - Elmohamady, Meyler (65. Snodgrass), Huddlestone, Rosenior - Aluko (65. T. Ince), Long (86. Jelavič)

Odveta je 7. augusta v Hulle.

((foto))

St. Johnstone - Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Mackay - 34. a 63. Schranz

ŽK: B. Easton, Miller, Kane - Bortel, Vlasko. Rozhodovali: Gestranius - Aravirta, Alakare (všetci Fín.), 7001 divákov.

St. Johnstone: Mannus - Miller, Mackay, Wright, B. Easton - Brown, Millar (29. McDonald) - Croft, Wotherspoon, O'Halloran (76. Kane) - MacLean

Spartak Trnava: Rusov - Siva, Bortel, Tóth, Čonka - Sabo, Casado - Janečka, Schranz (89. Mikinič) - Vlasko (78. Chovanec) - Mikovič (61. Vyskočil)

Odveta je 7. augusta o 19.30 v Zlatých Moravciach.

((foto1))

ŽILINA. Do 3. predkola Európskej ligy dnes vstúpili dva slovenské kluby. Trenčín v Žiline remizoval s klubom z Premier League, Trnava dokonca vyhrala v Škótsku 2:1.

Futbalisti Spartaka Trnava tak majú namierené do play off Európskej ligy. O oba góly hostí sa na štadióne McDiarmid Park v Perthe postaral Ivan Schranz, domáci znížili až v nadstavenom čase druhého polčasu.

Spartak tak v začínajúcej sa sezóne predĺžil svoju šnúru bez prehry už na sedem zápasov. Odveta je na programe o týždeň 7. augusta o 19.30 na štadióne v Zlatých Moravciach, kde už Spartak oslavoval postup cez maltský Hibernians i gruzínske Zestafoni.

Hrdinom trenčianskeho futbalu sa za posledný týždeň stal brankár Miloš Volešák. Pred týždňom v Novom Sade zachraňoval svoj tím pri postupovej prehre 0:3.

Teraz v Žiline v zápase tretieho predkola Európskej ligy zneškodnil penaltu hráča anglického klubu Hull City Toma Huddlestona. Trenčín s favoritom uhral bezgólovú remízu.

Mišákove momenty

Zápas hraný pred 8254 divákmi sa začal opatrne. Až v druhej polovici prvého polčasu prišli šance, účastník Premier League však niekoľkými hlavičkami netrafil trenčiansku bránku.

Potom sa chytili Trenčania. Boli, ako počas celého zápasu, technickejší, ale šancu si nevytvorili.

Úvod druhého polčasu patril domácemu Mišákovi – najprv obišiel dvoch protihráčov a vo veľkej šanci nevýrazne vystrelil. Potom v strede poľa z jeho nepresnosti prišla strata lopty a Long vybojoval penaltu. Huddlestone ju nepremenil.

Jasný favorit bol Hull

Trenčín hral v tejto sezóne už na treťom „domácom“ štadióne. Pre zlý stav svojho domáceho „ligového“ dohral druhé predkolo v Dubnici.

UEFA však na tamojšom štadióne nedovoľuje hrať tretie predkolo, preto sa Trenčania presťahovali do Žiliny. Miestny klub prenajal štadión zadarmo, zoberie si podiel z predaja lístkov.

Čísla hovoria jasne v prospech Hullu City. V renkingu UEFA mu patrí 111. priečka, Trenčín je vo štvrtej stovke (325.). Transfermarkt.de píše, že hodnota kádra ostrovného tímu je 73 miliónov eur pri piatich miliónoch pripísaných trenčianskemu.

Najväčším úspechom je finále

Hull City nepatrí medzi tradičných účastníkov Premier League. Medzi anglickú elitu sa dostal prvýkrát v roku 2008.

Druhýkrát do nej postúpil v roku 2013, keď si aj pripísal svoje maximum – 16. miesto v tabuľke. Najväčším úspechom v histórii klubu je finálová účasť v FA Cupe.

Koncom minulej sezóny v ňom Hull prehral s Arsenalom Londýn po predĺžení, miestenka do Európskej ligy sa prvýkrát v histórii ušla práve súperovi Trenčína.

Povedali v Žiline po zápase

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Ešte vo mne doznieva adrenalín. Mali sme zbytočný rešpekt pred súperom, pritom sme hráčov pripravovali na to, aby to tak nebolo. Prvý polčas bol opatrný z našej strany. V prestávke som hráčom hovoril, aby zlepšili pohyb, išli viac do kombinácií. Druhý polčas bol už z našej strany na lepšej úrovni. Trochu nás pribrzdil pokutový kop, ale brankár Volešák to fantasticky chytil. Chýbal mi gólik z našej strany. Ľudia, ktorí prišli, by si ho zaslúžili. Som rád, že prišli v takom počte a nás tak dobre povzbudzovali."

Steve Bruce (tréner Hull City): "Trenčín ukázal, že má veľmi dobré a technicky zdatné mužstvo. Kondične boli na tom možno ešte lepšie ako my. Takýto náročný zápas sme v tejto fáze potrebovali, ukázal nám veľa. Nemali sme k dispozícii všetkých hráčov, niektorých sme museli nechať doma. Je možné, že o týždeň v odvete použijeme aj nových futbalistov, ktorí do Žiliny ešte neprišli."

Miloš Volešák (brankár Trenčína): "Máme dobrý pocit z dobre odvedenej roboty. Myslím si, že aj ľudia môžu byť spokojní. Čo sa týka penaltového momentu, videl som, že je to vysoký hráč a že asi nebude príliš špekulovať. Tak som sa hodil a vystihol stranu, kde to kopol. Pri dorážke som si už myslel, že dá gól, ale ešte som sa hodil, aby som mu to znepríjemnil a našťastie to trafil do brvna. Určite jeden veľký zážitok, takýto zápas. Bolo to vyrovnané, ale v odvete to budeme mať ťažké. Ich fanúšikovia boli úžasní u nás a doma budú ešte lepší.

Patrik Mišák (stredopoliar Trenčína): "Pri mojich šanciach mi chýbalo trochu šťastia a asi aj viac skúseností. Na ihrisku som sa cítil dobre, ale všetci sme siahli na dno síl. Hrali sme dobre, ale aj oni mali šancu a najmä penaltu. Miloš to však výborne chytil. O týždeň sa ešte pobijeme o postup."

Peter Čögley, obranca Trenčína: "Potvrdilo sa, že pripraveným šťastie praje, chvalabohu súper nedal penaltu. Myslím, že sme mali viac šancí ako Hull a mohli sme vyhrať. Milošovi som pri pokutovom kope veril, som rád, že napravil to, čo som ja zapríčinil. My sme spokojní, do odvety je všetko otvorené."

Miloš Volešák, brankár Trenčína: "Na penaltu poslali Huddlestona, videl som, že je to vysoký hráč, že nebude príliš špekuľovať. Zvolil som správnu stranu. Pri dorážke som mal aj šťastie, už som veľmi neveril, že to zachránim. Náš stopér Ramon ho prišiel pred pokutovým kopom potľapkať po ramene, možno ho to vyviedlo z koncentrácie. Celkovo sme zistili, že proti Hullu sa dá hrať. V odvete sa pokúsime uspieť, ale bude to ťažké."

Povedal v Perthe po zápase

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Chlapci odohrali fantasticky najmä prvý polčas, v druhom sme pridali druhý gól a Sabo mal ešte ďalšiu veľkú šancu na 3:0. Ale sme spokojní s víťazstvom, tu sa nevyhráva ľahko a my sme to dokázali. Škoda inkasovaného gólu v nadstavenom čase, pretože domáci dovtedy prakticky nemali žiadnu väčšiu šancu. Do odvety ideme s pokorou, lebo St. Johnstone je nepríjemný a agresívny súper. Ale ak hráči budú pokračovať v takýchto výkonoch, šancu na postup máme určite väčšiu ako protivník."

Priebeh zápasu - AS Trenčín - Hull City 0:0

Zápas sa skončil. "Môžeme byť spokojní s výsledkom i s predvedenou hrou," povedal Goffa v Rádiu Regina.

90. min. - V Žiline sa hrá nadstavený čas, Trenčania nezdržujú a snažia sa vyhrať.

87. min. - "Futbal je v závere veľmi pekný, dramatický," hovorí na Rádiu Regina tréner Vladimír Goffa. Krásne sólo ukázal Mondek. Na zápase je 8254 divákov.

82. min. - Mišákovu strelu hostia vyrazili len na rohový kop. Následne strieľal Malec, zápas sa hrá však naďalej bez gólov.

Shane Long z Hull City, Patrik Mišák, Peter Kleščík a Ramón da Silva z Trenčína.

71. min. - Výborný zápas dnes hrá na kraji obrany Peter Čögley. Hoci spôsobil jedenástku, veľmi dobre sa mu darí likvidovať výpady súpera.

65. min. - Hosťujúci tréner zrejme nie je veľmi spokojný s priebehom zápasu a mení dvoch hráčov naraz. Odchádzajú Aluko a Meyler a prišli Ince a Snodgrass.

61. min. - Mišák spravil parádičku, ale nepresne prihral. Čögley na čiare nezastavil Longa, ktorý sa prirútil do šestnástky, kde ho len fauloval. Hostia kopali jedenástku, ale Huddlestone pokutový kop nepremenil. Volešák najskôr vyrazil penaltu a rovnako Huddlestonu dorážku na brvno.

57. min. - Domáci už v druhom polčase vystrelili vystrelili tri strely. Na bránku tímu z Premier League neprešla ani jedna, dve boli mimo a tretiu hostia zblokovali.

52. min. - Trenčania mali veľkú šancu, ktorú v poslednej chvíli zlikvidoval vracajúci sa Davis. Domáci sa snažia útočiť, hostia zatiaľ výborne bránia.

45. min. - Po prvom polčase úvodného štvrtkového stretnutia 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 na štadióne v Žiline hrajú futbalisti AS Trenčín s anglickým tímom Hull City nerozhodne 0:0. V prvej polovici zápasu si ani jeden z tímov neutvoril vážnejšiu streleckú príležitosť, aj keď pred bránkou súpera boli o čosi nebezpečnejší hostia.

Štatistiky z pohľadu Trenčína: držanie lopty 52%:48%, Strely celkom 6:5, strely na bránku 2:1, rohové kopy 4:1.

35. min. - Trenčín hrá momentálne dobre. Simon vystrelil zo strednej vzdialenosti, jeho prudkú strelu obrana anglického prvoligistu stečovala na roh. Aktuálny stav držania lopty je 53:47 pre Trenčín a 1:1 na strely na bránku.

32. min. - K ohrozeniu súperovej bránky sa dostali aj Trenčania. Domáci pravý obranca Čögley sa po odrazenej lopte dostal k centru, lopta zaletela na hlavu Ramóna, ten ju však poslal len na pripraveného McGregora.

29. min. - Po opatrnom úvode sa mužstvá osmelili. Hull City opäť zaútočil vzduchom, ani hlavička tiesneného Longa sa však do bránky nezmestila. Vzápätí spoza šestnástky vystrelil Livermore. Volešák jeho strelu s námahou vyrazil, pred dobiehajúcim hráčom ju zachytil.

Trenčan Stanislav Lobotka (vpravo) a hráč hostí Sone Aluko (druhý sprava).

26. min. - Trenčania namiesto jednoduchého odkopu zvolili vykombinovanie súpera. To im však nevyšlo a po Longovom centri sa dostal k hlavičke Meyler, lopta však skončila nad bránkou. Na druhej strane rýchly trenčiansky protiútok, Kubíkova prihrávka ale neprešla na Holúbka, ktorý dnes hrá netradične v strede útoku.

23. min. - Hrá sa opatrnejší futbal bez veľkých šancí, obe mužstvá sa snažia neurobiť chybu, ktorá by im uškodila.

18. min. - Hull vybojoval rohový kop. Po prihrávke Aluka centroval z pravej strany Essa, Rundič kopol loptu za čiaru.

13. min. - Počas úvodných minút boli hostia v Žiline aktívnejší. V držaní lopty však už momentálne opticky vedú Trenčania 53:47. Na strely vedú hostia 2:1.

1. min. - Zápas v Žiline sa začal, diváci vytvárajú príjemnú atmosféru. Hostia začali zápas nepríjemným útokom. Prvú vážnejšiu šancu mal Meyler.

18:54 - V Žiline je pred zápasom síce slušne zaplnené hľadisko, ale autobus s fanklubom Trenčanov stojí ešte aj tesne pred zápasom v zápche pred Žilinou. Rovnako aj redaktor SME.

Priebeh zápasu St. Johnstone - Spartak Trnava 1:2 (0:1)

90. + 3. - Domácim sa podarilo v nadstavenom čase znížiť. Po rohu dal gól domácich Mackay.

89. min. - Domáci sa snažia zápas ešte zvrátiť. Spartak mal šťastie, Wotherspoon trafil tyč.

83. min. - Slovenskému mužstvu sa v Škótsku stále darí držať skvelé víťazstvo. V zápase momentálne vedie aj na strely 14:3.

63. min. - Trnava sa dokázala presadiť aj v druhom polčase. Druhý gól strelil opäť Ivan Schranz.

63. min. - Slovenské mužstvo hrá v druhom polčase oveľa menej aktívne. Domáci momentálne vedú na držanie lopty v druhom polčase 62:38. Na strely vedú domáci 2:1.

Lee Croft zo St Johnstone v modrom v súboji s Mikovičom.

Polčas - Trnavčania v Škótsku vedú po prvom polčase na góly 1:0, na držanie lopty 56:44 a na strely dokonca 11:1.

34. min. - Hostia sa v Škótsku tešia z vedenia 1:0. V drese Trnavy sa trafil do domácej brány Ivan Schranz.

23. min.- Trnavčania počas prvej štvrtiny zápasu vystrelili už sedem striel. Najväčšiu šancu mal Ivan Schranz. Dve z toho išli na bránku domácich, domáci vystrelili len raz aj to mimo bránku. Trnavčania vedú aj v držaní lopty 54:46.

Domov»Futbal»Európska liga»Trenčín remizoval s Hullom 0:0, Trnava vyhrala v Škótsku 2:1