Tréner Slovana Čada vysvetľoval taktiku.
Tréner Slovana Čada vysvetľoval taktiku. (Autor: TASR)
SITA|1. aug 2014 o 19:14

Minsk pod vedením slovenského trénera Pokoviča zahanbil v príprave Slovan.

KRAVAŘE. V druhom prípravnom stretnutí pred novou sezónou Kontinentálnej hokejovej ligy prehrali hráči Slovana Bratislava s bieloruským tímom Dinamo Minsk vysoko 0:6 (0:1, 0:2, 0:3).

Stretnutie sa hralo v českých Kravařoch pri Opave a góly víťazného tímu pod vedením slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča strieľali Linglet (2), Bailen, Vesce, Cheechoo a Drozd. Minsk obsadil vo vlaňajšej sezóne KHL v Západnej konferencii poslednú 14. priečku, Slovan bol o tri miesta vyššie rovnako bez účasti v play-off.

Zverenci slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď využil presilovku Charles Linglet. Slovan sa následnému narastajúcemu náporu súpera v prvej tretine ešte dokázal ubrániť, no niekoľko sekúnd po úvodnom buly druhého dejstva trafil presne Nick Bailen. V 29. minúte ušiel obrane "belasých" počas vlastného oslabenia Linglet a svojím druhým gólom v zápase zaistil Dinamu vedenie 3:0.

Nekoncentrovaný vstup zverencov Rostislava Čadu do tretej tretiny pochoval ich nádeje na dobrý výsledok a v priebehu štyroch minút inkasovali trikrát. V 44. minúte strelil Vesce druhý gól Dinama v oslabení v zápase, už o minútu neskôr sa presadil aj Cheechoo.

V 48. minúte napriahol od modrej Drozd a puk po jeho strele zapadol presne do pravého horného rohu bránky - 6:0. Slovan sa dostal k výraznejšiemu slovu až v závere stretnutia, no ani White a po ňom ani Bartovič svoje sľubné šance aspoň na čestný úspech nepremenili.