Nagy pískanie nevnímal. Rivalitu Košíc a Slovana bolo cítiť aj v príprave

Ladislav Nagy v minulej sezóne hral aj za Košice.
Ladislav Nagy v minulej sezóne hral aj za Košice. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|6. aug 2014 o 20:09

Slovan ukázal Košiciam silu z KHL. Efektívnejšie využíval šance a takisto mu výborne zachytal Jaroslav Janus. Pred vypredanou Steel Arénou vyhral bratislavský tím 3:1.

KOŠICE. „Zobral som osem vstupeniek. Hneď som ich rozdal a ešte mi volalo pár kamarátov, či im neviem pár zohnať,“ hovoril Lukáš v čiernom košickom drese.

Do začiatku sezóny chýba ešte mesiac, ale Steel Aréna bola zaplnená do posledného miesta ako na rozhodujúci zápas finále proti Nitre.

Prišiel Slovan Bratislava a to je vždy udalosť, aj keď ide len o prípravný zápas. Pred dvoma rokmi bojovali oba kluby v rozhodujúcom stretnutí o titul. Teraz už pôsobia v iných ligách, ale rivalitu bola cítiť.

Už hodinu pred začiatkom zápasu sa schádzali do haly skupinky fanúšikov. Miestami bolo počuť aj skandovanie bratislavských priaznivcov, ktorých prišlo okolo dvesto.

Domáci ich však jasne predčili. „Slovan je vždy lákadlom, aj keď ma veľmi nahnevalo, keď odišiel z ligy. Prišli sme o derby. Mali nechať v extralige aspoň béčko. Užijeme si aspoň toto,“ hovoril päťdesiatnik Jan z Čane.

Prestíž od začiatku

Prestíž zápasu bolo cítiť od prvých minúť. Najmä domáci sa chceli predviesť pred vypredanou arénou. Boli aktívnejší, na začiatku druhej tretiny vyhrávali na strely 13:6. Jaroslav Janus však držal Slovan istými zákrokmi.

„Jaro nás na začiatku podržal výbornými zákrokmi. V prvej tretine sme mali ťažšie nohy, ale potom sme sa rozbehli,“ hovoril Ladislav Nagy, pre ktorého bol zápas o to špecifickejší, že minulý rok hral za Košice. Niekoľko fanúšikov to ocenilo aj piskotom.

„Atmosféra bola výborná. Taká má byť na derby. To, že niekto možno pískal, som ani nevnímal,“ dodal skúsený útočník.

((video))

Výborné štyri minúty Slovana

Postupom času sa začala prejavovať aj kvalita kádra pre KHL. Vyspelejší bratislavský tím začal hrať s väčšou energiou a vo štvorminútovke na konci druhej tretiny sa postupne presadili Mário Bližňák, Kurtis Foster a Tomáš Mojžiš.

„Silné mužstvo vyhráva aj keď sa mu nedarí. My sme po zlom začiatku začali viac bojovať a zvládli sme to aj takticky,“ chválil svoj tím tréner Rostislav Čada, ktorý vyhral v minulosti tituly s Košicami.

Trochu premotivovaný zápas hral kapitán Slovana Milan Bartovič. Najprv ho dvakrát vylúčili, potom nedal trestné strieľanie a ešte ho na konci vylúčili na päť minút. V presilovke päť na tri vtedy znížil na 1:3 Marek Bartánus.

Mojžíšov gól na 0:2.

Košice ako v play-off

Skúsený útočník vyhral pred dvoma rokmi na ľade Košíc titul so Slovanom. „Spomenul som si na to. Bol to veľmi dobrý zápas. Škoda, že sme nedali prvý gól, mali sme na to šance."

"Bolo cítiť, že je to derby. Každý bojoval oveľa viac. Vôbec som si nepripadal ako v prípravnom zápase. Skôr akokeby to bolo play-off,“ povedal Bartánus.

Špecifickú atmosféru vnímali aj zahraniční hráči. „Chalani nám hovorili už pred zápasom, že medzi Košicami a Slovanom je dlhoročná rivalita."

"To k tomu patrí, užili sme si to. Je skvelé, keď môžete hrať prípravu pred osemtisíc ľuďmi ako keď sú prázdne tribúny a je ťažké sa motivovať,“ vravel strelec druhého gólu Kutis Foster.

Hokej, prípravný zápas

HC Košice - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 58. Bartánus (Drgoň, Jánošík) - 34. Bližňák (Bartovič, Štajnoch), 38. Mojžíš (Ölvecký, P. White), 38. Foster (L. Nagy, Netík)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 56. Bartovič (Slovan) trest v hre za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Korba, Rovenský, 8347 divákov

Košice: Melicherčík - Jánošík, Cebák, Černák, Philipp, Drgoň, Klouček, Matúš Chovan, Šeda - Hrnka, Zagrapan, Bartánus - Spilar, Pašek, Jenčík - Bicek, Kolena, Bartoš - Stupka, Češík, Sojčík

Slovan: Janus - Štajnoch, Sersen, Foster, Sigalet, J. Brejčák, V. Mihálik, Mojžíš - Bartovič, Bližňák, Vondrka - Murley, V. Nedorost, L. Nagy - Netík (48. L. Hudáček), Tičar, Jeglič - P. White, Surový, Ölvecký